Umik nemških programov s programskih shem

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Katastrofa!

TOREK 03.01.2012, 14:38
Umik treh nemških programov iz programskih shem slovenskih operaterjev

Slovenski operaterji kabelske in IP-televizije so danes morali prenehati predvajati nemške programe Kabel 1, Pro 7 in Sat 1. Ni še povsem jasno, ali gre za trajen ali začasen umik.

Slovenski operaterji, člani Združenja kabelskih operaterjev Slovenije in operaterji IP televizije, in nemška družba VG Media, ki upravlja omenjene nemške televizijske programe, kljub dolgotrajnim pogajanjem niti v enem letu po prenehanju veljavnosti predhodnih pogodb niso uspeli skleniti novih. Zato so omenjene programe z današnjim dnem slovenski operaterji morali odstraniti iz svoje programske ponudbe.
Podrobnosti pogajanj in pogodb so poslovna skrivnost


Koliko naj bi znašale vrednosti teh pogodb in zaradi kakšnega razkoraka ni bilo mogoče skleniti novih pogodb, pa pogajalci oziroma pogodbene strani ne morejo razkrivati niti med pogajanji niti po sklenitvi pogodbe, so pojasnili pri Telekomu Slovenije, ki upravlja storitev IP-televizije SiOL TV in storitev kabelske televizije na lastnem optičnem in kabelskem (CATV) omrežju. Prav tako ne morejo napovedati, kdaj bodo in ali sploh še bodo ponovno v svojih omrežjih predvajali te tri nemške programe.
V zadnjem času več novih programov v programski shemi


Pri Telekomu Slovenije pojasnjujejo, da kljub umiku teh treh programov iz programske sheme ne gre za okrnjenje storitve, saj si v pogojih opravljanja storitev operater pridržuje pravico do spremembe števila in vrste televizijskih programov v programski shemi. Nižanja naročnin zato ob izklopu teh treh nemških programov ne predvidevajo, enako kot ob uvedbi večjega števila televizijskih in radijskih programov, s katerimi so v zadnjem času okrepili programsko shemo SiOL TV in Telekomove kabelske televizije (med drugim so navedli Minimax, Cinestar, Discovery TLC, Da Vinci U, HBO HD, Russia Today, Food HD in iConcerts HD), niso povišali naročnin, so še sporočili iz Telekoma Slovenije.

http://www.siol.net/novice/teh...peraterjev.aspx

http://www.finance.si/335566

http://www.zurnal24.si/umik-nemskih-programov-s-programskih-shem-clanek-144780

http://www.telemach.net/sl/zas...sat1-in-kabel-1

http://www.siol.net/pomoc_in_podpora/obvestila_o_delovanju_storitev/vsa_obvestila.aspx

Kaj bomo zdaj, ARD zamenjali za Kosovo 5 al kaj?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Jaz tega sploh nisem nikoli gledal, tako da... Mi je pa Elektro Turnšek že požrl kanal VIVA 1 z izgovorom, da se je tako odločil njihov distributer in mu še zdaj nisem odpustil. Itak pa gremo stran, samo da optično omrežje pride, ker smo siti večnih težav in nedelovanja z njihove strani...
 

anovak99

Pripravnik
8. maj 2010
255
2
18
Ti ne, mnogi pa smo teh treh vajeni že od nekdaj in ravno te tri največ gledamo, sploh starci tu na mb območju. Naslednji bo pa rtl ali kaj?

Takoj menjam vse pinke, exodus, golico, čarli, arena tv, gea tv sip tv, top šop, petelina, al jezeera, kitajski cctv in ostali šmorn, ki ga vedno premikam na konec sheme v 1 urni zajebanciji, ko telemach nekaj updejta za te tri omenjene....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Katastrofa, tudi pri nas je zmanjkalo,pa sem mislil, da je samo naš operater kaj zabluzil. Namesto, da bi nam jih v HD zrihtali sp še SD zajebali. Če mi te tri ne zrihtajo nazaj kar direktno odjavim kabelski tv. Bom že po zraku ulovil tisto slo 2 za malo športa ob vikendih.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Naj omenim, da so tile z VG Media eni totalni loleki. Umik se jim je napovedalo s strani VSEH operaterjev ze konec novembra 2011 in so dobro vedeli kako in kaj, le verjeli verjetno niso, da bomo operaterji to naredili.

Operaterji morajo poslovati korektno in v skladu z zakoni in ne smejo predvajati programov brez veljavnih pogodb. VG media pa to vse po balkansko laufa...prav na bruhanje mi gre vsakic, ko berem njihove izjave in umotvore. Verjemite, da si noben operater ne zeli jeze uporabnikov s tem, da umika programe...ampak to je bilo nujno na zalost....

