Siol TV komunikator

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Samo za info - pripravlja se standard za IP TV - ko bo sprejet, bodo večji proizvajalci zabavne elektronike te kanalnike začeli vgrajevat v TV aparate ( podobno kot imajo zdaj že skoraj vsi DVB-C kanalnik ).
Končno, ker dodatna škatla poleg TVja je (bil) VELIK korak nazaj.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.836
730
113
www.jernej.org
Če se "pripravlja" standard, ne pričakuj zadeve preveč hitro... to pomeni, da bo v roku parih let (če upoštevamo, da se morajo še operaterji prilagoditi temu standardu).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Kaj pa 1080I na bakreni povezavi?

Kdo dobro obveščenih kaj ve.
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Zadevo že imam nekaj dni, deluje zelo zelo hitro. Uporabniški vmesnik je svetlobna leta boljši in odzivnejši od tistega na Sagemu. Snemanje TV programa deluzje brezhibno, kakovost posnetka je praktično enaka originali (razlika ni vidna). Snema tudi HD programe. Snemalnik deluje ves čas torej lahko kadar koli pritisneš in si pogledaš, kaj si na svojem STB gledal v zadnjih urah. Vmes se ti v ozadju snema aktualni program. Snemanje po EPG tudi deluje brezhibno.

Cel kup stvari še nisem sprobal. Moram ga še sprobati kot predvajalnik filmov na trdem disku (zunanjem), kot predvajalnik glasbe, fotk. Predvidevam, da bo sčasoma omogočal tudi brskanje po internetu z vgrajenim browserjem. Se bodo pa baje stvari aktivirale postopno, skratka celotna administracija STB bo lepo potekala iz Ljubljane. Podobno kot zdaj.

Prvi vtis je izjemno dober, SiOL bo s tem STB naredil ogromen korak naprej, hkrati pa bo platforma za uvajanje nekaterih novih storitev, ki jih sedaj še ni oziroma jih Sagem niti pod razno ne bi prebavil.
 

DrBruce

Pripravnik
30. jul 2009
31
0
6
Odlično, kako hitri so meniji, vse poteka instantno ali je treba tudi tukaj počakati po izbiri/listanju/...?

Nekaj se govori tudi o prenovljenih programskih paketih, je znanega kaj več?
 
Nazadnje urejeno:

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Sem klical na Siol in mi je rekla, da bodo stari komunikatorji v prodaji dokler ne prodajo zaloge.
Pa glih sem hotel naročiti pa bom zgleda počakal še kak mesec ali dva da poide zaloga.

Ima morda kdo kakšno bolj natančno informacijo. Ker teta na telefonu je bila zelo zmedena.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Končno, ker dodatna škatla poleg TVja je (bil) VELIK korak nazaj.
Operaterji hočejo nadzorovati svojo platformo in na njej graditi dodatne (plačljive
grims-1.gif
) storitve. Tako da "dodatna škatla" ne bo tako hitro izginila.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Končno, ker dodatna škatla poleg TVja je (bil) VELIK korak nazaj.
Operaterji hočejo nadzorovati svojo platformo in na njej graditi dodatne (plačljive
grims-1.gif
) storitve. Tako da "dodatna škatla" ne bo tako hitro izginila.
Vsekakor, dokler sistem ne bo vgrajen v TVje. Kaj pa veš, mogoče bi pa lahko začasno naredili kombinacijo IPTV do "modema" in od tam naprej DVB-C al pa kaj podobnega, da bi le lahko vse "komandiral" s televizorja. Samo, zakaj bi se oni matrali, če ni treba, bo pač treba počakat na standard.

TV sprejemnik danes bi moral biti osrednja točka zabave v domu (tako vsaj oni pravijo), kar pomeni, da bi moral prebaviti vse, kar se premika in še kaj, brez dodatnih boxov in podobne šare, od katere se samo daljinci množijo po mizah. Kako to spraviti do uporabnika pa ni več naša stvar, tako bi moralo biti in pika.
Povsod drugje gre trend v združevanje in poenostavitev, le tu gre nazaj, v razdruževanje funkcij in kompliciranje, mi pa to požremo, zato bodo boxi še dolgo z nami.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Vsekakor, dokler sistem ne bo vgrajen v TVje. Kaj pa veš, mogoče bi pa lahko začasno naredili kombinacijo IPTV do "modema" in od tam naprej DVB-C al pa kaj podobnega, da bi le lahko vse "komandiral" s televizorja. Samo, zakaj bi se oni matrali, če ni treba, bo pač treba počakat na standard.
Tehnično gledano je IPTV TS (transport stream) v ethernet obliki. DVB-C/T/S potrebujejo kanalnik (tuner), da pridejo do teh podatkov in iz multipleksa vzamejo ven samo streame, ki jih potrebujejo. Ethernet je cenejši, fleksibilen in še dvosmeren.

