Sušilni stroji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.373
5.409
113
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
.....glede Boschevega sušilca bi omenil le to da so bili problemi s samočistilnim kond. in stvar ni delala kot bi morala, posledično je seveda tudi učinkovitost padala.....pa še odprava napake menda ni bila ravno poceni....

To je bil problem pri enem, na njihovo smolo najbrž prvem, ki so ga ven dali in se jih drži to še zmeraj. Vsi kasnejši tega problema nimajo, kar lahko potrdim sama, ki imam naslednjo generacijo in dela več kot dve leti še vedno kot šus...

Jaz sem z Boschom prezadovoljna, vendar edino kar lahko trdim z gotovostjo je to, da brez sušilca ne bom nikdar več. Že takrat sem kolebala med Boschom in nekaj cenejšim AEGjem, pa sem potem vzela prvega, ker Bosch je kot Volkswagen in ker sta nama ga tast in tašča kupila ob vselitvi ter želela, da je "res orenk", smo na koncu ostali pri Boschu. Če bi kupovala sama, ne vem, če bi dala tistih 100€ razlike. Enako sem svetovala prijateljem, ko so kupovali in so kupili potem AEG. Vse kar lahko rečem je, da sta tudi onadva prezadovoljna. Bekotov s toplotno pa takrat še v zamisli ni bilo... Jaz o Beku nimam slabega mnenja, ljudje ki imajo Bekove aparate (ne sušilce, temveč pralne stroje pa pomivalce ipd) so kar zadovoljni, če pa upoštevajo še price/performance so pa zelo zadovoljni. Jaz če bom kdaj budget kupovala, se bom sigurno obrnila za Bekom, veliko raje kot za Gorenjem ali Boshcem v istem cenovnem rangu...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Prodam kondenzacijski sušilni stroj Bosch Maxx6 sensitive! Star je 7 let,v času nakupa je bil to top Boschev model,je malo rabljen,dela odlično!
cheer.gif

OK,tole je bilo napol v šali,ampak včasih res razmišljam da bi ga prodal,ker sem ugotovil,da je perilo,posušeno na stojalu,manj zmečkano,se ne skrči,itd...tako,da ga zadnje čase v bistvu sploh ne uporabljam...
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Nimamo sušilca. Ne likamo nič razen srajc. Ali tudi srajce ni potrebno likat po sušenju v sušilcu? Kako je z ovratniki, rokavi itd?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Torej, kot sem uspel razbrati iz vaših postov, se splača dati malo več in kupiti dober sušilni stroj s toplotno črpalko. Bosch, pogojno Beko (budget varianta) ... čip zadeve za 300eur torej ni pametno kupiti?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Za 2x na teden se ti ne splača dajat 300€ več za takega s toplotno črpalko, če gledaš s cenovnega vidika, ker ga ne boš nikoli odplačal. Drugo je ali ti to ne predstavlja kakšnega posebnega stroška in se igrat ekologije.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, jaz ga ravno nebi rabil le za dvakrat na teden - imam dva mulca, tko da se precej pere ... Kateri model pa bi mi priporočali, ajde, recimo za 600eur?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
To je verjetno best price/performance ali se motim? kot sem na hitro pogledal na net stane dobrih 700eur, ali je kje ceneje?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Razumem nakup sušilca v stanovanju, ne razumem nakupa sušilca v hiši.

Ravno s sušenjem perila uravnavam vlago na pravšnjih do 60% vlage v hiši.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Pa veš kolk je pranja, posledično sušenja in likanja perila pri dveh majhnih otrocih? Se mi zdi da prekomerna vlaga, ki nastaja pri sušenju perila na stojalih, prej škodi kot koristi (možnost nastanka plesni).
wink-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Od 2.1. do 15.1. imaš super ugodno Beko DPU 8340 X (s toplotno črpalko) v Metro-ju in sicer te pride 360€ ali pa Candy "tapoceni" za 240€.