Škoda Octavia 3 1,2TSI - test

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Zdravo!

Iščem lastnika Škode Octavie 3 (moja je dec 2013) z 1,2 TSI motorjem (105KM) in avtomatsko klimo (to tak verjetno imajo vsi), da bi ga prosil za kratek test delovanja motorja pri aktivni klimi. Več podrobnosti zaenkrat ne bom razkrival.

Lokacija MB z širšo okolico - Štajerska.

Oz. če kdo koga pozna.

Kontakt PM.

Potem seveda pade
nahrung002.gif


Hvala in Lp, Plexix
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
Saj lahko napišeš, da imaš občutek, da ti pri vklopljeni klimi precej pade moč
wink-1.gif
(ali...?)
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Na starejšem VAGu mi je tipka za klimo delovala kot turbo tipka. Pred kakim hitrim prehitevanjem klimo off in mimo, potem pa zopet on.
grin1.gif
Avto, polno naložen, s prižgano klimo, pa je bil nepremičnina.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Poznam enega lastnika, ampak ni iz tvojih koncev. Glede delovanja motorja ob aktivni klimi, da bi imel kaj težav, pa ne vem (omenil zaenkrat ni nič).
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Ne, ni problem v moči motorja, nisem "klasični" alteraš, kateri rabi pod haubo 200+ konjev, pa še enega osla za volanom.

Tako, da prosim za smer teme.

Lp,
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Problemi so lahko še: slabo delovanje klime (dvomim), sunkoviti vklopi klime (tudi dvomim), glasno delovanje klime (zna bit), večja poraba avtomobila (poznam marsikaterega 1,2tsi voznika ki je bil razočaran nad porabo, dokler ni prilagodil stila vožnje).
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
JA to delovanje motorja 1,2 TSI je bil predvsem problem pri prejšnji verziji motorja s verigo. TAkrat se je pri zamenjavi verige tudi naredil "upgrade" SW in večina lastnikov je potem začela jamrati nad odzivnostjo motorja in tudi povečano porabo.

Jaz imam že novejši model s jermenom, in teh problemov nimam. Klima dela BP, sama glasnost kompresorja oz. klime je čisto normalna, povečane porabe pa tudi nimam in sem s porabo čisto zadovoljen.

Se pa ta zvok pojavlja tudi pri stoječem avtu, ko je motor v prostem teku. Če vklopim klimo, ko se vklopi kompresor, se pojavi piskajoč zvok, ko klimo dam na OFF, potem tudi zvok izgine. SErvis je zamenjal kompresor klime, alternator, vendar je zvok še vedno prisoten.

Lp,
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
JA to delovanje motorja 1,2 TSI je bil predvsem problem pri prejšnji verziji motorja s verigo. TAkrat se je pri zamenjavi verige tudi naredil "upgrade" SW in večina lastnikov je potem začela jamrati nad odzivnostjo motorja in tudi povečano porabo.

Jaz imam že novejši model s jermenom, in teh problemov nimam. Klima dela BP, sama glasnost kompresorja oz. klime je čisto normalna, povečane porabe pa tudi nimam in sem s porabo čisto zadovoljen.

Se pa ta zvok pojavlja tudi pri stoječem avtu, ko je motor v prostem teku. Če vklopim klimo, ko se vklopi kompresor, se pojavi piskajoč zvok, ko klimo dam na OFF, potem tudi zvok izgine. SErvis je zamenjal kompresor klime, alternator, vendar je zvok še vedno prisoten.

Lp,

kaj je to za en servis, da menjujejo vse po vrsti ker "nekaj piska",...če vedno tako "popravljajo" potem ubogi lastniki avtov, ki jim dostavijo avto.
bonk.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
v to zgodbo ne verjamem, ker menjava kompresorja in alternatorja "kar tako" ni mali strošek za serviserja, dobavitelja.
Tudi če serivser ne ve kje tiči razlog za to težavo ima VW dobro razvejano servisno verigo, kjer lahko dobijo koristne informacije.

