Uradni servis neuradni servis

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Eno vprašanje:

če imaš avtomobil na leasing je obvezno kasko zavarovanje. Kako pa je s servisi? morajo tudi biti na uradnih servisih avtomobil servisiran, tudi če je izven garancije?

Hvala
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Sam imam slabe izkušnje z poblaščenci. Vsi avti pri hiši, informacije iz prve roke.

Passat na pooblaščenem servisu, v zadnjem mesecu bil 4x! Vsakič so ti kvazi "profiji" prišli do zaključka, da je šoba crknala (2.0tdi ), cena ene na uradnem cca. 700€. Nazadnje ugotovijo da je pumpa slabo delala, in je ona povzročala probleme. Kam so izginale tiste 4 šobe ne ve nihče. Pač kao so jih vstran vrgli, oz. bolje rečeno nekdo je konkretno zaslužu!

Leto nazaj, prav tako isti passat pri istem servisu. Iz kabine so ukradli gps. Kako vem? Ker je bil gps 100% na vetrobranskem steklu, ko se je avto peljal na servis. Smo na servisu povedal, jasno odgovor je bil da kaj takega se pri njih ne da zgoditi.

Caddy l.2006 imel uradni servis. Uglavnem oni avto zrihtajo, naslednji dan pa se je z njim že šlo na službeno pot. Sred nemčije zaruži motor, in to 1 DAN po uradnem servisu. Hmm, le zakaj?

Škoda pooblaščeni servis, menjani so bili diski, ploščice.... Konkretno zračunane. Po 10k km bremze niso sploh več prijele. Peljem na nepoblaščeni servis, ki je specializiran za zavore, in mi tam pravjo da tej diski niso naredili 10k km ampak kvečjemu 50-70k km. Ponovno se je nekdo okoristu na moj račun. Kako vem da ravno po 10k km? Imam račun iz uradnega servisa z datumom ter št. km in imam račun od specializiranega servisa prav tako z datumum.

Pred mesecem sem moral zamenjati notranji distančnik. Cena na uradnem servisu 190€, cena distančnika v trgovini 25€. Na specializiranem servisu zadevo zrihtali z 100€+ naredili avtopoptiko.

Pa še nekaj o načinu dela na pooblaščencih:
Tam delajo vajenci, katerih mojstri ne nadzirajo skoz. Posledično ti avto šravfa en zelenc.
Tam ne delajo specializirani ljudlje. Na primer: Ko crkne bosch črpalka, je ne zna nihče na pooblaščencu popraviti. Možnosti sta le 2: Ali se gre v nabavo nove, ali pa se da pokvarjeno popraviti na specializiran servis. Dejanski primer: večina pooblaščencev jih vozi k Jelenu s.p
Tam imajo tudi drugo logiko. Če kaj ne gre, se skoraj nikoli ne popravlja, ampak se zamenja. Primer: Crkne turbina, se je ne popravlja ampak pač rečejo da je crknala in da se mora zamenjati z novo.
Kdor misli, da na pooblaščenem servisu naredijo bolje, je bedak. iz ebaya dobiš za 80€ in še manj, komplete kjer imaš vse filtre, sintetično olje, vse gumice ter orodje za mali servis. Ampak se še najdejo ljudje, ki mislijo da na pooblaščencu naredijo bolje.

