Slabša sezona na Hrvaškem?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
sem glih na južni strani Hvara, turistov še ogromno, večina nemcev/italjanov in čehov.

sem pričakoval bolj mir, pa pravijo tudi domačini da se je sezona kar podaljšala v september zadnja leta, je pa slabše kot lani.

dodatna ponudba je nekaj kar ti obogati dopust pa spipa kak dodaten evro z žepa, tega se pa res ne znajo it, majo bogato naravo pa največ kar domišljija nekaterih zmore je kasiranje parkirnine :)

so kar podobno bebavi kot mi kar se turizma tiče, oz. če jim upoštevamo naravne danosti, so bolj :cool:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Včeraj na TV - Odmevi (al je blo mogoče predvčerajšnjim?). ;)
Včeraj: https://4d.rtvslo.si/arhiv/odmevi/174560515
Priznam, da RTV Slo ne gledam. V splošnem TV pogledam res izjemoma in poleti ni ta izjemni čas.
Vsekakor je v naših spletnih medijih krepko manj člankov na temo naše turistične sezone kot Hrvaške. Ni turistov, so turisti, ni denarja, je denar ... Saj je nekoliko zanimivo, če sosedu crkuje krava, ampak bolje bi se bilo brigati zase. Od domačih novic samo "varda".
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.000
5.108
113
Mene tudi ta dodatna ponudba bega, ki jo nekateri vehementno ponavljate.... V določenih krajih pa pa vse vrešči, skače in po zraku leta od ponudbe. Imam v mislih od hitre hrane, dvigov z padali, jetov, najemov čolnov, trampolinov....
Pa še moj piskerček k dodatni ponudbi. Za mene je dodatna ponudba: mir, mir, mir in še enkrat mir. V radiju 1km kafana, za pirček stegnir, travarico ruknit in zjutraj kafe, v radiju 10Km pizerija, konoba ali kaka drugačna kulinarična ponudba. V grobem pa MIR! Na dopust grem da se spočijem in ne da pridem nazaj in rabim še 3 dni dopusta da k sebi pridem
 
  • Všeč mi je
Reactions: steni

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
seveda. seveda. mislim pa,da ni toliko problem v bebavosti, kot davkih in predpisih. verjetno komplicirajo za vsako stvar enako ali pa še bolj kot mi. v drugih turističnih destinacijah EU je država manj toga . sicer pa pri nas tudi ne znajo drugega kot nabiti cene za parkiranje in kasirati za vstope do nekaterih naravnih znamenitosti
sicer pa je ponekod več ponudbe ponekod manj. je pa res, da ni zastonj potapljaških tečajev, zastonj skokov s padalom ipd jajc v vsaki vasi ( ali kjerkoli nekaj zastonj )
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.000
5.108
113
Enostavno, če nimaš gumice 5, 5 m in vsaj 70 Km, nimaš kej počet. Ztistim lahk greš mal sem, mal tam. Drugače pa plaža, hrana, pir in obratnim vrstnim redom, pa zvečer sprehod, pa sladoled, pa pir. Pa je to, to. Pejd v kako turško turistično naselje. Kar češ. Brezplačno potaplanje, srfanje, šole srfanja, plavanje z delfini, vodni parki, itd Se bojo hrvati še malo učili.

