Škoda Octavia 3 1,2TSI - test

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
šteje se od prvega sprejema avta v delavnico.
če je tam 3 dni stal, ker se jim ni dalo ali so imeli gužvo, ni moj problem...

kako iščejo avto? a nimajo baze kdo je kupil še tak avto, pokličejo, pa lepo prosjo, če se lahko oglasi, dajo kak % popusta pri servisu al pa neki promocijski material, pa ni vrag, da se ne bo najdu en...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.872
113
Škripa ti jermen, jermenica ali pa mogoče celo kakšen ventilator. Nič nenavadnega.

Glede napake, načeloma škripanje/cviljenje ni napaka oz. vprašanje kako bi sploh dokazoval obstoj napake, sej ne vpliva na delovanje vozila? Recimo če škripa jermen(ica) bo to lahko delala še 5 let BP, potem moraš pa itak po servisni knjižici te komponente zamenjat!
tongue-1.gif


... po drugi strani če ti utrga (mikro) jermen zaradi napake na jermenici imaš verjetno popravilo v dobrem vsaj 1 (2) leti glede na garancijske pogoje od prijave napake. Zahtevaj pisni zapisnik da "glasnost" nima povezave s delovanjem vozila.

BTW, sem ravno zadnjič poslušal ob cesti in vsak 3ji novejši avto se je slišalo da ima klimo vključeno (cviljenje nekje na jermenskem prenosu), najbrž so to kakšni novi jermeni ki zdržijo "lifetime", narjeni so pa iz materialov ki očitno oddajajo zvok.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Škripanje/cviljenje/ ipd seveda je napaka, in vpliva na uporabnost vozila.In je napačno delovanje vozila (ker ne deluje, kot je delovalo kot novo, ne gre pa za potrošni material).
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Mogoče ti tole kaj pomaga.
Moji dragi je na Polotu 1.2 TSI nekaj grozno ropotalo/brenčalo, ko je bil pri miru.

No izkazalo se je da na robu motornega prostora ena kovinska cev, ki je drgnila ob karoserijo.
Rešitev je bila ena vezica, ki zdaj cev drži stran od stene.
grin1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.982
9.098
113
39
MB
kolega je mel isti problem na polotu
grin1.gif


no pa tudi to s klimo je nekaj ... res da so mu prvo narobe vgradili kabinski filter ... ampak tudi zdaj ko je sam popravil ... pravi da sika nekaj pod določenimi obrati
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Ko bi vsaj kaj ružlo oz. se treslo, sliši se samo piskajoč zvok ob vklopu kompresorja oz. po cca 5s.

Lp,B.

Kaj res nima noben na Alterju oz. znanca O3 z 1.2 TSI motorjem? Aja premalo konjev za Alter
bonk.gif


Lp,
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Šteje se od prve prijave, samo če so oni primer zaprli kot neupravičen, se bo štelo znova in se bo treba z njimi pravdati.

To glede zvokov je sicer težko ugotavljati. Lahko ti rečejo tudi da je normalna obraba.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ta čas, ko doma čakaš, da ti nekdo na pladnju prinese isto škodo, bi lahko šel že na vsaj 5 drugih servisov (pooblaščenih ali pa pod "kozolc") in dobil še več mnenj... Morda bi kje srečal celo nekoga z istim avtom.
Pač če vidiš, da so na tem servisu ne sposobni, ne vem zakaj rineš z glavo skozi zid!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Ko bi vsaj kaj ružlo oz. se treslo, sliši se samo piskajoč zvok ob vklopu kompresorja oz. po cca 5s.

Lp,B.

Kaj res nima noben na Alterju oz. znanca O3 z 1.2 TSI motorjem? Aja premalo konjev za Alter
bonk.gif


Lp,

Posnami zvok in ga uploadi .
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Ne čakam doma, iščem, sprašujem, ...., na dopustu sem imel to priložnost, vendar rabim avto v MB, da se lahko dogovorimo na servisu.

Za drug servis sem pa že tudi dogovorjen, ...

Lp,
 

milanh

Zelenc'
24. apr 2009
2
0
1
Okolica Celja
Jaz imam takšno škodo letnik okt. 2013. Prejšnji teden sem bil na servisu na 30.000 km in jim omenil, da je klima malo glasna in so mi povedali, da je vse OK. Sem pa iz okolice Celja.

Lp, Milan
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
na avtorja teme

včasih in še tudi danes to velja za iskanje poškodovanega vrtečega dela.

Vzameš izvijač in kovinski del nasloniš na ohišje sumljivega dela, drugi del na uho.
Definitivno boš našel poškodovan del. Poizkusi na več lokacijah na motorju in ostalih delih ter primerjaj zvoke med seboj.

Nato pa na servis.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Nekaj novic, v četrtek tak malo pokličem na servis, kako je situacija, pa se zgovarjajo, da čakajo na PIA iz LJ, kdaj bodo tehniki lahko prišli v MB, ....

Potem v petek, ob 8. ur že klic iz servisa. Tehniki so lahko v MB drug teden, ponudijo 2 termina, sem jih vprašal ali bodo imeli identičen avto, pa mi niso znali povedati, tako da bomo videli kaj bo.

Počakam do srede, bomo videli kaj bo.

Lp,
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Še vprašanje, baje se 45 dni šteje, če je avto nevozen?

Lp,

Zakon o varstvu potrošnikov pravi da je prodajalec dolžan odpraviti napako v roku 45 dni od prijave napake, v nasprotnem primeru ima kupec pravico zahtevati nov, brezhiben izdelek ali dobiti povrnjeno kupnino.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Hvala, ta del mi je jasen, samo kaj pomeni, da mora biti avto 45 dni na servisu ali samo 45 od prijave napake. Se v tem času lahko voziš ali ne?

Lp,
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
novga avta sigurno ne boš dobil, zato ker je v okvari samo en manjši del.
po moji logiki se šteje od dneva prijave, al se ti voziš al pa bi jim avto stal na dvorišču pred delavnco pa nima veze. Ti lahko rečeš, da nisi mogel uporabljat klime, ker je piskalo in te je bilo strah in te je motlo.

Kaj bo po 45dnevem roku drugač je pa vprašanje. Dokler je avto v garanciji bodo itak mogli zastonj zrihtat al je 45dni al pa 180dni. Pač nekaj ti bodo mogli dat novo v vsakem primeru. Pri avtu so po moje zakoni za garancijo mal problem, ker ima tolk različnih delov. Ni to telefon ali tv, kjer je vse prilotano na eno ploščo in ko nekaj crkne zamenjajo samo to ploščo oz je včasih ceneje dat kr nov telefon.

S kakim dobrim odvetnikom al pa s pomočjo zps bi mogoče tudi prišel do novga avta. Samo sigurno ne v kratkem času;)
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
V osnovi nimam potrebe da bi bil nov avto (čeprav se ne bi branil), rad bi samo, da se avto uredi tako kot treba. Problem je samo odnos servisa, če jih ne bi sam gnjavil in spraševal, oni sploh ne bi kaj dosti urejevali.

Bomo videli kaj bo jutri, ko pridejo gospodje iz LJ.

Lp,