Summit avto - rabljena vozila

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Motors je uvoznik tut jaguar u. Rang. Avto pa prodajalec forda.
Lastnik summito iz japonske.
Mr hironeki
Ni. Summit Motors je uvoznik za Ford. Summit avto dobi jage in land roverje (pod katere sodijo tudi range roverji) od drugje - motors ni uvoznik.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.953
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Motors je uvoznik tut jaguar u. Rang. Avto pa prodajalec forda.
Lastnik summito iz japonske.
Mr hironeki
Ni. Summit Motors je uvoznik za Ford. Summit avto dobi jage in land roverje (pod katere sodijo tudi range roverji) od drugje - motors ni uvoznik.

So se stvari vmes premenile. Pri Motorsu skrbijo tudi za PR, marketing ... Summit Avto samo še prodaja (prej je tudi sam skrbel za komunikacije ipd).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Ja ampak summit avto jagov in LR ne dobi od summit motorsa. Motors je uvoznik za Forda, za jage in LR pa ne. Vsaj tako so na summit avtu razlagali pred par meseci
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.889
113
Mislim da ima kar vse tri znamke (ford, jaguar in landrover) SM pod sabo enakovredno (uradni uvoznik).
 

tmy

Zelenc'
6. avg 2010
25
0
1
Pozdravljen, če sem pravilno razumel prodajalca, ko sem se zanimal za rabljeno vozilo pri njih, bi mi dali priblizno tako garancijo kot za novega (1 leto)...
Ker imajo dobra preverjena vozila, ker imajo lastni servis, kjer odpravljajo morebitne okvare.

lp

Citat:
Uporabnik rs1975 pravi:
A je kdo kupoval v zadnjem času rabljen avto pri:
SUMMIT AVTO, D.O.O.

FLAJŠMANOVA 3
LJUBLJANA

http://www.avto.net/_DEALER/results.asp?broker=705&oglasrubrika=1


Vidim, da na vse avtomobile dajejo 12-mesečno garancijo. Je to podatek, ki daje kaj več zanesljivosti pri nakupu? Če bi imeli avtomobili sumljivo preteklost verjetno si ne bi upale dajati take garancije, ali pač?
confused-1.gif

Je kdo že uveljavljal garancijo, so bile kakšne težave z uveljavitvijo?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:To si preveril ali imas neko svojo statistiko? Kaj misls da so kupci ljudje ki imajo placilno za 400eur in misljo da bojo dobil lizinga 350 na mesec?

Namreč večina stvari ki gre na odobritev,se spravi skozi, nevem če se 1% vsega ne spravi.... včasih se mogoče spremeni pogoj, npr. iz 10% na 25% pologa....ampak večina se kar spravi.
Govoril sem s kar nekaj nepooblaščenimi prodajalci rabljenih vozil in pač ''probajo'' spravit čez lizing. In zavračanja je v zadnjih letih konkretno več, kot pa recimo leta 2008. Po njihovih besedah. Če so oni mene lagali, tudi jaz lažem.
Pri vas pa verjetno že vi sami ocenite stranko in jo postavite na realna tla, tako da gredo od vas papirji za lizing le za stranke z ustrezno boniteto.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Poznam tudi sam kar nekaj primerov, ki niso dobili lizinga, ker jim noben ni hotel iti za poroka. Pred leti si dobil lizing brez porokov ...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik tmy pravi:
Pozdravljen, če sem pravilno razumel prodajalca, ko sem se zanimal za rabljeno vozilo pri njih, bi mi dali priblizno tako garancijo kot za novega (1 leto)...
Ker imajo dobra preverjena vozila, ker imajo lastni servis, kjer odpravljajo morebitne okvare.

lp

Citat:
Uporabnik rs1975 pravi:
A je kdo kupoval v zadnjem času rabljen avto pri:
SUMMIT AVTO, D.O.O.

