Sušilni stroji

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Beko nima evropske garancije. Vse kar je kupljeno v tujini moraš vozit na servis v tujino. In v tujini v večini primerov tudi nimajo 5 let garancije.

lp
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
eno vprašanje: mi sušimo pozimi povečini cunje na radijatorjih. ali pravilno razmišljam, da mokra oziroma vlažna obleka, ki prekriva radijator, pomeni, da takrat radijator praktično nič ne ogreva prostora ampak vsa toplota gre za sušenje obleke. Torej kurilno olje porabljam za sušenje. Ali pomeni, če kupim bekota na toplotno črpalko, bo to sušenje cca 3 krat ceneje napram kurilcu ki greje radijatorje, ki ne dajo nič od sebe če so prekriti z vlažnimi oblekami.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Za 2x na teden se ti ne splača dajat 300€ več za takega s toplotno črpalko, če gledaš s cenovnega vidika, ker ga ne boš nikoli odplačal. Drugo je ali ti to ne predstavlja kakšnega posebnega stroška in se igrat ekologije.

Ni razlika samo v porabljeni električni energiji; so še druge prednosti - nižja temperatura sušenja (=manj oz. nič krčenja), občutno manj ogrevanja okolice, hitrejši čas sušenja...

Tiste razlike v porabi energije so narejene v optimalnem okolju, ko je temperatura okolice stalna. Pri klasiki se temperatura okolice dviga (razen če ni v res velikem prostoru), posledično traja sušenje dlje, poraba energije...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Beko nima evropske garancije. Vse kar je kupljeno v tujini moraš vozit na servis v tujino. In v tujini v večini primerov tudi nimajo 5 let garancije.

lp

Hvala, odpade! :D
Bo stari sidex še kuril štrom hehe
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
ksz

sicer vprašanje kaj imajo kaj na zalogi, Leclerc ima v petek 30% bon na vso tehniko.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sam meni eni res niste jasni. Koliko stane enak Beko v Sloveniji? Če dobim v AT polovico ali 40% ceneje, Mejduš garancijo in slovenski servis. Zadeva je pol cenejša, torej za 5 let garancije lahko kupim faking 2 stroja! Tudi v AT imaš možnost doplačila za 5 let garancije, vendar to nudi trgovina sama. Ne boš verjel, v Sloveniji je Harvey to prvi pogruntal, zdaj ti že skoraj vsaka trgovina to nudi - in veš zakaj, ker se jim splača in imajo ogromne zaslužke iz tega naslova. Verjetnost, da se ti zadeva pokvari v petih letih - minimalna, cena ki jo plačaš za 5-letno garancijo? Raje plačam par 10 EUR za morebitno popravilo ali kar kupim novega, ko/če se kaj zgodi kot pa plačam polno ceno v Sloveniji. Pa mi ni še nobena stvar crknila v petih letih in sem pred petimi leti kupil večino tehnike za v stanovanje.

No morda sem pa jaz čuden
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Problem je ob okvari, ko je še v garanciji, da moraš zadevo vozit gor. In pač nisem tako blizu meje da bi to naredil tik-tak... Sušilca pa tudi precej rabimo, da ne morem bit brez en mesc
wink-1.gif


PS: druge zadeve BP nabavim v tujini, oz ebay pa amazon sta moja najboljša prijatelja
grin1.gif
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Za 2x na teden se ti ne splača dajat 300€ več za takega s toplotno črpalko, če gledaš s cenovnega vidika, ker ga ne boš nikoli odplačal. Drugo je ali ti to ne predstavlja kakšnega posebnega stroška in se igrat ekologije.

Ni razlika samo v porabljeni električni energiji; so še druge prednosti - nižja temperatura sušenja (=manj oz. nič krčenja), občutno manj ogrevanja okolice, hitrejši čas sušenja...

Tiste razlike v porabi energije so narejene v optimalnem okolju, ko je temperatura okolice stalna. Pri klasiki se temperatura okolice dviga (razen če ni v res velikem prostoru), posledično traja sušenje dlje, poraba energije...