Tukaj me moti beseda "brezplačno". Kdo ti danes nudi vse to kaj si napisal brezplačno. Če je v okviru hotela, si itak plačal. S tem pa upaš da sploh kdaj prideš na vrsto, če je kaka zanimiva storitev brezplačna. Je pa res da kockasti v okviru hotela ne nudijo kaj dosti kot samo hrana in spanje v hotelu. Ostalo se nekako znajdeš sam. Vodnih parkov pa nekako ne prakticirajo iz enega preprostega razloga; imajo dovolj lepo morje da se da v njem kopat. Mogoče človek pogreša da se malček drči po toboganu. To pa je tudi vse.
Jaz sem se v Egiptu kopal v bazenu, zato ker je dostop preko koralnega grebena bil slab.Če bi bil dostop iz plaže normalen, bi se kopal v morju in prav nič nebi pogrešal bazenov. Razen omenjenih toboganov, tudi ne vidim poante da je bazen tisto kar en hotel ob morju res rabi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
MrDaco se strinjam, tudi jest mam rad mir. Ampak nekje 3-4 dni, nato mi gre to posedanje že pošteno na organ in sem cel živčen, ker nimam kej počet. Najlepše bi bilo če bi si lahko privoščil 3-4 dni morja, pa čez cca 8-10 dni spet 3-4 dni, itd. celo poletje tam do konca septembra. Idealno. mel bi nekje okoli 25 dni morja, pa raztegnjeno čez sezono.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.000
5.108
113
Jaz bi pa komot k tvojim številkam dopustovanja dodal še kakšno ničlo :) Mogoče je temu kriv EMŠO ali pa le tempo življenja, kdo ve.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Aktivnosti vključene v ceni imaš, če greš denimo v Pakoštane. Vodni park se najde v Istri. Na otokih pa si lahko srečen, če najdeš odprto gostilno, ko si lačen in če ti ne računajo še boje, ko vežeš jadrnico v zalivu pred gostilno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
kam pa ti zahajaš? mi še vedno če smo šli na večerjo v marini nismo plačali priveza :)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V marini ponavadi res ne plačaš veza, ni pa to pravilo. Poleg tega ne vem zakaj bi hodil v marino na večerjo. Sploh ne vem zakaj bi hodil v marino, razen če zunaj ni sodni dan...
Drugače pa nekatere gostilne/restavracije imajo svoje veze, te ne računajo nič svojim gostom. Nekatere pa so pač v zalivu, kjer so namščene boje in so pod koncesijo. Tam pa te hitro upalijo, pa če greš samo scat na obalo... Na srečo zaenkrat še ne kasirajo sidrišč oz. sidranja...
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
To je kamp, v turčiji so bil verjetno v hotelu. pa še mal NDH hotel poglej. X2 proti Turčiji

Da v turčiji sva bila v hotelu. Ne pravim, da so hoteli na hrvaškem poceni, jaz gledam ceno letovanja gleda na dolžino. Saj je bilo super tako v Turčiji, kot Tunizija, samo kaj, ko si se ravno navadil si moral domov.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
V Turčiji in Tuniziji si verjetno kampiral...

Za kamp rabiš tudi svojo opremo itd. tako da je to 800 + oprema pa še vedno hodiš na posrane wcje...

Kampiram že več let, tako da opremo nisem kupil letos. Kamp pa je Pineta v Fažani. WCji res niso nevem kaj, so pa čisti.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Mi smo zapravili okrog 800€ letos s tem, da smo bili na morju 17 dni. Sam kamp je nas je stal okrog 410€ ostalo pa hrana in prevoz. Na meji smo skupno čakali 15 min. Sem bil parkrat v Turčiji in Tuniziji in sem plačal več kot 800€ za 6 dni dopusta. Tako, da če poznaš bolj ugodne destinacije za to ceno mi prosim povej.
Mi2 sva bila letos v kampu na Hvaru (Vrboska) že tretjič, s tem da smo letos šli štirje... Vse skupaj s stroški kampa (nekaj čez 700 €) in prevoza (skupaj cca 200 - 250 €) smo porabili nekaj čez 2.200 €, pa se nismo šli nekega luksuza. Zelenjavo smo imeli od doma, zmanjkalo je je šele po 10 dneh, tako da strošek zelenjave je skoraj v celoti odpadel (zelenjava je na Hvaru kar draga).
Največ je odnesla trgovina, ker se mi zdi, da so letos v vseh trgovinah na otoku v primerjavi z najinimi prejšnjimi obiski (2014 in 2015) kar konkretno navili cene (Karlovačko 0,5 l pločevinka npr. je stala nekaj čez 13 kun, enako radler, najcenejša gazirana voda 1,5 l je bila 8 kun ipd.).
Res da smo šli 3x jest v restavracijo v kampu (3x cca. 400 kun), ampak to sma mi2 pred leti tudi hodila, pa sma takrat porabila bistveno manj, pa sma si takrat privoščila bistveno več (predvsem sadje in zelenjavo).