FLAJŠMANOVA 3
LJUBLJANA

http://www.avto.net/_DEALER/results.asp?broker=705&oglasrubrika=1


Vidim, da na vse avtomobile dajejo 12-mesečno garancijo. Je to podatek, ki daje kaj več zanesljivosti pri nakupu? Če bi imeli avtomobili sumljivo preteklost verjetno si ne bi upale dajati take garancije, ali pač?
confused-1.gif

Je kdo že uveljavljal garancijo, so bile kakšne težave z uveljavitvijo?


Dobiš 1 leto jamstva na vozila. In to od GarGarantie (http://www.cargarantie.com/start.cfm?CFID=88052389&CFTOKEN=58223484), ker kar nekaj. Je pa pri GarGarantie tako, da prodajalec - torej v tem primeru Summit avto plača CarGarantie določeno premijo. S tem potem CarGarantie prevzame tveganje. Če ti povem, da ima z njimi pogodbo tudi Mercedes-Benz, Volvo ipd. potem je verjetno jasno, da gre za kokretno zadevo.

CarGarantie pač ni nek MotivService in podobne prevare...

Glede na to, da firma obstaja še 20 let pa predvidevam, da so zanesljivi. Je pa moj frend kupil pri njih rabljen avto je je še danes zadovoljen lastnik.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Mislim da ima kar vse tri znamke (ford, jaguar in landrover) SM pod sabo enakovredno (uradni uvoznik).
No meni so rekli da samo Forda. LR in Jag pa naročajo drugje - ce bi bila sestrska firma (SM) uvoznik potem bi lazje dobavljali dolocena vozila. Tudi na spletni strani ima Sm navedeno da so uvoznik samo za Forda.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Dobiš 1 leto jamstva na vozila. In to od GarGarantie (http://www.cargarantie.com/start.cfm?CFID=88052389&CFTOKEN=58223484), ker kar nekaj. Je pa pri GarGarantie tako, da prodajalec - torej v tem primeru Summit avto plača CarGarantie določeno premijo. S tem potem CarGarantie prevzame tveganje. Če ti povem, da ima z njimi pogodbo tudi Mercedes-Benz, Volvo ipd. potem je verjetno jasno, da gre za kokretno zadevo.

CarGarantie pač ni nek MotivService in podobne prevare...

Glede na to, da firma obstaja še 20 let pa predvidevam, da so zanesljivi. Je pa moj frend kupil pri njih rabljen avto je je še danes zadovoljen lastnik.
Žal ne poznaš najbolje teh zadev. Mi lahko poveš zakaj je MotiveService prevara?
grims-1.gif
Imaš kakšno slabo izkušnjo z njimi?
In MotiveService ima pri isti ceni boljše kritje kot pa CarGarantie, žal.
Seveda pa je treba primerjat primerljive produkte. MotiveService ima namreč tri jamstva različnega cenovnega ranga in prvo ni ravno nekaj, kar bi se splačalo vzeti. Že drugo ima pa čisto konkretno kritje. Pri CarGarantie so pa zelo zanimive komponente izključene
evil.gif
.

Pa še to: prodajalci, ki nudijo CarGarantie so po mojih izkušnjah večinoma polni besed, da je to isto kot tovarniška garancija in blablabla. No, to je pa čista laž.

GSV je pa potem itak še tretja zgodba...
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Poznam tudi sam kar nekaj primerov, ki niso dobili lizinga, ker jim noben ni hotel iti za poroka. Pred leti si dobil lizing brez porokov ...
Zanimivo: točno to so bile besede enega od prodajalcev...
grin1.gif

Sedaj že ob najmanjšem odstopanju zahtevajo poroka.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Poznam tudi sam kar nekaj primerov, ki niso dobili lizinga, ker jim noben ni hotel iti za poroka. Pred leti si dobil lizing brez porokov ...
Zanimivo: točno to so bile besede enega od prodajalcev...
grin1.gif

Sedaj že ob najmanjšem odstopanju zahtevajo poroka.

