Ure???

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Vse te, ki sem dal od certine imajo valda safirno steklo..

Pa še itak... swiss made
smile-1.gif


LP
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ni bil krik mladosti, bolj abrahamovski in dobil sem ga za darilo. Drag kot pes.

Rolexov ne maram, fajke imajo šiptarji, originale pa mesarji. Torej nisem ne eno ne drugo?
Zakaj je tebi oča kupil fejk?
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Citat:
Uporabnik Antonio pravi:

Dajte kakšne ideje za ure do cc 300 €... lahko je original ali kopije....in kje se jih najbolj splača vzeti



lp




Na tvojem mestu bi pogledal se www.chronograph.com . Za omenjen budget je po moji presoji najboljse razmerje med ceno in kvaliteto kaliber 6r15.

Lahko pa pogledas tudi www.poljot24.de .



Ob predpostavki, da zelis mehansko uro.



LP
 
Nazadnje urejeno:

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Ce kupujes instrument z zbirateljsko vrednostjo, sta med objavljenimi zanimivi le Omegi.
Seveda predvsem Flightmaster. :D
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Ni je ure čez nautica ure žal mam veliko ur vendar je vseeno NAUTICA zakon. Masiva v eleganci in design je zelo lep pa še italijanke se lepijo na njih
cheer.gif
. Sem si jo v Zlatarni celje v Puli nabavu dal 200€ pa je model naslednje leto, gre pod vodo je 100% tesna do 100m globine sama se polni ipd. LP!
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.947
2.414
113
Znanec, ki mi je Tutimo servisiral, fanatik, kar se tice mehanskih ur, zbiratelj, pravi da Rolex, kapo dol, kar se tice kvalitete in izdelave. Pa ni mesar.
wink-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Važno, da tole piše gor:



swissmade.gif




Citat:
"Swiss made" embodies a concept of quality that has been forged over the years. It includes the technical quality of watches (accuracy, reliability, water-resistance and shock-resistance), as well as their aesthetic quality (elegance and originality of design). It covers both traditional manufacturing and new technologies (micro-electronics).




http://www.fhs.ch/en/swissm.php



grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Odkar obiskujem en tuj forum urarskih navdusencev sem tudi sam spremenil mnenje o Rolexu, ceprav mi se vedno dizajn ne pase. No, malo tudi zaradi tega, ker ni dovolj $$$ da bi si katerega od njih privoscil.

Na omenjenem forumu "slivijo" le malo novih modelov, ki zaradi "inhouse kalibrov" ostajajo cvet urarstva: med njimi Rolex, Zenith, AP, Patek ipd... ter pogojno Omego ( npr. model Moonwatch). Pravijo, da nakup ure s kalibrom eta/valjoux ni za ljubitelja, kar jim tudi verjamem.
V Rolexe se se nisem poglobil, opazam pa da so starejsi modeli drazji od novih (npr. Submariner, Seadweller, da o Daytoni sploh ne govorimo). To, da je kvaliteta izdelave Rolexa med najboljsimi je tudi res, kot je ze mr_ omenil.

Drugace pa taprave ljubitelje Rolexa najbolj zaboli, ko jim omenis, da je v sesdesetih letih Daytona izpadla iz Nasinega izbora za na luno :p
Zato je se danes Omega Speedmaster edina ura, ki jo kozmonavti uporabljajo za vesoljske sprehode.

LP
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Moj Sector 210. Na mesec malo zaostane kar me moti, če že morem imet uro naj bo do podtankosti natančna..ampak kolikor dnarja (170€) toliko muzike...
tongue-1.gif


So Omege in Seikoti višjega cenovnega razreda kaj bolj natančni ali vsaka ura malo zaostane na mesec ali dva??

Še slika:
74663-Picture7.jpg
 

Priponke

  • 74663-Picture7.jpg
    74663-Picture7.jpg
    115,1 KB · Ogledi: 366

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Meni 150€ vreden Catamaran Orca nič ne prehiteva/zaostaja. Nikoli je ne ponastavljam, pa je vedno enaka uri na internetu.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Odvisno ali govorimo o kvarčni ali o mehanski uri. Kvarčna naj bi bila povsem natančna (ali pa res minimalno odstopa) (digitalna je povsem natančna), mehanske (ki pa včasih dosežejo tudi cene Bentlyjev, Ferrarijev ...) pa lahko odstopajo tudi po sec. na dan, s tem, da je pri njih finta, da se urarske hiše dejansko trudijo to odstopanje povsem zmanjšati (mislim, da so pri zenithu uspeli spraviti odstopanje do 1/100 sec. na dan). Zato v ure vgrajujejo razne komplikacije (recimo tuorbilon). Zdej je pa stvar okusa, na kaj "padaš".

45514717.jpg

ali recimo
elprimero_demarche.jpg


Čeprav bo Zenith verjetno malce prehiteval/zaostajal in čeprav je vsak 20x dražji od tega casiota, bi si ga osebno 100x raje lastil.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
ksz

Ure nikoli niso spadale v Čvek. O njih pišejo samo posvečeni.
Zato premikam v ustreznejši podforum.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.