Telemach!!!

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Imam en problem, ki mislim da je povezan s Telemach omrežjem.

Doma imam en web server, do katerega se lahko dostopa od koderkoli brez problema. Pred kratkim pa sva s sosedom, ki je v istem LAN omrežju (oba imava fiksni IP, ki se razlikujeta samo v zadnjem segmentu) ugotovila, da on ne more dostopati do mojega web serverja, oziroma sploh do ničesar, kar je na tem IP naslovu, jaz pa prav tako ne na njegov IP. Pingi ne delajo, ko pa poskusiš iz zunajih omrežij pa dela BP. Sklepam, da ima Telemach zaklenjen dostop do IP-jev v istem LAN-u. Kaka je potem rešitev tega problema?
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
MMX: to vse razumem, sem že prebral včerajšnji Telemachov dopis.
smirk-1.gif


Še vedno pa mi pri vsem tem nista jasni 2 zadevi:
confused-1.gif


1.) Brezplačen preklop opreme - ali se je potrebno zato časovno vezati in če ja, za koliko časa
sprasujem se.gif

(podvprašanje, če je drugi sprejemnik ravno tako brezplačen)
sprasujem se.gif


2.) Ali po novem DVB-C sistemu ni mogoče dobit TV-ja brez da bi se naročil še na telefonijo in internet (trojček)
sprasujem se.gif


Hvala za odgovore.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
krvavec je pod (no nad) nosom, ker se mi ne da brat in raziskovat in nimam pojma o tem par vprašanj, če je kdo dobre volje naj napiše ?
kakšna je/bo pasovna širina HD programov? kodiranje
kako je z sprejemanjem TV prek PC?
varianta kot je multicast za IPTV >>> komplet kontrole prek tipkovnice in miške? ali je edina (uradna/neuradna) varianta TV kartica in krmiljenje prek STB?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.993
3.745
113
Ljubljana
hmpg.net
Na razširjenem paketu imam težave s sprejemom Travel Chanell-a. Vidim podnapise, slike in zvoka pa ne:)
Ostali programi delajo BP.
Imam pa modul v Sony-ju
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Zaloge je na coaxu uhahaha...problem so ojačevalci, ki morajo biti kar pogosto postavljeni, ne pa recimo pri optiki, ko je lahko kabel zelo dolg pa ni izgub
smile-1.gif
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Ok ugotovil sem kaj prekinja. Verjeli ali ne termostat za centralno
uf-1.gif
..... seveda je brezžičen. Upam da bo komu pomagalo. Zanimivo je da termostat v zgornjem nadstropju prekinja tv v pritličju, medtem ko tv ja zgoraj delujeta ok.
Eagleman, tako kot je rekel radirko en post prej, verjetno je izvor bedarija na katero sploh ne pomisliš, nekje blizu. Jaz sem termostat samo prestavil v drugo sobo in je v redu.
Upam da ti pomaga.

Hah, vidim da je to nek stalen problem na tej frekvenci. Imamo tudi mi brezžični termostat za centralno v 2. nadstropju. Prekinja pa samo TV v 1. nadstropju.
Kako si ti potem rešil zadevo?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, to je "frekvenca smrti", ker na tej frekvenci delajo domače brezžične naprave.

Po pravilih verjetno ne bi smeli motiti drugih naprav, a kdo se na Balkanu drži pravil...
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Imate (vi ali kaksni sosedi ...) RF daljince za garazo, zvonec, alarm, rampo itd. ? Tukaj lahko preberes nekaj malega o tem, kaj je tam dovoljeno. Ce je to narejeno slabo (malce prekrsijo pravila v stilu "saj to bo delovalo samo znotraj hise" - in potem ti dovolj dobro deluje znotraj hise, da moti druge stvari na isti frekvenci) in ce je napeljava bolj kilavo urejena, so posledice take, kot jih opisujes.
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Živim v hiši, nimam tako blizu sosedov da bi motilo, pa tudi nihče nima alarma ali garažnih vrat. Imamo jih pa mi, in sicer garažna vrata na daljinec, samo jih uporabljamo poredko; recimo 3x na teden. Pa tudi na povsem drugem koncu hiše je. Tole s termostatom mi je pa takoj skočilo v oči. Pa še povsem enako je kot pri uporabniku Nitroo. Termostat v drugem štuku, TV šteka pa v prvem. Kaj se sploh da narediti v takšnem primeru, če gre dejansko za termostat?

edit; Haha, sem preveril; točno na 433 MHz je ta termostat
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Kupi drugega (ki dela na drugem podrocju, da se problem premakne drugam) ali prestavi oddajnik obstojecega cimdlje od vse TV napeljave. Ali pa zagoni vse skupaj v smeti (meni se brezzicni termostati zdijo prismuknjena ideja, kar naprej morajo oddajati in torej kar naprej smetijo - cisto drugace kot recimo zvonec ali rampa ali kaj podobnega).
 

frenky666

Pripravnik
23. nov 2009
181
0
16
Novo mesto
Ma ne bi menjal operaterja, ker sem z njimi kar se sheme in kvalitete slike najbolj zadovoljen. Sem imel tudi že Siol catv in iptv, pa mi Telemachova shema najbolj ustreza.
Kako ste pa pri Telemachu z netom zadovoljni? Imam optiko v hiši (Telekom), pa je predrago imeti net pri enem, TV pa pri drugem operaterju. Gleda te trojčke... Škoda mi je, da bom imel optiko neizkoriščeno, samo res moram imeti vse storitve pri enem, ker drugače je zneskovno vsaj 15€ razlike.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Živ, na žalost sem končal z montažo žičnega termostata. Pa še kup drugih reči... alarm, vremensko postajo, menjal sem kabel .... (prebri nekaj strani nazaj) Tv zdaj načelom deluje ok, Vsake toliko časa pa se spet spomne in malo pošteka. Verjetno kakšen sosed.... Ampak važno da je tv Priština na cool frekfrenci....
Kar ne moreš verjet, da telemach kljub pritožbam in sodelovanju na tem forumu, ne popravi frekfrence najbolj gledanih kanalov...
Pri tem ko imajo polovico frekfrenčnega spektra prostega....
bonk.gif
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Fino, GSM saj sem ti hvaležen za vso pomoč, ker samo s tabo se kaj premika, samo drugače so pa reklamacije pri vaši firmi šus v glavo.
Hvala bogu da mi sedaj reči delujejo, ker drugače je to res test potrpežljivosti.... Vsaka stvar 1-2 meseca bonganja, minimalac...
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
spada pod Kabel TV, ki pa najema signal do Telemacha, torej na voljo imaš enake pakete kot Telemach z istimi cenami, le da so hitrosti manjše. Recimo DTV L+ stane pri obeh 53€, se tem da je pri Kabel TV internetna hitrost 12/1, pri Telemachu pa 13/1,5
 
Nazadnje urejeno: