Ure???

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Citat:
Uporabnik logistik pravi:

Zadnji.



A se da v SLO že kupiti poljota?




In zakaj ga ne bi narocil pri www.poljot24.de ? g. Juljan je prijazen, veliko ur je poslal v Slo ( zacensi z mojim Aviatorjem I leta 2002 ko sem moral placat se caino in ddv
frown-1.gif
) In do sedaj smo vsi bili z njim zadovoljni - tudi v tujini ima dobre reference.

Edino kar je lahko malo motece je, da ure ne vidis v zivo. Ce pa imas kdaj pot v Munchen se lahko v Juljanovi "trgovini" tudi oglasis, si tam ure ogledas in opravis nakup.



Dvomim pa da bo Poljot sploh kdaj v Slo, saj bi moral imet tudi servis. Je pa urarjev, ki obvladajo servisiranje mehanskih ur v slo le pescica.



LP
 
Nazadnje urejeno:

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Ko si ravno načel temo servisa: na vsake koliko časa nosite mehanske ure na redni vzdrževalni servis? Se mi prav zdi, da bi naj to bilo nekje na 5 let?

A lahko priporočaš kakšen servis v MB - mehanizem ure je ETA 2801-2...
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik dreja pravi:
Citat:
Uporabnik logistik pravi:
Zadnji.

A se da v SLO že kupiti poljota?

In zakaj ga ne bi narocil pri www.poljot24.de ? g. Juljan je prijazen, veliko ur je poslal v Slo ( zacensi z mojim Aviatorjem I leta 2002 ko sem moral placat se caino in ddv
frown-1.gif
) In do sedaj smo vsi bili z njim zadovoljni - tudi v tujini ima dobre reference.
Edino kar je lahko malo motece je, da ure ne vidis v zivo. Ce pa imas kdaj pot v Munchen se lahko v Juljanovi "trgovini" tudi oglasis, si tam ure ogledas in opravis nakup.

Dvomim pa da bo Poljot sploh kdaj v Slo, saj bi moral imet tudi servis. Je pa urarjev, ki obvladajo servisiranje mehanskih ur v slo le pescica.

LP


Ravno zaradi tega, ker ure ne vidim v živo se še nisem odločil za nakup ure preko spleta. Sam imam prepričanje, da moraš dati uro na roko in šele potem vidiš če/ali je za tebe in tvojo roko.

Poljot mi je všeč ravno zaradi tega, ker je markantna
cool-1.gif

Vrjetno bo res treba narediti en izlet v .de in obiskati tega možakarja.
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Citat:
Uporabnik Duschmanyn pravi:
Jaz imam Patek aquanaut model, super ura.

Sicer ne zgleda tako markantna kot Rolex, vendar jaz bi se jo bal nosit. Tatovi se na ure vedno bolj spoznajo
frown-1.gif


Drugace pa zanimiva izbira
smile-1.gif


LP
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Citat:
Uporabnik andmer99 pravi:
Ko si ravno načel temo servisa: na vsake koliko časa nosite mehanske ure na redni vzdrževalni servis? Se mi prav zdi, da bi naj to bilo nekje na 5 let?

A lahko priporočaš kakšen servis v MB - mehanizem ure je ETA 2801-2...

Uradno svetujejo servis oz. vsaj pregled na vsakih 5 let, ja. To je po moje misljeno za 5 let vsakodnevnega nosenja v normalnih pogojih. Ce uporabljas uro v tezkih pogojih ( npr. potapljanje ) pa je zazeljen vsakoletni pregled tesnenja in po potrebi menjave tesnil.

Jaz svojih dveh ur (Tutimo ter Poljota, ki sem ju kupil novi) ne nosim vsak dan, tako da nobene od njiju se nisem imel na rednem servisu. Sem pa moral poljota ze po prvem tednu nest na "uglasevanje", ker sem po neumnosti pritiskal reset gumb med delovanjem kronografa - proti temu kaliber 3133 (Valjoux 7734) se nima zascite. Posledica je bila le, da se mi je ob startu kronografa premaknil ne samo sekundni kazalec ampak tudi minutni.To mi je uredil lokalni urarski navdusenec in zbiratelj, ki sicer nima nobenega papirja urarskega mojstra, vendar je velik mojster na podrocju servisiranja mehanskih ur (100% zadovoljen, ker clovek takorekoc obvlada u nulo in mu ni to glavni vir prezivetja, tako da se lahko problemu max. posveti).
Obnovo enega starega Seiko kronografa iz l.70 let (menjava stevilcnice, kazalvec, itd.) mi je delal Lecnik v Celju. Z njim sem bil recimo 90% zadovoljen.

Prestizno, drago oz. uro ki mi veliko pomeni bi pa jaz poslal kar v maticno tovarno.

LP
 

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Sam sem lastnik dveh ur od Poljota in jih samo priporočam (obe kupil pri Julijanu).
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik dreja pravi:
Prestizno, drago oz. uro ki mi veliko pomeni bi pa jaz poslal kar v maticno tovarno.

Imam vintage model Tag Heuer Monaco, ki bi mu moral zamenjati tesnilo. Bil sem že pri Malalanu in pri nekem urarju v Trstu, a tesnila ne en ne drugi nista dobila.
Gre pa za točno model iz kataloga za leto 1970 -> link 2 (leva slika).

Ko sem se pozanimal v bivšem Tehno Impexu, mi je gospa, ki je imela čez zastopništvo za Tag Heuer v Sloveniji, priporočila Merslaviča v Brežicah. Ali misliš, da ima sploh smisel iti do Brežic, ali naj se obrnem kar direkt na Švicarje?


Sicer pa imam še Casia ter sem z obema zelo zadovoljen.

Najnatančnejša ura od vseh treh je pa itak najcenejša
evil.gif



Ave!
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Cestitke za zanimiv in redek primerek
smile-1.gif

Pocasi ugotavljamo, da se tudi pri nas skrivajo urarski biseri...

Konkretne informacije, kje bi lahko dobil tesnilo, ti zal ne morem dat. Jaz bi se na tvojem mestu hkrati pozanimal pri omenjenem urarju v Brezicah in hkrati v Svici. Ne vem zakaj bi hodil v Brezice, oz. v Svico, ce se gre le za narocilo tesnila. Ker rezervne dele ponavadi narocajo glede na referencno stevilko modela ali tudi na serijsko stevilko.

Na netu je sicer velika trgovina za rezervne dele, www.julesborel.com, vendar po mojih izkusnjah za malenkosti ne odgovarjajo na mail, lahko pa poskusis.
Jaz bi vprasal tudi po forumih v oddelkih za Tag Heuer, morda dobis kako koristnejso informacijo...
http://www.timezone.com/
http://www.watchuseek.com/site/forums.htm
http://www.chronocentric.com/
ipd.

LP
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik dreja pravi:
Cestitke za zanimiv in redek primerek
smile-1.gif
Nič bat!
smile-1.gif


Citat:
Konkretne informacije, kje bi lahko dobil tesnilo, ti zal ne morem dat. Jaz bi se na tvojem mestu hkrati pozanimal pri omenjenem urarju v Brezicah in hkrati v Svici. Ne vem zakaj bi hodil v Brezice, oz. v Svico, ce se gre le za narocilo tesnila. Ker rezervne dele ponavadi narocajo glede na referencno stevilko modela ali tudi na serijsko stevilko.
Malalan kao ni mogel dobiti ne tesnila, ne stekla, ki je bilo malce počeno.
Italijanu je uspelo slednje najti, tesnila pa prav tako ne.
Zato sem predvideval, da je s tesnilom težava.

Se bom najprej obrnil na Merslaviča, če lahko on najde tesnilo. Nerodno je le, da kot kaže tip nima spletne strani, maila ali kakšnega drugega primernega kontakta, kamor bi mu za lažje iskanje lahko poslal link do ure.

Če ne uspem v Brežicah, mi ostanejo še forumi in seveda Švica.

Res ti najlepša hvala za nasvete!
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Kontaktna številka Merslaviča: 07/496 14 83

Ima pa tipson zanimivo kolekcijo Tag Heuerjev in je kar ekspert na svojem področju (sva imela že ene par zanimivih debatic).
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Pa morda veš, ali ima človek tudi dostop do neta?

Vsaj toliko, da vidi za katero uro potrebujem tesnilo?
Zdi se mi nesmiselno nositi mu uro v Brežice, če ne more dobiti tesnila.


No, kakorkoli, najlepša hvala za cifro!
Ostalo se konec koncev lahko zmenim tudi sam po telefonu, ne pa da tebe gnjavim z vprašanji.


Ave!
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Tega pa žal ne vem. V današnjem času bi pa skoraj sigurno moral imeti.
smile-1.gif
Pokliči ga in se zmenita. Saj si sam rekel, da nima smisla nosit uro v Brežice, če nima tesnila.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sem se kar odločil, kar bo pa bo. Upam, da bom zadovoljen z njo.



Fino je, da jo lahko kar iz naslonjača naročiš.
aplauz.gif




5112.jpg




5111R.jpg




5112S.jpg




5110Nacht.jpg




5112Hand.jpg




# Movement: Caliber 31682

# Case: stainless steel polished

# Dial: black

# Diameter: 40 mm

# Height: 13 mm
88120-ura.jpg
 

Priponke

  • 88120-ura.jpg
    88120-ura.jpg
    26 KB · Ogledi: 382

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Kaže da sva prav pri isti raboti, pa še na isti strani brskava.
cool-1.gif


Zanimiva izbira.
Čeprav mi je bolj všeč druga med naštetimi.
grims-1.gif
Seveda zato, ker jo imam sam in je res lepa.

Jaz sem pa pri Julijanu gledal tole za praktično enako ceno kot je tvoja. Zdi se mi čisto lepa, nevsiljiva, pa še avtomatik je. Moti me le to, da je zame "varianta B".
V oči mi je namreč že pred časom padla ta, ki pa je menda nepovratno razprodana.
frown-1.gif


Ampak, kot se mi dozdeva, bom razprodano v kratkem prebolel in pozabil.
smirk-1.gif



Ave!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.