To so moje osebne izkušnje, tak da si ne gnat k srcu če se kdo ne strinja.
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
bi moral kaj pisat v leasing pogodbi , kot opcija servisiranja. . Če avto ni v garanciji, je moje mnenje še bolj potrjeno, da pelji k dobremu mehaniku, ki ti bo isto delo nardil pol ceneje, pa bo več ostalo za leasing obrok. Če pa je pogoj leasinga uradni servis, potem pa ni izbire.
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
saj, meni se je na golfu tudi nekaj slišalo, pa so rekli da menjalnik kliče po velkem servisu. Nakar sem prosil za predračun takega servisa in so ga izstavli v višini 1200E z cel kup postavkami, brez da bi sploh odpirali menjalnik, na neki podlagi svojih izkušenj. Peljem jst avto k svojem mehaniku, je ugotovil, da je vzrok čudnga zvoka le ležaj kolesa, tega je zamenjal in zvoka ni blo. To se je men dogajal v času ko sem avto peljal na mali servis-redni, na 15000km, ko me model iz servisa pokliče in pove da je neki kao z menjalnikom..
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
še kar se tiče okoli delavcev tam...imaš prav, če maš srečo naletiš na profija, ki ve kaj dela..tako sem jaz vedno šel k istem delavcu tam, sem ob naročilu zahteval isto osebo.., pri tem pa je vse skupaj čudno izpadlo, saj mi kar naenkrat on ni več bil dober, ker mi je on predlagal servis menjalnika , ki pa ni bil potreben, saj je bla napaka drugje. Očitno je njegov šefe to videl, pa so se hoteli rešit ene stranke .
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.157
113
sicer pa, so tudi na pooblaščencih začeli razmišljati trezno, vsaj pri premium znamkah, kjer za starejše avtmobile izven garancije ponujajo ugodne servisne storitve. Vsaj domov smo dobili za mercedese reklamo o menjavi ploščic in olja, pač redne servisne storitve, za prejšno generacijo Eja ali Cja itd.. med 100 in 150 €..kaj je vse tu noter zajeto pa nisem šel na licu mesta preverjat.
 
Nazadnje urejeno:

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
ja to je finta v levo, ko prideš tja s to reklamo, ti nardijo kar so oblubili, potem se pa začne,,veste treba še to pa to pa to pod nujno..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.157
113
haha, ja mozno, sej pravim nisem preverjal, a vseeno je bolje kot nič.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Eden je omenjal da voz na pooblaščenga ker mu tm pregledajo par kontrolnih točk...hvala polepšal si mi dan s to izjavo
hysterical-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
ksz

Croma 1,9 MJet - menjava olja (Selenija Gold plus), oljni filter, zračni filter, filter klime, filter goriva: 135 EUR + DDV
neuradni servis

@sajkek: pamflet - sestavek, s katerim se sramoti kaka oseba, stvar, dogodek, sramotilni spis

Sklepam da ste od MB dobili zgibanko, reklamo...
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
ma itak, jeba je odkar se avtomobili priklapljajo na računalnike, da pol lahko strankam nabijajo kolk enih napak so našli in komi čakajo da rečejo., dobro bi blo to čimprej odpravit ...:) stranka se ustraš, pa jasno privoli v servis.
Uglavnem v tem času krize, sem opazil, da hočjo servisi izkazat svojo dobroto tako, da iščejo dlako v jajcu avtomobila, da bojo zaračunali, in tudi dolivanje vetrobanske tekočine ni zastonj, kot eni to razumejo in rečejo: ej dal sem 300e za servis pol so bli pa še tolk dobri da so mi nalili tekočino za šipe prat pa avto so mi oprali , vse za ta denar
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Odtehta cena uradnega servisa tudi kvaliteto ali ne?

Opazoval sem servise uradne 7 let in delali so po knjigi. Avto gre še danes.
Novi avto pa bi servisiral pri nepoblaščenem serviseru. Seveda po knjigi in enako bi bil zraven.

Računi se itak shranjujejo, da se po njih ob prodaji dokazuje kaj se je delalo in kako ti to je to.

Ima kdo kake drugačne izkušnje?


Vsi moji frendi v MB furajo na neuradnega, katerega izvaja model, ki dela na uradnem
smile-1.gif
Materiali so isti oz. po
želji tudi boljši/slabši, model ima računalnike vsakojake, nastavi intervale, skratka dela vse in še več kot na uradnem.