Sicer pa, kako boš preko DVB imel VoD ali interaktivne vsebine??? BSkyB svoje Sky+ HD ( http://www.sky.com/epg/release/current/sky.htm ) in označiš, katere oddaje naj se ti doma posnamejo. Kako boš to naredil preko DVB???
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Bush, ne me kregat, ker nimam niti slučajno dovolj pojma o tem, jaz sem to napisal kot čist navaden uporabnik vseh teh reči. Sladko se mi hebe, kako bodo kaj naredili, mene moti sto žic, škatla za vsak pasji drek in trije komanderji na škatlo. To je to.

Če greš z ladjo na morje, te ne zanima, a je spodaj sporohodna mašina, kdaj je ura do manevra, na kaj med manevrom goni in kaj je woodwardov regulator obratov, ti se hočeš peljati.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
MadMitch, saj te ne kregam. Samo pokazal sem, kako imajo to narejeno v tujini (britanski Sky). Če si kdaj posnel DVB signal, pride v .TS formatu, ki ga zna predvajati večina LCD televizij.

Satelitski sprejemnik, DVR, Bluray in igralne konzole ne moreš vgraditi v TV. Lahko pa združiš satelitski sprejemnik+DVR in Bluray+igralno konzolo. Še vedno veliko škatel
grin1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ne razumeva se. Vem, kako ima Sky narejeno, celo več, vem dokaj natančno, kako ima narejeno, a me kot uporabnika ne zanima. Jaz hočem vse v enem, kot pri telefonu, kjer imam telefon, navigacijo, net, radio, TV, u name it, vse v enem. Kakšne protokole, sisteme in kaj ti jaz vem kaj, so dali skupaj, me ne zanima.

A bodo meni od modema do TVja spravili vse skupaj po špagi, mali palčki al čez kaj drugega, me ne zanima. Jaz samo pravim, da je STB korak nazaj in po liniji najmanjšega odpora s strani ponudnikov, mi pa to požiramo.

Konec koncev je podobno pri DVB, to je povsem nova stvar pri distribuciji TV signala pa vseeno skoraj ne najdeš novega TVja, ki tega ne bi znal prebavit - zakaj tam ni nujno potreben STB? Ker so to sforsirali kablaši, ki v večini obvladujejo Tv distribucijo in se jim sladko ... za IPtv.

BTV, a obstaja HIFI s Conax modulom, da lahko poslušam radijske postaje, ki jih kablaši ponujajo. Al mogoče kvasim neumnosti in so radijske postaje še vedno analogne?
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Radijske postaje so analogne in digitalne. Analogne poslušaš s klasičnimi radioaparati, digitalne pa s TV aparati, ki imajo omogočen digitalni sprejem.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Naslednji korak bodo televizorji, ki bodo prišli z operacijskim sistemom, na kategega bo mogoče instalirati aplikacije. Google je že napovedal tak sistem, ki ga bo v svoje televizorje vgrajeval Sony. Pojavile so se pa tudi govorice, da gre v podobno smer tudi Apple. Vendar še ni jasno, ali bo to eksterna naprava, kot je sedajšnji appleTV, ali popolnoma novi TV od Appla.

Vsekakor to, kar se sedaj valja po dnevni sobi ne vodi nikamor. Mislim, da rabimo Apple za malo inovacije. Pa tudi Google, da bo malo konkurence.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Radijske postaje so analogne in digitalne. Analogne poslušaš s klasičnimi radioaparati, digitalne pa s TV aparati, ki imajo omogočen digitalni sprejem.
A to je odgovor na moje vprašanje o HIFI in digitalnih radijskih postajah? Dej, če ne poznaš odgovora, ne piši samo zato, da nekaj napišeš.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:


BTV, a obstaja HIFI s Conax modulom, da lahko poslušam radijske postaje, ki jih kablaši ponujajo. Al mogoče kvasim neumnosti in so radijske postaje še vedno analogne?

Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Radijske postaje so analogne in digitalne. Analogne poslušaš s klasičnimi radioaparati, digitalne pa s TV aparati, ki imajo omogočen digitalni sprejem.
A to je odgovor na moje vprašanje o HIFI in digitalnih radijskih postajah? Dej, če ne poznaš odgovora, ne piši samo zato, da nekaj napišeš.

Napisal sem kašni so možni načini poslušanja radijskih postaj ki jih ponujajo v kabelskih sistemih. A naj poleg tega naštevam še možnosti, ki niso možne. Če to ne razumeš pa ne vem ,kdo ti bo pomagal.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Radio se prav solidno zajema prek IP protokola (PC, reciver, Squeezebox Radio...).