uvoz avta iz tujine

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
zanima me koliko stane uvoz avta iz tujine (EU) v slovenijo, prosim če lahko to kdor pozna razmere tudi malo razčleni, koliko kaj stane .... no pa da ne bom še ene teme odpiral; kakšen je postopek pri nakupu rabljenega avta, se pravi prepis, registracija, zavarovanje, kaj ti ostane itd .... hvala vsem, lp
 

B81

22. jul 2007
34.610
9.037
113
Aha, nisem bil ziher. Kaj 96 je tarifa ali kako?
Pa zakaj more evropski avto delati homolomo tukaj, če je iz EU? Zaradi EURO3,4,5?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
379
83
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Potem pa registriraš in prodaš dalje.

In počakaš, da jih dobiš po prstih...


Citat:
Fizične osebe, ki preprodajate avtomobile, se morate registrirati za opravljanje dejavnosti. Če vaš promet presega 25 tisoč evrov, pa ste tudi zavezanci za DDV.

Davčni inšpektorji so v zadnjem času ugotovili, da se vedno znova pojavljajo fizične osebe, ki kupujejo motorna vozila z namenom, da jih potem prodajo. Gre za delo na črno, saj ti ljudje niso registrirani za delo, ki ga opravljajo. Zato so davkarji včeraj napovedali poostren nadzor, ki se mu poleg preprodajalcev z avti ne bodo mogli izogniti tudi gradbinci in gostinci.
Reši vas lahko samoprijava

Če vam je objava davkarjev nagnala strah v kosti, potem imate še čas za samoprijavo. V tem primeru - tudi če ste storili kaj narobe - ne boste v prekršku, prav tako vas nihče ne bo kazensko preganjal.

Je pa res, da boste morali davkarjem plačati davek na promet, ki ste ga opravili na črno. Gre predvsem za DDV. Samoprijava je možna do vročitve sklepa o začetku davčnega inšpekcijskega nadzora oziroma do začetka postopka o prekršku oziroma kazenskega postopka.
Utaje že ugotovljene

Kot pravijo na Dursu , so utaje DDV na tem področju že ugotovili lani in tudi letos. Za koliko utajenega davka gre, nam niso povedali. Dodali pa so, da gre za protizakonito opravljanje dejavnosti, ki je potencialno opredeljeno tudi v kazenskem zakoniku.

Sicer pa velja pri utajah naslednje: če so dana vsa znamenja kaznivega dejanja zatajitve finančnih obveznosti, lahko na davčni upravi vložijo kazensko ovadbo. Kaznujejo tistega, ki si je nezakonito pridobil večjo premoženjsko korist (pet povprečnih neto plač). Ta gre lahko v zapor do treh let.

Tisti, ki si je nezakonito pridobil veliko premoženjsko korist (50 povprečnih neto plač, torej že okoli 42 tisoč evrov utajenega davka) in je to storil zavestno, pa gre lahko v zapor celo do osem let.

Vir: Finance
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
torej če kupiš avto npr. za 6000€ so stroški 96€ + 120€ = 213€ ???
shocked-1.gif
..... koliko pa stane prepis??? npr. v Nemčiji ........ aja pa prosim če ve kdo odgovor tudi na drugo vprašanje .... hvala
 

B81

22. jul 2007
34.610
9.037
113
Če boš iskal avto za 6k eur in tak natančno dal zadnji denar, potem raje kupi avto za 4 k eur, da bo še kaj ostalo za morebitni servis.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Pozabil si se na 2% DMV.
V Nemciji se ponavadi kupuje od "Handler"jev oni ti izdajo racun.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
torej če kupiš avto npr. za 6000€ so stroški 96€ + 120€ = 213€ ???
shocked-1.gif
..... koliko pa stane prepis??? npr. v Nemčiji ........ aja pa prosim če ve kdo odgovor tudi na drugo vprašanje .... hvala

Če sem prav prebral, se pri rabljenem plača 5% od nakupne cene... torej v tvojem primeru 300€ + homolomo, za eko takso pa nisem ziher.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja kaj a pol ne velja tisti link za izračun dmv-ja? po mojem izračunu je dmv 2%=120€, ali sem v zmoti??? pa 6000€ je samo prispodoba, ne se obešat na to!
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Julij 2008:
prepis je mene stal 56€ (kar ni niti blizu petim %, bližje enemu), izvozne tablice (rdeče, 14 dnevne) 115€; ne pozabi na tunelnine, vinjete, hrano :)
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz sem uvazal pre enim letom in je veljala tista tabela.Tablic nisem vzel ker se mi bolj spalaca iti z prikolivo po avto.Najem je ca 35EUR na dan.