Sej verjetno imajo prav. Če bi bili lizingojemalci kredibilne osebe jim bi verjetno šel tudi kdo za poroka... :)
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Dobiš 1 leto jamstva na vozila. In to od GarGarantie (http://www.cargarantie.com/start.cfm?CFID=88052389&CFTOKEN=58223484), ker kar nekaj. Je pa pri GarGarantie tako, da prodajalec - torej v tem primeru Summit avto plača CarGarantie določeno premijo. S tem potem CarGarantie prevzame tveganje. Če ti povem, da ima z njimi pogodbo tudi Mercedes-Benz, Volvo ipd. potem je verjetno jasno, da gre za kokretno zadevo.

CarGarantie pač ni nek MotivService in podobne prevare...

Glede na to, da firma obstaja še 20 let pa predvidevam, da so zanesljivi. Je pa moj frend kupil pri njih rabljen avto je je še danes zadovoljen lastnik.
Žal ne poznaš najbolje teh zadev. Mi lahko poveš zakaj je MotiveService prevara?
grims-1.gif
Imaš kakšno slabo izkušnjo z njimi?
In MotiveService ima pri isti ceni boljše kritje kot pa CarGarantie, žal.
Seveda pa je treba primerjat primerljive produkte. MotiveService ima namreč tri jamstva različnega cenovnega ranga in prvo ni ravno nekaj, kar bi se splačalo vzeti. Že drugo ima pa čisto konkretno kritje. Pri CarGarantie so pa zelo zanimive komponente izključene
evil.gif
.

Pa še to: prodajalci, ki nudijo CarGarantie so po mojih izkušnjah večinoma polni besed, da je to isto kot tovarniška garancija in blablabla. No, to je pa čista laž.

GSV je pa potem itak še tretja zgodba...
grin1.gif


Nič se ne motim in celotno zadevo še predobro poznam. Od MotivService, GSV, NSA, AMZS Jamstvo, CarGarnatie.... Ampak ne bom tukaj razlagal detajlov. Vsak naj verjame pač tisto, kar mi je všeč.

GSV in MotivService nista registirani podjetji za opravljanje zavarovalniških poslov, kar po zakonu v takem primeru mora biti. O tem, kako sta omenjeni podjetji nastali ne bom izgubljal besed na tem forumu, ker je to stvar drugih organov.

Prav tako omenjeni "zavarovalnici" nimata dovoljenja AZN za opravljanje tega posla, pa čeprav ga potrebujeta. Kot rečen namreč nista registrirani kot zavarovalni družbi za kar je predpisan minimalni ustanovitveni kapital v višini 3.0 Mio EUR. Verjamem, da ti je poznano zakaj je potrebno, da je takšna družna registrirana kot zavarovalniška družba in ima dovoljenje AZN.

Kar se tiče CarGarantie je stvar dogovora z njimi, kaj ponudijo, ker imajo več razločnih paketov oz. obsegov kritja. Konkretno pač poznam, kakšen aranžma imajo sklenjen s Summit avtom in je zadeva super. Za razliko od GSV in MotivService ob morebitnem škodnem dogodku plačajo originalne nadomestne dele in ne ponaredkov ali pa celo rabljenih, kot nekatere druge firme, ki ponujajo garancijo.

To, kako kašni prodajalci oglašujejo jamstvo CarGarantie težko komentiram, ker ne poznam konkretnega primera. Ima pa CarGarantie enega od paketov, ki je dejansko zelo blizu tovarniški garanciji. Je pa res, da je nekaj dražji.