Torej, kar tako menjava....
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Se temu tudi sam čudim, ampak naenkrat je bil njihov odgovor, da se z avtom vse OK, in da so oni reklamacijo zaprli, brez da bi mene kaj obvestili.

Zdaj pa čakam, da bi naj poiskali identičen avto, kjer bi to preverili, ampak že to traja skoraj 1 mesec. Pa je to velik pooblaščen servis.

Kako je z časom reklamacije, kako se šteje 45 dni. 45 dni od prve prijave, ali 45 dni od zadnjega posega?

Lp,
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a jermen in kak kolešček po katerme teče jermen pa niso menjal?
napenjalec jermena...?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
To bi bila nekako logična prva izbira za preverit. Samo morda bi bilo vseeno bolje prej preverit da ne gre za čisto običajen hrup v tem modelu (in razredu) avtomobila. Bencinar je res tih in se tak (morda običajen) hrup še bolj sliši.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
za šponar mi je tudi nepooblaščen mehanikar rekel, da bi lahko bila ena od možnosti.

Sem pa na dopustu imel možnost preveriti na dveh O3 z enakim motorjem in tega piskajočega zvoka ni bilo, prevoženi km približno enaki, en avto celo 10000km več.

Kaj ve kdo kako je glede reklamacijske dobe in 45 dni?

Lp,
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pri Twingotu se je pri vklopljeni klimi tudi včasih zaslišal malo drugačen zvok in sem mehaniku ko se je delal veliki servis naj še to pogleda.
Bil je zanič napenjalec-kolešček preko katerega teče jermen za klimo. Je bil pa še enkrat dražji kot tisti za glavni jermen.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Meni je šponar mikrojermena praktično razpadel in vsakič ko sem fino pohodil gas je začelo v območju največjega navora prasketajoče ružit, ko je bila prižgana klima je bilo pa še 10x bolj očitno. Je bil pa od novega malo hecen zvok s prižgano klimo, ruženje se je pa začelo po cca. 1 letu.

Obnašanje je bilo pa tako hecno, da so rabili kar nekaj tuhtanja
smile-1.gif
Zrihtano sicer v garanciji.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
za šponar mi je tudi nepooblaščen mehanikar rekel, da bi lahko bila ena od možnosti.

Sem pa na dopustu imel možnost preveriti na dveh O3 z enakim motorjem in tega piskajočega zvoka ni bilo, prevoženi km približno enaki, en avto celo 10000km več.

Kaj ve kdo kako je glede reklamacijske dobe in 45 dni?

Lp,

Omenjaš 45 dni ker bi rad drug avto?

Zakon (ZvPot, 21.b člen) sicer pravi da če napaka ni odpravljena v 45 od prijave napake (ne glede na to kaj se je vmes dogajalo), da morajo avto zamenjat. Samo tukaj je poblem da oni trdijo da napake sploh ni i tukaj bi moral nastopiti izvedenec.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Ne za avto, samo kakšna so pravila.

SeEdaj bi naj iskali identičen avto (že skoraj 1 mesec), da bi na identičnem avtu preverili delovanje. Prisoten bi naj bil iz Porsche Inter Auta, samo bi rad še sam našel identičen avto, da se tudi sam prepričam ali je zadeva "normalna" ali "ni normalna".

Zanima me kako se šteje 45 dni. 45 dni od prve prijave, ali 45 od zadnjega posega?

Sam vem, da tega zvoka prej ni bilo, vsaj 12-18 mesecev, zvok se sliši na prostem, v garaži, kjer koli. Zvok sliši tudi mehanik, vodja servisa, servisni tehnik. Na 2 posegih to ni bilo normalno - prvič zamenjali kompresor, drugič še alternator, potem pa je naenkrat bila podana izjava, da pa je to normalen zvok.

To bi naj ugotovili sicer s primerjavo Golf 7 z enakim motorjem, vendar brez moje vednosti, kar sem jim pa gladko zavrnil.

Lp, Borut