Vlaga v avtu

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Očitno se mi je v avtu pojavila vlaga, ker se mi sedaj že par dni dogaja, da se mi zarosi prva šipa, ko avto popoldne par ur stoji na parkingu. Danes mi je celo od znotraj zmrznila.
Kaj bi bilo krivo?

Morda vpliva kaj tudi to, da sem sedaj 14 dni delal samo kratke razdalje in nisem nic gretja uporabljal?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
kot je rekel prjatu....v vatu imaš precej vode (malo poglej tepihe, gume...zdaj je že dva meseca sam moča, okoli ničle...in ni pogojev da bi iz avta kaj izhlapelo)...zdaj si pa dal avto na sonce, le ta ga je ogrel ...in glej ga zlomka....voda hlapi, ker pa nima kam...kondenzira (Vlaga) na mrzli šipi.

Tako da.......nič ni narobe
priden.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa je res blo na enem gumjastem tepihu vode:)
se že suši, pa avto se še mau lufta, mu tut ne bo nč škodlo:)
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Evo, po 2 mesecih sem ga končn lahko preluftal danes.
bonk.gif


Suh zrak, pa sonce, pa še piha malo. Takoj se je presušil.
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
...kakšen pa imaš kabinski filter zraka? Če je ta star ali vlažen, boš imel ves čas težave z vlago!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.928
5.463
113
Čudn da nisi nč napisu da smrdi v avtu...pr tolk vlage bi mogl kj!
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Obujam staro temo!
Sestrična ima probleme z Golfom 4. Sopotnikova stran spredaj in zadaj je pod vodo. Pod tepihi je vse premočeno. Sem že bral o tem, da je treba prepucat ene odtočne kanale. Lahko kdo bolj točno pove, kje se ti kanali nahajajo. Zanimivo, da ji je voda ven udarila tudi na strehi pri lučki pod senčnikom. Ima pa avto original šibedah.
hvala, lp
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Torej so zamašene original odtočne cevke
smile-1.gif


Jaz bi kar s pištolo kompresorja v cevko pri šibedahu pihnil, v kolikor se vidi kje je. Pa zdi se mi da ni samo ena, bojo drugi bolj vedeli.

Baje da se pri enih modelih tudi rada cevka stakne na stiku, ponavadi kje za kako oblogo ali tapeto
cry12bpy.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Obujam staro temo!
Sestrična ima probleme z Golfom 4. Sopotnikova stran spredaj in zadaj je pod vodo. Pod tepihi je vse premočeno. Sem že bral o tem, da je treba prepucat ene odtočne kanale. Lahko kdo bolj točno pove, kje se ti kanali nahajajo. Zanimivo, da ji je voda ven udarila tudi na strehi pri lučki pod senčnikom. Ima pa avto original šibedah.
hvala, lp

Točno tak problem sem imel (upam da v pretekliku) na Passatu (voznikov del namočen).

Pri nas je problem ker je avto cele dneve pod drevesi, kjer stalno nekaj pada po njemu (listje, semena, ni da ni)..kar ti počasi maši odtoke....in tu mislim da je bila sržika problema.

In ravno včeraj sem se lotil 'težave'. Odpreš pokrov motorja in odstraniš plastiko (med pokrovom in vetrobranskim steklom) ki zakriva akumulator, računalnik, filter kabinskega zraka, servomotor...itd.
Zdaj pri meni sem se najprej lotil dela okoli računalnika (z žico) kjer sem navlekel ven za par pesti trhlega listja, semen in na splošno svinjarije. Potem sem vse skupaj (v upanju da se losam vse svinjarije) pošteno tisti del zalil z vodo...da splahne. samo glej ga zlomka...spralo je, samo voda je dobesedno stala malo niže (tako da je bil že akumulator v vodi, servomotor)...kar je pomenilo da sem problem samo splahnil malo niže. Sledilo je iskanje odprtine, kjer naj bi voda sploh odtekala iz tega dela. In ker nič ne vidiš sem odstranil akumulator. In glej ga zlomka..ravno pod njim se nahaja luknja (gumirana) elipsasetga premera pribl. 3 cm, ki skrbi za odvodnjavanje vode (vsaj naj bi)...no in ko sem dregnil še tja, se je dobesedno odcedilo (kot bi potegnil zamašek in banje)...tako da sem potem še tam dobro izpral (z večjo količino vode)...še s prsti požokal, obrisal s cunjo kjer je bilo mogoče...tako da, zdaj upam, da bo OK.