Pri 99% vseh podaljšanih jamstvih v Evropi pri vozilih, ki so prodana kot nova imajo sklenjeno zavarovanje pri NSA ali pri CarGarantie. CarGarantie je bolj razširjena masovno (Mercedes, Volvo...) med tem, ko NSA krije tudi eksote kot je npr. BMW Alpine, Brabus... O MotivService in GSV ni v tujini ne duha ne sluha. S tem, da če se karkoli zgodi pri vozili na poti v tujini in imaš podaljšano jamstvo pri NSA ali CarGarantie greš pač na pooblaščen servis in zadevo uredijo. Z originalnimi nadomestnimi deli in jih ne iščejo po odpadih, kot se to dogaja kje drugje...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Vse to precej drži, žal pa drži tudi dejstvo, da recimo CarGarantie v običajnem paketu, ki ga ponujajo naši trgovci rabljenih vozil (za Summit Avto ne vem točno kateri paket je vključen), nima vključenih injektorjev pri dizelskih vozilih. Recimo. Ja, tudi MotiveService ima samo enega, ampak to je precej pogosta napaka...
Kar se tiče GSV-ja, pa raje ne bi niti pisal. Imaš pa PM.
wink-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.753
2.358
113
Pomurje
Jaz sem imel pri Toyoti sicer v avstriji Car garanti, podaljsano jamstvo za 2 leti. Dal sem sicer 800€, je pa sel turbo in webasto in vse menjali z original deli.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Jaz sem imel pri Toyoti sicer v avstriji Car garanti, podaljsano jamstvo za 2 leti. Dal sem sicer 800€, je pa sel turbo in webasto in vse menjali z original deli.
zmaga.gif

Važno je itak, da se potem zadeva reši. In takšne pozitivne izkušnje v praksi so super. Seveda pa od CarGarantie niti ne bi pričakoval kaj drugega. Je pa žal cenovno višje pozicioniran, pri vseh pa je treba predvsem brati seznam kritij, s posebno pozornostjo na to, kaj ni noter vključeno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.953
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ja ampak summit avto jagov in LR ne dobi od summit motorsa. Motors je uvoznik za Forda, za jage in LR pa ne. Vsaj tako so na summit avtu razlagali pred par meseci

Poglej na landrover.si (na primer), kaj piše spodaj. Stvari so se spremenile.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.953
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Mislim da ima kar vse tri znamke (ford, jaguar in landrover) SM pod sabo enakovredno (uradni uvoznik).
No meni so rekli da samo Forda. LR in Jag pa naročajo drugje - ce bi bila sestrska firma (SM) uvoznik potem bi lazje dobavljali dolocena vozila. Tudi na spletni strani ima Sm navedeno da so uvoznik samo za Forda.

Seveda naročajo drugje - v tovarni. Prodajalci že dolgo ne naročajo več avtov pri zastopniku (razen, kar ima ta na zalogi). Moraš pa vedet, da pri vseh treh zastopstvih ne gre za zastopnike v lasti znamke, ampak firme, ki os v lasti velike korporacije, ki ji avto prodstavljejo ne prav velik del posla in ima zastopstva za različne znamke po svetu. In to ima včasih tudi posledice.
Os LR in Jaga pa si lahko naročiš kar ti srce poželi ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.455
6.572
113
Citat:
Uporabnik rs1975 pravi:
A je kdo kupoval v zadnjem času rabljen avto pri:
SUMMIT AVTO, D.O.O.

FLAJŠMANOVA 3
LJUBLJANA

http://www.avto.net/_DEALER/results.asp?broker=705&oglasrubrika=1


Vidim, da na vse avtomobile dajejo 12-mesečno garancijo. Je to podatek, ki daje kaj več zanesljivosti pri nakupu? Če bi imeli avtomobili sumljivo preteklost verjetno si ne bi upale dajati take garancije, ali pač?
confused-1.gif

Je kdo že uveljavljal garancijo, so bile kakšne težave z uveljavitvijo?

Da si malo sposodim temo.

Vidim, da se rabljeni avtomobila dandanes zelo radi prodajajo z GSV ali motive service garancijo. V osnovi pa mora vsaka pravna oseba dati 1 mesečno garancijo, lastno.

Zdaj pa me nekaj zanima. Recimo da nekdo vzame rabljen avto z 12 mesečno GSV/motive servce garancijo. Je že všteta, se nič ne doplača.

In avto crkne po nekaj dneh. Iz katere garancije potem gre to, tiste 1 mesečno od trgovca, ali 12 mesečne od GSV/motive?
ali je odvisno od primera, če je okvara krita iz GSV garancije, potem gre od tu, če pa ni krita, pa pač 12 mesečna od trgovca, ker slednja mislim da krije "vse" kar se zgodi, razen pač če bi bila posledica malomarnega ravnanja, etc?