Mislim sicer, da se bodo streznili, ko nekaj mesecev ne bo prohodkov. Po vsej verjetnosti bo scenarij tak, da bodo ali propadli ali pa bo distributer za slovenijo drugi in upajmo, da bo bolj pameten
smile-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ne vem ce bodo zaradi slo trga ki je veliko za eno vecje evropsko mesto ravno propadli

To date, VG Media has concluded license agreements with more than 34,000 partners in more than 40 countries, including cable and IPTV operators, providers of mobile and EPG services, hotel operators and fitness studios.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Roko na srce, nisem jih gledal. Kot tudi ne raznih Kosovo TV, al kaj je že... Pink TV .. kaj hudiča dela na naši programski shemi?
Kaj misliš kaj? Isto kot Bangla programi v Angliji.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Dejansko ste skinili daleč najkvalitetnejše programe . Narod prikrajšati zaradi kazanja velikih jaj. slovenskih operaterjev, ki nimajo niti za malco VG Medii je višek nesramnosti. Programe nekateri spremljamo še iz osemdesetih let nepretrgoma .. pa kakšni HBO in ostalo ameriško sranje, ki ni vredno pol centa . Fuj ..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj to se menda noben ne sekira zaradi teh programov, ali? maš še Avstrijo pa RTL, sploh na RTL II imaš zaradi nadležnih reklam prave "celovečerne" filme.

Je pa telemach lepo obvestil uporabnike, ko sem vklopil tv in sprejemnik je bilo napisano obvestilo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Roko na srce, nisem jih gledal. Kot tudi ne raznih Kosovo TV, al kaj je že... Pink TV .. kaj hudiča dela na naši programski shemi?

ker ne znaš nemško...

Pro7 je verjetno najboljši program v celotni slovenski programski shemi. Danes, ko teh treh programov ni bilo na sporedu sem gledal po TVju samo ženski slalom. Za to, kabelske ne potrebujem.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Roko na srce, nisem jih gledal. Kot tudi ne raznih Kosovo TV, al kaj je že... Pink TV .. kaj hudiča dela na naši programski shemi?

ker ne znaš nemško...

Pro7 je verjetno najboljši program v celotni slovenski programski shemi. Danes, ko teh treh programov ni bilo na sporedu sem gledal po TVju samo ženski slalom. Za to, kabelske ne potrebujem.

To pa res. Mi ne leži, pa čeprav sem par kilometrov od meje. So še vedno živi spomini, ko si parkiral v Celovcu, pa so krajtlihi jodlali ''čuš, čuš..''.
 

nekdo

Pripravnik
22. jan 2008
949
2
16
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Naj omenim, da so tile z VG Media eni totalni loleki. Umik se jim je napovedalo s strani VSEH operaterjev ze konec novembra 2011 in so dobro vedeli kako in kaj, le verjeli verjetno niso, da bomo operaterji to naredili.

Veš, končnega uporabnika to (vaše zdrahe) prav nič ne zanima.

In tako se jaz (pa najbrž ne samo jaz) s 1.2.2012 poslavljam od ljubljanskega kabla. Drek postaj z drek programi pač na rabim, pa čeprav jih ponujate 99.

Vi ste meni vzeli tri nemške programe, jaz pa vam tistih 180 evrčkov letno. Ni problema.
Zajebavali pa se z uporabniki (ki so, če niste vedeli - kralji) NE BOSTE. Vsaj z menoj ne. In upam še kakšnimi 5.000 naročniki po celi Sloveniji.

Kaj se bo gledalo po kablu, namreč diktirajo uporabniki, ne pa vaša snažilka, ali kakšen referent, ki mu ne paše nemščina.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Ne vem od kje ti mnenje, da delam za Ljubljanski kabel
smile-1.gif


Ti mogoce ni prislo na pamet, da delam na Telekomu, T2ju, Amisu ali kaksnem drugem kabelskem operaterju? Nihce namrec ne ponuja vec teh programov
wink-1.gif


Seveda se lahko vsak odloci po svoje in je kralj. To ne brani nihce nobenemu ...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj se toliko jajčkate za te tri programe,ki jih 99,8% uporabnikov sploh ne gleda,ker razen brezveznih pravosodnih,policijskih in talk show oddaj tako ali tako niso predvajali.
Če bi rad gledal nemške kanale ti jih je ostalo še kar nekaj v shemi.

Drugače pa če se ne motim lahko te kanale spremljaš preko interneta ali pa lahko daš Slovenskim operaterjem tisti denar,ki ga niso hoteli dati za te kanale,pa jih boš lahko gledal naprej.

Če pa te kanale spremljaš še iz 80-ih let potem pa še moraš imeti kje v garaži ali kleti satelitski krožnik.
Namontiraj ga na streho in spremljaj te kanale naprej,ne razumem zakaj sedaj jočeš tukaj za njimi.