Tehnika vožnje

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
ksz..............

Kadar grem srat a naj prvo malo pritisnem in opravim počasi, al naj prtisnem na polno. V katerem primeru se mi rit manj obrabi.

In aja, wc papir uporabim obojestransko, kajti tako se ga pršpara in zdrži ena rolica 2x več, me pa zanima pod kakim kotom naj serjem da bo wc školjka čim manj obremenjena......
bonk.gif


Mislim a nekateri ne pretiravate s to "optimalno vožnjo". Vožnja bi morala bit užitek, ne pa da moram vedno razmišljati kaj in kako naj delam. Na cesti so druge reči na katere je potrebno biti pozoren
cheer.gif

Še najboljši post do zdaj
aplauz.gif
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik matix pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zdaj mi je jasno zakaj folk pol ure leze tistih 50m do rdečega semaforja.

Jaz tudi lezem, kaj je pa narobe?

Če vidim rdečo, dam v ler oz zaviram z motorjem...in ko pridem na tak način do semaforja, se rdeča ponavadi že spremeni v zeleno, takrat pa vržeš v prestavo oz samo gas spet naprej...zakaj bi se za brezveze ustavljal.

Kje pa ti živiš, da vse rdeče gorijo samo 20 sekund? Al pa morda začneš vozit 20 km/h že 200 metrov prej? A do naslednjega semaforja pospešiš samo v primeru, da si 100 %, da bo zelena, ko boš tja prišu? Maš še kakšen bistroumen nasvet, kako pršparat par centov? Ker men je vseeno, tut če vse druge oviram, tko da me resno zanima, pa kr kej napiš.

Npr. Jaz se vozim za tabo in bi rad pred semaforjem desno zavil, ampak ne morem, ker te moram čakat, da se boš po polžje zbasal do semaforja, ker ti je škoda uporabit zavoro.
aplauz.gif

Ko zavijam iz dvorišča (živim med dvema semaforjema) in je na enem rdeča, dostkrat ne morem ven zavit kadar je ful prometa, ker se folk cjazi 20 km/h do semaforja že 50 metrov pred rdečo, ampak da bi pa mene kdo ven spustil, to pa ne. Tko da je občasno treba kr izsilit, ker čene se čaka 5 minut. Penzionerji.press
aplauz.gif

 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
ksz..............

Kadar grem srat a naj prvo malo pritisnem in opravim počasi, al naj prtisnem na polno. V katerem primeru se mi rit manj obrabi.

In aja, wc papir uporabim obojestransko, kajti tako se ga pršpara in zdrži ena rolica 2x več, me pa zanima pod kakim kotom naj serjem da bo wc školjka čim manj obremenjena......
bonk.gif


Mislim a nekateri ne pretiravate s to "optimalno vožnjo". Vožnja bi morala bit užitek, ne pa da moram vedno razmišljati kaj in kako naj delam. Na cesti so druge reči na katere je potrebno biti pozoren
cheer.gif

Še najboljši post do zdaj
aplauz.gif

Se strinjam da je
467716-post_slo.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zdaj mi je jasno zakaj folk pol ure leze tistih 50m do rdečega semaforja.
Zakaj bi na polno zaviral, pa potem spet pospeševal ?
Če pa lahko naredim _absolutno nič_ in dosežem isti učinek ?
 

lager

Pripravnik
3. dec 2008
383
1
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zdaj mi je jasno zakaj folk pol ure leze tistih 50m do rdečega semaforja.
Zakaj bi na polno zaviral, pa potem spet pospeševal ?
Če pa lahko naredim _absolutno nič_ in dosežem isti učinek ?

Mogoče zato, ker rdeča lahko traja več kot 30 sekund in ker s tem ker ti lezeš in puščaš pred seboj prazen prostor, na koncu pride skozi zeleno manj avtov, kot če bi lepo zabremzal in čakal. Semafor je ovira pri vožnji in veliko ljudi bi moralo ravno takrat voziti malo bolj dinamično, da pride čim več avtomobilov skozi zeleno. Tako pa imaš folk ki ne dojame da je zelena, pa take ki iščejo prvo šele ko je zelena, pa take ki speljujejo 2 leti,.. itd.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Huh ?
Možnosti sta dve:
- pridem do semaforja in je še vedno rdeča. Torej situacija čisto enaka, kot če bi dinamično pripeljal: stojim pred rdečo, dokler ni spet zelena, in takrat speljem
- zelena je preden se ustavim: ker se že premikam, mi ni treba speljati in pospeševati, torej pridem skoz prej, kot če bi stal.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zdaj mi je jasno zakaj folk pol ure leze tistih 50m do rdečega semaforja.
Zakaj bi na polno zaviral, pa potem spet pospeševal ?
Če pa lahko naredim _absolutno nič_ in dosežem isti učinek ?

Moja izjava je letela na tipa, ki je pametoval kako prestavlja iz 5,4,3,2,1 in zavira z mašino in počasi leze proti semaforju, nikjer nisem rekel da je potrebno tiščati gas do konca in zadnjih 10m leteti v rajs.

Tovrstno prestavljanje, obremenjevanje sklopke in motorja NI enako absolutni ničli, kot ti navajaš.

Poleg tega taki 'optimalni' šoferju ko je zelena tudi pogosto ravno toliko potegnejo, da sami ujamejo zeleno luč, ostali zadaj se pa lahko jebemo po domače povedano, kar zmanjšuje pretočnost prometa.

Vsem bi proporočil, da si kupijo tak avto, ki ga z lahkoto zmorejo vzdrževati in servisirati, ne pa da potem na cesti šparajo vse od gum, do zavor, usnja na volanu in dišeče smrečice. Potem morda ne bomo imeli več najboljši vozni park v Evropi, bodo pa cesta malce bolj varne.
 

lager

Pripravnik
3. dec 2008
383
1
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Huh ?
Možnosti sta dve:
- pridem do semaforja in je še vedno rdeča. Torej situacija čisto enaka, kot če bi dinamično pripeljal: stojim pred rdečo, dokler ni spet zelena, in takrat speljem
- zelena je preden se ustavim: ker se že premikam, mi ni treba speljati in pospeševati, torej pridem skoz prej, kot če bi stal.

No za drugo možnost je malo manj verjetnosti , osebno poznam samo en semafor v kranju kjer sem ziher da je brezveze ustavljat.
Se strinjam da je druga možnost tudi učinkovita, samo ne zmeraj, zato bi bilo dobro da so gor nad semaforjem še odštevalniki, tako kot ponekod v Lj. , da veš ali boš ustavil ali še malo lezel
tongue-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
To pa nem res ni jasno, zakaj ni odštevalnikov... tko pa pospešiš ker ne veš kolk cajta bo še zelena, letiš pa skozi rumeno...

Čeprav pol bi špardohtarji z mašino bremzal še več če mene vprašaš... Dinamike v prometu res ni, zadnje cajte opažam kure za volanom, ko grejo desno z dunajske na tivolsko, pa nobenga pešca ali kolesarja nikjer, ona pa začne šele v križišču panično zjat levo desno, se skor ustavi, pol pa pelje, čeprav če začneš gledat malo prej, bi lahko peljal brez ustavljanja
13.gif
ni čudno da je pol kolona gor do Dela pa še dlje po Dunajski, hvala takim tepkam pa ostalim slepim zabitim budalam.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ma najbolj me moti folk ki zavira pred zeleno, ker iz bogatih vozniških izkušenj ve da sledi rdeča.