Skratka, ko sva naredila celoten obračun, naju je dopust v kampu stal skoraj 1100 € (pa je ta kamp v Vrboski najcenejša varianta fkk kampov na Hrvaškem). Naslednja leta planirava 14 dni Grčija / Korzika / Sardinija / zahodna obala Italije / Francija / ipd. z motorjem, pa verjetno kaj veliko več tudi ne bova zapravila... Tako da hrvatija bo za naslednjih nekaj let verjetno le vikend varianta, dopust pa se bo preživljal v drugih deželah.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
800€...17 dni? Rajši doma ostanem. Ker to je kristalno čisti pašteta turizem, da bi še čeha bilo sram.

Sem pa bil letos po res dolgem času v ndh na dopustu in ti pyzduni me še lep čas ne bodo več videli. Gostilne so v direktni primerjavi s sardinijo lani ista cena ali dražje, frigani lignji in instant njoki + postrežba pa italjanom ne sežejo niti do gležnjev. Prav neverjetno je kako so pri kulinariki ostali 30 let zadaj. Lignji, riba na žaru, špageti in bečki odrezak in se konča počasi.
Je prav rekel en njihov politik pred kratkim: mi ne delamo turizma, nam se zgodi turizem
 
  • Všeč mi je
Reactions: sistemik in map

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
800€...17 dni? Rajši doma ostanem. Ker to je kristalno čisti pašteta turizem, da bi še čeha bilo sram.

Sem pa bil letos po res dolgem času v ndh na dopustu in ti pyzduni me še lep čas ne bodo več videli. Gostilne so v direktni primerjavi s sardinijo lani ista cena ali dražje, frigani lignji in instant njoki + postrežba pa italjanom ne sežejo niti do gležnjev. Prav neverjetno je kako so pri kulinariki ostali 30 let zadaj. Lignji, riba na žaru, špageti in bečki odrezak in se konča počasi.
Je prav rekel en njihov politik pred kratkim: mi ne delamo turizma, nam se zgodi turizem

Motiš se. Hrane in pijače je bilo vedno dovolj, tudi ven smo šli parkrat jest. Res pa, da nismo bili na Hvaru v nočnem klubu :) Pašteto sem imel enkrat za zajtrk to pa res.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.000
5.108
113
800€...17 dni? Rajši doma ostanem. Ker to je kristalno čisti pašteta turizem, da bi še čeha bilo sram.

Sem pa bil letos po res dolgem času v ndh na dopustu in ti pyzduni me še lep čas ne bodo več videli. Gostilne so v direktni primerjavi s sardinijo lani ista cena ali dražje, frigani lignji in instant njoki + postrežba pa italjanom ne sežejo niti do gležnjev. Prav neverjetno je kako so pri kulinariki ostali 30 let zadaj. Lignji, riba na žaru, špageti in bečki odrezak in se konča počasi.
Je prav rekel en njihov politik pred kratkim: mi ne delamo turizma, nam se zgodi turizem

Okrog ponudbe hrane si res pihnil mimo, ali pa nisi nosa porinil dlje kot 2m od obale. Kulinarika je doli vseeno obširna in se ne konča samo pri friganih lignjih.

Glede cen se pa strinjam. Lani je bila odlična sezona, in so navili cene, kot da hočejo postat Monaco. Letos pa jambrajo ker gost ne zapravlja. Pa valda da ne zapravljajo, saj nismo glupi ko glava na kurcu, da si ne zapomnimo kolko je bil pir lani, predlani in predpredlani, koliko pa je danes. Da pride pločevinka v trgovini 10-13 kun je tudi kriminal svoje vrste, in ima človek občutek, da ti je blagajničarka ža konobarica.

Kot sem že dejal, daj bog naslednje leto magari 90% upad gostov, da pridejo k pameti.