Za moje pojem dost boljša izbira, računi so do 40% nižji, zadeva pa poteka po sistemu, da se najaviš, on ti pove, "ju3 med
15-16 si na vrsti, zvečer si lahko prideš po avto", pripelješ, poveš kaj bi rad oz. da neveš pač naj naredi kaj treba in to je to.
Za moje pojme, tudi če bi bil dražji od uradnega, bi peljal k njemu, ker imam občutek da dela vse z neko ljubeznijo brez naglice...
Ima svoj štempl kot popoldanski s.p. izda račun, jaz mojga avta če peljem, ne peljem drugam.

Kolegu se je vsipal vztrajnik na e46, uradni servis je špekuliral 700-800, naš mudel mu ga je poštelal za 400, na dva obroka
smirk-1.gif

Da tudi na tri če si stara stranka.


Z uradnimi servisi pa je tako, nerečem da ne obvladajo, je pa res da pri kakem BMWju svojih serviserjev ne pošiljajo ravno
v mihen na izobraževanje, tako da nevem kaj bi jih lahko naredilo tolko boljše, da bi opravičili ceno.


Da ne govorim, ko mi zakasirajo 3l vitrexa, katerega sem kaki dan pred servisom nalil na petrolu
aplauz.gif


Itak ne plačam.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Moje izkušnje s štirimi različnimi uradnimi servisi so takšne, da servisiranje mojih vozil opravljam "pod kozolcem", šele ko tam karkoli ne gre, stopim na NEpooblaščeni servis.

Tri vozila od štirih so bila ob nakupu nova in so uradni servis videla samo v garancijskem obdobju. Pri enem od teh treh je bilo ugotovljeno, da po šestih letih olje ni bilo NIKOLI IZPUŠČENO iz motorja, samo izsesano, zaradi česar je na dnu nastal nekakšen oljni sir, sama svinjarija. Ugotovljeno je bilo tudi, da na uradnem servisu najmanj 2x do tedaj niso zamenjali oljnega filtra, čeprav je bil zaračunan. Na filtru se je videla očitna obrabljenost, ki se je nato primerjala s ponovno zamenjanim filtrom. Nekdo je popoldan zaslužil 8€ z njim, pri meni pa reskiral, da mi bo zaribala mašina.

Servis Seat Ljubljana.

Servisiram "pod kozolcem", obiram Evropo in sem 100% v opravljena dela, čeprav jih ne bi mogel reklamirati. O ti šment
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.458
113
Nigel Selenia pač ni pocen..,.je pa edina pametna izbira za italjane...majo neke druge hidravlične dročnike pa rabjo redkejša olja...na vse ostalo boš mel glasne ventile
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Ja samo ce ima znamka elektronsko bazo servisov ti ga ne more vpisat brez racuna-predvidevam.
Do 100kkm imam vse stemple v servisni, pa je samo en servis vpisan v bazo, pa vsi servisi narejeni na pooblascenem.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Zakaj si ne vzamete tiste ure časa, pa ste zraven ko se dela servis? Si vsaj prepričan kaj je blo zamenjano in v kakšnem stanju je blo, če je blo res treba menjat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Sicer pa sem se pooblascenca usmili z menjavo zarnice. Ene 15 minut je krivil prste okoli lampe, potem pa sem rekel da bom sam doma zamenjal. Doma sem kpl menjavo opravil v manj kot 5minutah. Samo eno cev za zrak je bilo treba sneti....
 

gmarko

Pripravnik
5. jul 2009
189
0
16
dost uradnih servisev NE pustijo strankam , da si zraven, ker ...motiš delo delavca, zarad varstva pri delu...itd. u končni fazi gre pa za zakrivanje resnice, da potem lahko računajo pa lažejo kaj so delali.

še to se je tud zgodil: da, so me pred posegom prašal, ali mi vrnejo stare dele, vedn sm reku DA, pa nikol dobil. ker jih je že serviser prej u kontejner vrgu, ---kaj je vrgu ne bom nikol vedu. a je tko