(tepih bom pa za kak teden pustil kar zunaj...da se bo notranjost dobro osušila..sploh zdaj ko je tako lepo suho vreme
crazy1.gif
)
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Hvala za izčrpen odgovor! Sem posredoval naprej sestrični, podiral pa sam ne bom. Če bi bil moj avto bi se spravil to delat.
Vincent sem ti napopal 5 zvezdic!
smile-1.gif

lp
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Meni sicer nič ne pušča je pa prisoten problem da ob nalivu voda sega skoraj do višine vrha akumulatorja ... nad tisto višino ne pride, ker začne teči čez pregrado v motorni prostor. Sem tudi že sam iskal kje naj bi odtekalo pa nisem nič našel, tako da ti hvala za namig!
cheer.gif


.. zdej pa gremo pucat!
tongue-1.gif
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Najbolj pomaga, da avto postaviš direkt na sonce pri 35 stopinjah in vsa vrata in okna na stežaj odprta. Če pa veter piha pa še tolko boljše
zmaga.gif


Meni se vlaga ponavadi naredi, če me kje dež brez dežnika dobi in grem v avto. Potem mam 2-3 dni probleme z rosenjem šipe
crazy1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
jap...samo akumulator ven....poiskat luknjo, jo prežokat (jaz sem jo prepucal z zajlo...bo pa dovolj samo da s prstom prideš zraven in žokneš not)..in to je to. Saj ko enkrat prebiješ se dobesedno usuje ven, ker luknja je res konkretna (velikosti dveh prstov).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
jap...samo akumulator ven....poiskat luknjo, jo prežokat (jaz sem jo prepucal z zajlo...bo pa dovolj samo da s prstom prideš zraven in žokneš not)..in to je to. Saj ko enkrat prebiješ se dobesedno usuje ven, ker luknja je res konkretna (velikosti dveh prstov).

Sem si prejle vzel čas in odstranil accu in je res kar praviš. Tisto kar naj bi bila luknja je bilo polno mulja. Z malo debele žice sem uspel prebit in potem še dodatno ščistil luknjo z curkom vode.

Zdej ma da teče naslednjih 10 let!
cheer.gif


Zamaši se pa zgleda zato ker čez "rešetko" s šipe brez problema padejo notri listi in iglice, če ne gledaš konstantno ti jih voda spira pod akumulator in tam se počasi potem zatakne v luknjo .. v parih letih ko še malo zgnije dobiš pa fino zemljo za rastline, ki ima pretočnost 1l na pol dneva.

Skratka še enkrat hvala za idejo kje se najde luknjo!
evil.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
jap...samo akumulator ven....poiskat luknjo, jo prežokat (jaz sem jo prepucal z zajlo...bo pa dovolj samo da s prstom prideš zraven in žokneš not)..in to je to. Saj ko enkrat prebiješ se dobesedno usuje ven, ker luknja je res konkretna (velikosti dveh prstov).

Pa je kaj narobe če daš akomulator ven (ga odklopiš) in nazaj daš notri.

Lp
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
Citat:
Uporabnik Egonislaw pravi:
Meni se vlaga ponavadi naredi, če me kje dež brez dežnika dobi in grem v avto. Potem mam 2-3 dni probleme z rosenjem šipe
crazy1.gif

Ta problem zasilo rešujem s tem, da imam na zadnjem sedežu cajtng, ki mi vpija vlago.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Obujam staro temo!
Sestrična ima probleme z Golfom 4.


Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Točno tak problem sem imel (upam da v pretekliku) na Passatu (voznikov del namočen).



In ravno včeraj sem se lotil 'težave'. Odpreš pokrov motorja in odstraniš plastiko (med pokrovom in vetrobranskim steklom) ki zakriva akumulator, računalnik, filter kabinskega zraka, servomotor...itd.

Golf 4, vsaj dizel, ima akumulator spredaj desno če stojiš pred avtom...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Pri nekaterih novejsih avtomobilih je tako, da se avto elektronsko zablokira in ga mora servis na racunalnik priklopiti. Vsaj tako se je nam zgodilo, ko sem menjal akumulator moji sestricni na Pezoju 307. Avto ni zelel vzgati. Sele serviser ga je sprostil z racunalnikom, mi je naredil sive lase za brez veze.