strela počila v TV :-(

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Zelo sm nesrečen
frown-1.gif
gre pa za Samsung UE46D6530
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Pri streli nikdar ne veš, ali je malenkost ali je štala. Najprej se pregleda in popravi napajalnik, potem pa še vse ostalo.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zavarovanje hise pomaga samo ce imas doplacilo za strele v zavarovanju..drugace te posljejo nekam. Sem skor zivcnega fasal ko mi niso hotli priznat strele....ker ni bil direkten udar strele, ampak je prsu udar strele po enem od vodov. Kako je lahko direkten udar strele v TV? Samo ce jo gledas na balkonu.

LP
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Direkten udar je, ko strela udari točno v tvojo hišo, kar se vsekakor vidi po kablih, ki jih napne iz sten, odpadlem ometu ipd. Vse drugo je indirekten udar in mora biti zavarovan posebej (dražje), ker je večina udarov pri skurjenih napravah indirektnih.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Zavarovanje hise pomaga samo ce imas doplacilo za strele v zavarovanju..drugace te posljejo nekam. Sem skor zivcnega fasal ko mi niso hotli priznat strele....ker ni bil direkten udar strele, ampak je prsu udar strele po enem od vodov. Kako je lahko direkten udar strele v TV? Samo ce jo gledas na balkonu.

LP

Ti moraš imeti pa bolj bogo premoženjsko zavarovanje, dandanes je namreč že minimalni standard zavarovanja, da imaš krit direktni in indirektni udar strele. Močno priporočam pregled ter izboljšavo ali zamenjavo police.

Če gre pa za direkten udar se pa ne šteje kot direktno v TV ampak direktno v tvojo hišo/napeljavo, indirektni je pa direktni udar v recimo sosedovo hišo ali pa sosedovo od soseda, nato pa potuje preko kablovja še v tvojo nepremičnino.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Ponavadi skuri napajanje in porte na katere je povezan komunikator. Pod zasebno imaš telefonsko pa me pokliči, imam nekaj napajalniikov od Samsung TV, pa mogoče kakšen paše, če je samo ta napaka.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Zavarovanje hise pomaga samo ce imas doplacilo za strele v zavarovanju..drugace te posljejo nekam. Sem skor zivcnega fasal ko mi niso hotli priznat strele....ker ni bil direkten udar strele, ampak je prsu udar strele po enem od vodov. Kako je lahko direkten udar strele v TV? Samo ce jo gledas na balkonu.

LP

Ti moraš imeti pa bolj bogo premoženjsko zavarovanje, dandanes je namreč že minimalni standard zavarovanja, da imaš krit direktni in indirektni udar strele. Močno priporočam pregled ter izboljšavo ali zamenjavo police.

Če gre pa za direkten udar se pa ne šteje kot direktno v TV ampak direktno v tvojo hišo/napeljavo, indirektni je pa direktni udar v recimo sosedovo hišo ali pa sosedovo od soseda, nato pa potuje preko kablovja še v tvojo nepremičnino.

No se motis. "Minimalni standard" kot ti pravis bi bil paket A pri Triglavu, sam sem pa imel B paket in ne krije indirektnega udara strele. Tako da ne a in ne B paket ne krijeta indirektnega udara strele. Sele v paketu C oz. za doplacilo tudi pri paketu B.

Delas na zavarovalnici?

LP
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.379
1.003
113
Celje
Obišči stran
Matej daj mi nekaj povej... V bloku imamo video domofone.... bil udar strele pač nekje v bližini. Naš blok (dva vhoda) in sosednji trije bloki, vsi imamo skurjene domofone. Popravilo je seveda HUDO drago. Blok kot tak nima zavarovanja za indirektni udar. Sam pa imam Generalijev najvišji paket izpred kakšnih 5 let, kjer pa je indirektni udar krit.

Kam bi zavarovalnica štela tak domofon? Bo krila moj delež pri popravilu?

Hvala
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.379
1.003
113
Celje
Obišči stran
Matej daj mi nekaj povej... V bloku imamo video domofone.... bil udar strele pač nekje v bližini. Naš blok (dva vhoda) in sosednji trije bloki, vsi imamo skurjene domofone. Popravilo je seveda HUDO drago. Blok kot tak nima zavarovanja za indirektni udar. Sam pa imam Generalijev najvišji paket izpred kakšnih 5 let, kjer pa je indirektni udar krit.

Kam bi zavarovalnica štela tak domofon? Bo krila moj delež pri popravilu?

Hvala
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Zavarovanje hise pomaga samo ce imas doplacilo za strele v zavarovanju..drugace te posljejo nekam. Sem skor zivcnega fasal ko mi niso hotli priznat strele....ker ni bil direkten udar strele, ampak je prsu udar strele po enem od vodov. Kako je lahko direkten udar strele v TV? Samo ce jo gledas na balkonu.

LP

Ti moraš imeti pa bolj bogo premoženjsko zavarovanje, dandanes je namreč že minimalni standard zavarovanja, da imaš krit direktni in indirektni udar strele. Močno priporočam pregled ter izboljšavo ali zamenjavo police.

Če gre pa za direkten udar se pa ne šteje kot direktno v TV ampak direktno v tvojo hišo/napeljavo, indirektni je pa direktni udar v recimo sosedovo hišo ali pa sosedovo od soseda, nato pa potuje preko kablovja še v tvojo nepremičnino.

No se motis. "Minimalni standard" kot ti pravis bi bil paket A pri Triglavu, sam sem pa imel B paket in ne krije indirektnega udara strele. Tako da ne a in ne B paket ne krijeta indirektnega udara strele. Sele v paketu C oz. za doplacilo tudi pri paketu B.

Delas na zavarovalnici?

LP

Kakšne zavarovalnice imajo to že v najbolj osnovnih kritjih (recimo Generali itd.), nisem pa jaz kriv, če se stranka med morjem zavarovalnic in zavarovalnih produktov in ponudb odloči za Triglav oz. se ne pozanima, kako je s tem pri konkurenci. In ja, ukvarjam se z zavarovalništvom ter pokrivam vsa zavarovalna področja, sodelujem pa z prav vsemi zavarovalnicami na SLO trgu razen z Zavarovalnico Triglav ter Adriatic Slovenico. Če želiš, ti lahko idelam kak info izračun ali dva pa da dobiš malce občutka kaj dejansko imaš in kaj bi lahko imel.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Matej daj mi nekaj povej... V bloku imamo video domofone.... bil udar strele pač nekje v bližini. Naš blok (dva vhoda) in sosednji trije bloki, vsi imamo skurjene domofone. Popravilo je seveda HUDO drago. Blok kot tak nima zavarovanja za indirektni udar. Sam pa imam Generalijev najvišji paket izpred kakšnih 5 let, kjer pa je indirektni udar krit.

Kam bi zavarovalnica štela tak domofon? Bo krila moj delež pri popravilu?

Hvala

Hm, kar se tiče skurjenega domofona ter napeljave v točno tvojem stanovanju ni dileme, to je krito. Vprašanje pa je, če bo oz. bodo krili tvoj delež pri napeljavi v bloku, ki niso del zavarovane lokacije (kar je tvoje stanovanje). To je primerljivo s tem, da bi želel, da tvoje stanovanjsko zavarovanje, ki se nanaša zgolj in izključno na tvoje stanovanje, krije škodo v skupnih prostorih, ki jih mora zavarovati upravnik preko drugega samostojnega zavarovanja. Zna biti torej, da zadeva tu ne bo šla čez. Kar pa se tiče napeljave ter domofona prav v tvojem stanovanju pa, kot sem že napisal, sploh ni nobenega dvoma, imaš krite stroške popravila.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.379
1.003
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Matej daj mi nekaj povej... V bloku imamo video domofone.... bil udar strele pač nekje v bližini. Naš blok (dva vhoda) in sosednji trije bloki, vsi imamo skurjene domofone. Popravilo je seveda HUDO drago. Blok kot tak nima zavarovanja za indirektni udar. Sam pa imam Generalijev najvišji paket izpred kakšnih 5 let, kjer pa je indirektni udar krit.

Kam bi zavarovalnica štela tak domofon? Bo krila moj delež pri popravilu?

Hvala

Hm, kar se tiče skurjenega domofona ter napeljave v točno tvojem stanovanju ni dileme, to je krito. Vprašanje pa je, če bo oz. bodo krili tvoj delež pri napeljavi v bloku, ki niso del zavarovane lokacije (kar je tvoje stanovanje). To je primerljivo s tem, da bi želel, da tvoje stanovanjsko zavarovanje, ki se nanaša zgolj in izključno na tvoje stanovanje, krije škodo v skupnih prostorih, ki jih mora zavarovati upravnik preko drugega samostojnega zavarovanja. Zna biti torej, da zadeva tu ne bo šla čez. Kar pa se tiče napeljave ter domofona prav v tvojem stanovanju pa, kot sem že napisal, sploh ni nobenega dvoma, imaš krite stroške popravila.

Še mal znanstvene fantastike, ampak vseeno:

Lahko bi celo rekel: "od mene je zadevo skurilo naprej in koristim odgovornost za kompleten znesek"
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Še mal znanstvene fantastike, ampak vseeno:

Lahko bi celo rekel: "od mene je zadevo skurilo naprej in koristim odgovornost za kompleten znesek"
Mesto udara strele na zgradbi se da točno določiti, saj bo tam vse osmojeno. Za udare strele v okolici pa obstaja storitev katera beleži čase udare strel in mesta udarov na nekaj metrov natančno. Eni večjih naročnikov podatkov o strelah so ravno zavarovalnice.
Tako da lahko poskusiš pa poročaj, če ti je uspelo.
evil.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
nam je strela direktno udarila v hišo maja letos.
imamo sicer optiko,
skurilo mi je modem in ruter, od tam naprej 4x Siol Boxe in 3+1 x praktično nove TVje.

3 TVji so sicer normalno delali, skurilo je le HDMI vhode (2 nova samsunga in en nov philips) - popravilo v garanciji hvalabogu
eden TV Samsung 50C6500 pa ni bil v garanciji več. Ta se ni prižgal. Lokalni serviser mi ga je usposobil, da dela vse razen HDMI. (80 eur). Za HDMi pa bi moral menjati celo matično (250 eur nova, ebay ni trenutno ponudbe). Zato zdaj pač gledam prek Component kabla...

bemti strela..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Še mal znanstvene fantastike, ampak vseeno:

Lahko bi celo rekel: "od mene je zadevo skurilo naprej in koristim odgovornost za kompleten znesek"
Mesto udara strele na zgradbi se da točno določiti, saj bo tam vse osmojeno. Za udare strele v okolici pa obstaja storitev katera beleži čase udare strel in mesta udarov na nekaj metrov natančno. Eni večjih naročnikov podatkov o strelah so ravno zavarovalnice.
Tako da lahko poskusiš pa poročaj, če ti je uspelo.
evil.gif

467716-post_slo.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.379
1.003
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Še mal znanstvene fantastike, ampak vseeno:

Lahko bi celo rekel: "od mene je zadevo skurilo naprej in koristim odgovornost za kompleten znesek"
Mesto udara strele na zgradbi se da točno določiti, saj bo tam vse osmojeno. Za udare strele v okolici pa obstaja storitev katera beleži čase udare strel in mesta udarov na nekaj metrov natančno. Eni večjih naročnikov podatkov o strelah so ravno zavarovalnice.
Tako da lahko poskusiš pa poročaj, če ti je uspelo.
evil.gif

Govorimo seveda o indirektnem udaru... V bloku pa je tako ali tako vse povezano med seboj. Skoraj tako kot hiša.