Nižja temperatura sušenja avtomatično pomeni daljši čas sušenja. In tako tudi praktično preizkušeno drži. Stroji na toplotno črpalko vsi po vrsti dlje časa sušijo, okoli 2 uri, medtem ko kondezacijski suši 40minut.. Drugače imaš pa tudi na kondenzacijskem možnost nastavljanja (posredno ali pa neposredno) temperaturo sušenja, tako da razlike v krčenju perila niti ni. Edina praktično pomembna razlika je, da stroj s toplotno črpalko res manj ogreje prostor. Ampak ali je to res plus ali minus, je stvar debate. Če postaviš sušilni stroj v kopalnico in s predpostavko, da ga večinoma rabiš pozimi ali pa še to v dnevih ko je zunaj veliko vlage (takrat tudi dejansko sušilni stroj res prav pride), potem je kopalnica lepo prijetno ogret prostor, pa še kurjave ne rabiš. Win-win situacija, sicer pa si vsak sam izračuna ali je nakup tudi ekonomsko upravičen ali pa je samo stvar modne/tehnološke/ekološke muhe. Sušilni stroj ni kot toplotna ččrpalka/klimatska naprava, kjer dejansko je tehnološka modernizacija tudi ekonomsko upravičena in je gretje prostora cenejše kot gretje s kaloriferjem.

PS: popravilo okvare stroja s toplotno črpalko je izven garancije dražje kot tistega brez nje. In sušilni stroj se v 10ih letih BO pokvaril.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
ksz ...

kok ljudje komplicirate
rolleyes-1.gif


greš v trgovino, kupiš tisto kar ti je všeč in tisto kar si lahko privoščiš, če crkne v garanciji daš zrihtat, če crkne izven garancije bog pomagi, če suši 2 ure al pa 74 minut...

za komplikatorje je pa tole še vedno najboljša rešitev:

 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
No, glede tega...

Imam kondenzacijskega Sidexa, starega nekje 7 let (eden prvih "nizkocenovnih" kondenzacijskih, gre za rebrandan gorenje) in dela do danes brez ene napake. Vse kar je bilo je to, da se je nekako ena špaga od trenirke zafeclala okoli motorčka, kar smo rešili brez servisa...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Kaj je trenutno best buy,.... tam do 800€... sušilo se bo pa kar veliko.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ima/pozna kdo Bosch WTW84162BY**, sušilec s toplotno črpalko in samočistilnim kondenzatorjem? V BIG BANGU za 599eur.

Kolk imajo garancije?

@corsol: kje pa dobiš omenjenega Bekota za 500eur?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Super. A te zadeve kaj mečkajo in krčijo perilo in oblačila? Sprašujem zato ker se je o sušilcih včasih govorilo da uničujejo oblačila, ker pa zadev ne poznam mi je vsak info dobrodošel.

hvala vnaprej za odgovor.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Nevem kako je bilo včasih lahko napišem za svojega - če cunje takoj ven zložiš iz stroja so čisto ravne, če jih pustiš nekaj časa v stroju je kakšna kje zmečkana. Odkar imam sušilca nisem ene cunje zlikal. Dajem pa notri vse cunje volno ni da ni. Prostora ne ogreje skoraj nič samo malo vlage se čuti v kopalnici če ni okno ali zračnik odprt.

Imam pa bekota za 500 eur oziroma ti ga sevlje zrihta za manj
wink-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Super. A te zadeve kaj mečkajo in krčijo perilo in oblačila? Sprašujem zato ker se je o sušilcih včasih govorilo da uničujejo oblačila, ker pa zadev ne poznam mi je vsak info dobrodošel.

hvala vnaprej za odgovor.

Glede kršenja. Ti s toplotno črpalko delajo pri nižji temperaturi in zato manj kršijo perilo.
Pride pa občasno kakšna manj kvalitetna cota po prvem sušenju malenkost manjša...

Oblačil pa nismo likali od kar imamo sušilca. Se je že zgodilo, da smo pustili perilo v sušilcu
in imamašina nek program, da občasno obrača boben in je zato tudi manj zmečkano. Še srajce
pustimo v mašini in ni ravno take panike, da bi jih moral likat. Zložiš na obešalnik ali preko stola
in to je to.

Imam Bekota, sem na prvi strani napisal model.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hvala obema za odgovor .
zmaga.gif


Super, potem bomo nabavili verjetno kar Bekota s toplotno črpalko

Aja, a Bosch nima 5 let garancije?
 
Nazadnje urejeno: