Uvoz motorja iz tujine

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Motorja še ne bom kupil tako kmalu, saj še ni prišel na vrsto! Trenutno zbiram informacije itd... Ko sem se včeraj vsedel nanj v TC Motorshop se mi je sedež zdel precej trd. Baje da se da nekaj naštelat, vendar nimam pojma kaj. Mogoče višino!? Sam imam cca. 87 kg, tako da ne vem...Če je tovarniško nastavljen na 75 kg, je zame potem pretrdo?

Zadnji amortizer se da štelat oz fedro. Imaš več stopenj, z motorjem dobiš ključ za premikanjem.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.665
6.544
113
Mislim, da ko bom kupoval motor, si ga bom kupil v Italiji, saj kot gledam, so tam najcenejši ( www.moto.it )! Vidim pa da si kupil BMW! Letos? kako si zadovoljen in koliko prevoženih je imel ko si ga kupil ?
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Kupil v Nemčiji cca 450km iz Ljubljane. BMW je lepo ohranjen ima servisno knjigo, realne kilometre(54000km), ki jih lahko preverim po servisih... skratka tako kot je švaba povedal po telefonu oz tudi napisal na oglasu, ki sem ga najdu na www.mobile.de

14 dni prej sem šel v Italijo cca 40km od Milana... tudi po BMW. Na slikah je bil 1A, po besedah prodajalca v perfektnem stanju, realni kilometri, ABS, enoletna garancija... vse splohinoh. Na hitro sem najel kombi pri EXPERT d.o.o. in šibal po nov motor. Ko sem prišel v "prodajalno", ki je bila bolj kamionska garaža polna razbitih motorjev in delov sem zagledal kup dreka z nalepko BMW, ki naj bi ga peljal v mojo garažo :-(((( Spičil cca 400€, izživciral sebe in prijatelja, dva dni nisem spal ker sem mislil na motor pred nakupom... mah brezveze TOTALNO RAZOČARANJE!!!
Moj nasvet za nakup v Italiji. Ne hodi po "en" motor. Izberi si več motorjev in upaj, da bo vsaj en zadovoljil tvoja merila. Ne hodi sam in ne računi na to, da bo un prodajalec res obvladal angleško. Priporočam tudi, da si pripravi kakšn futr in pijačo za na pot pa ne mislit, da sem skopuh aaaaampak ko plačaš dve hebeni kavi 5,40€ hehehehehe začneš pač tako razmišljati.
Veliko sreče ti želim in sporočaj kaj si ubodu
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.665
6.544
113
Hvala lepa za izčrpen odgovor! Moj nakup še ne bo tako kmalu, ker moram prej urediti določene zadeve, bo pa 100%! Na mobile.de so motorji precej dražji kot v Italiji, oziroma so še dražji kot v SLO, samo izbira je večja! Gledam Kawasaki Versys in je cena za lep motor od cca. 3500€ - 5000€! Ker je model relativno nov, prav zjeban ne more biti. Vsekakor sem človek, ki pred nakupom vse prej preveri in prekontrolira. V vseh teh kolobocijah mislim, da bo še največji problem znanje jezika, saj samo ne govorim italijansko, tisti ki bo šel z menoj pa govori italijansko pogovorno! Prevoz ne bom najemal sam ima brat prikolico za motorje, tako da tak strošek odpade. Vsekakor bi tudi jaz osebno motor kupil raje v Nemčiji, saj so mi ljudje že ljudje bližje in sam govorim nemško in angleško! Italijani govorijo tako ali tako samo njihovo špraho. Pred odhodom v Italijo bom poizkusil dobiti kakšnega človeka, ki govori aktivno italijansko, da s eže po telefonu zmeni s prodajalcem v nulo!
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.665
6.544
113
Sam dolgo časa nisem vozil motorja, zato sem kar malo usran! Sem bolj umirjen voznik, zato kakšno dirkanje i pretirano polaganje odpade! Si ti pred tem BMW-jem imel že druge motorje?
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Sam dolgo časa nisem vozil motorja, zato sem kar malo usran! Sem bolj umirjen voznik, zato kakšno dirkanje i pretirano polaganje odpade! Si ti pred tem BMW-jem imel že druge motorje?

Vozim motorje že dooooolgo časa. Tam od MZ,JAWA,LAVERDA,GUZZI,HONDA,APRILIA,YAMAHA,(pa spet) HONDA in končno "B"osansko"M"otorno"W"ozilo. Vsi ki jih poznam ga hvalijo pa "kud svi turci tu i mali mujo". Danes naredil 200km in sem zelo zadovoljen s ciklistiko, navorom in položajem. Zadnjih 10 let pa bolj nabiram kilometre in zbiram države. En motor, ki ti ga lahko priporočam glede na to da dolgo nisi vozil motorja je Yamaha TDM 850 ali 900. Motor sicer drži ceno je pa izredno dober za "začetnika-povratnika". Seveda je najboljše, da se sam odločiš in predvsem prej stestiraš motor li ti sploh sede.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.665
6.544
113
Brat ima TDM 900 in ga lahko vzamem kadarkoli hočem, vendar je zaenkrat še premraz! Takoj ko bo topleje ga bom probal....