Summit avto - rabljena vozila

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
A je kdo kupoval v zadnjem času rabljen avto pri:
SUMMIT AVTO, D.O.O.

FLAJŠMANOVA 3
LJUBLJANA

http://www.avto.net/_DEALER/results.asp?broker=705&oglasrubrika=1


Vidim, da na vse avtomobile dajejo 12-mesečno garancijo. Je to podatek, ki daje kaj več zanesljivosti pri nakupu? Če bi imeli avtomobili sumljivo preteklost verjetno si ne bi upale dajati take garancije, ali pač?
confused-1.gif

Je kdo že uveljavljal garancijo, so bile kakšne težave z uveljavitvijo?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Nebi rekel da sprasujes o nekem švercerju ki ima kiosk postavljen 2 dni...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
pazi, dajejo ti jamstvo, ne pa garancije. kaj mora obsegati garancija, je namreč definirano v ZVPOT, medtem ko obseg jamstva si lahko izbere prodajalec sam (ponavadi v drobnem tisku).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.371
231
63
Kras
www.mtl.si
Kakšen mesec nazaj gledal avto pri njih.
Konkreten avto je bil korekten, brez napak, je pa bil relativno nov in od prvega lastnika.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
ker gre za podjetje, ki se ukvarja z leasingom, bi rekel, da gre za rabljene avtomobile, ki so bili zaseženi zaradi neplačevanja, ampak nikoli ne veš, če ti ne podtaknejo kaj. par let nazaj sem se tam pogosto sprehajal in sem opazil, da precej pogosto menjajo avtomobile. no, le tisti jaguar XK noče iti v promet in je vsako leto 10 jurjev cenejši.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
to tudi mene zanima. po mojem zato, da se vidi, kako so uspešni pri prodaji in kake dobre mašine imajo ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.371
231
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
+ urejanje lizingov ipd.
Jup, čeprav to je brez veze označevat, da je prodan, ker so sedaj lizing hiše precej bolj temeljite pri preverjanju sposobnosti lizingojemalca in jih kar velik delež pade...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik sass pravi:
ker gre za podjetje, ki se ukvarja z leasingom, bi rekel, da gre za rabljene avtomobile, ki so bili zaseženi zaradi neplačevanja, ampak nikoli ne veš, če ti ne podtaknejo kaj. par let nazaj sem se tam pogosto sprehajal in sem opazil, da precej pogosto menjajo avtomobile. no, le tisti jaguar XK noče iti v promet in je vsako leto 10 jurjev cenejši. [/ququotNi summit avto pooblaščenec za kar precej znamk ... Ford, Jaguar, Volvo, LandRover, ...? Lizing pa je druga verjetno hčerinska firma, ki prodaja zasežene avte.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.754
6.354
113
Summit motors - uvoznik za ford
Summit avto - dealer za jaguar in rangerover + rabljena vozila
Summit leasing - dokaj velik lizingodajalec ki ima cez recimo celo bmw mrezo itd....

vsi trije pa imajo skupnega tujega lastnika
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
+ urejanje lizingov ipd.
Jup, čeprav to je brez veze označevat, da je prodan, ker so sedaj lizing hiše precej bolj temeljite pri preverjanju sposobnosti lizingojemalca in jih kar velik delež pade...

To si preveril ali imas neko svojo statistiko? Kaj misls da so kupci ljudje ki imajo placilno za 400eur in misljo da bojo dobil lizinga 350 na mesec?

Namreč večina stvari ki gre na odobritev,se spravi skozi, nevem če se 1% vsega ne spravi.... včasih se mogoče spremeni pogoj, npr. iz 10% na 25% pologa....ampak večina se kar spravi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sass pravi:
ker gre za podjetje, ki se ukvarja z leasingom, bi rekel, da gre za rabljene avtomobile, ki so bili zaseženi zaradi neplačevanja, ampak nikoli ne veš, če ti ne podtaknejo kaj. par let nazaj sem se tam pogosto sprehajal in sem opazil, da precej pogosto menjajo avtomobile. no, le tisti jaguar XK noče iti v promet in je vsako leto 10 jurjev cenejši.

Z lizingom se ukvarja Summit Leasing. Summit Avto je prodjalec/serviser za Ford, Jag, LR (in ima posledično kup rabljenih avtov, ki so bili vzeti noter pri prodaji stario za novo ali staro za staro ali pridejo iz lizinga) ... Uvoznik za ford je pa Summit Motors.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Tip je bil pač ziher da ga boš pripeljal nazaj.
hysterical-1.gif


Ko je položena ara napopajo gor prodano. Ko je plačan in odpeljan pa zbrišejo oglas.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
+ urejanje lizingov ipd.
Jup, čeprav to je brez veze označevat, da je prodan, ker so sedaj lizing hiše precej bolj temeljite pri preverjanju sposobnosti lizingojemalca in jih kar velik delež pade...

To si preveril ali imas neko svojo statistiko? Kaj misls da so kupci ljudje ki imajo placilno za 400eur in misljo da bojo dobil lizinga 350 na mesec?

Namreč večina stvari ki gre na odobritev,se spravi skozi, nevem če se 1% vsega ne spravi.... včasih se mogoče spremeni pogoj, npr. iz 10% na 25% pologa....ampak večina se kar spravi.

Imaš podatek, koliko odstotkov avtov se proda na leasing in koliko se jih plača takoj v celoti?