Siol TV komunikator

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Nekaj se pripravlja.
mpeg4 je dobil nove IP naslove zaenkrat
upam, da bodo le promet onemogočili na svoji opremi glede na naročnika ker so jih nametali v različne IP klase "232.4. (1 do 4).x" in da bo zajem s PC ostal mogoč
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Jup... glede na to, da so kanali po novem razporejeni po paketih, pričakujem, da bodo do uporabnikov spuščali je še naročeni multicast. Tako da boš tudi na računalniku lahko gledal le naročene programe. Kaj drugega s tem ne morejo doseči. Mogoče malo lepšo organizacijo zase
smile-1.gif
 

DrBruce

Pripravnik
30. jul 2009
31
0
6
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
Citat:
Uporabnik DrBruce pravi:
Lahko poveš še kaj več?
zmaga.gif
Bodo spet Sagemi? Kakšna sprememba se obeta glede paketov?
Netgem Netbox

Serija 8000? Če je to res, potem kapo dol. Upam le, da se bo še vedno dalo na PC-ju spremljati vse programe.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ta velika serija. Vgrajen disk, interno snemanje programov na disk (tudi HD), predvajanje z zamikom (time lapse), predvajanje fotk, filmov, glasbe z zunanjega diska, USB ključa... neprimerno hitrejši meniji itd.

Skratka, svetlobno leto pred tem, kar nudi Sagem. Res pa je, da se ne spremeni le komunikator tudi sistemi v SiOLu.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
To pomeni, da bomo lastniki Sagema lahko to vso noviteto samo od daleč gledali.
Oziroma bo spet potrebno dat ene 200€ za to novo opremo.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Saj je vedno bilo tako... kdor hoče uporabljat zadnjo tehnologijo, mora pač plačat (za boljši računalnik, za boljši telefon, za boljši avto... v tem primeru pa za boljši STB).
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
Sam za te stvari ne plačuješ mesečne naročnine.
Po tvoje bi potem moral tisti, ki ima Sagem plačati manjšo naročnino, ker ima slabšo storitev kot tisti, ki bo imel novo opremo.
Ah sej je brez veze razglabljati. Bomo videli septembra. Sam od Siola zadnje dve leti nisem dobil nič dobrega razen kakih 10€ večjo naročnino.
Se pa pustim presenetiti.
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Kaj pa "uporabniški vmesnik"
sprasujem se.gif

Bo deležen kakšne prenove, al gre vse po starem!
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Vmesnik na Sagemu za moj pogled niti ni slab. problem je švoh železnina, ki zadevo poganja (obupna počasnost).
 

DrBruce

Pripravnik
30. jul 2009
31
0
6
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
To pomeni, da bomo lastniki Sagema lahko to vso noviteto samo od daleč gledali.
Oziroma bo spet potrebno dat ene 200€ za to novo opremo.

Tudi tokrat bo možnost vezave za dve leti, tako da ti ne bo potrebno odšteti niti centa, če tega ne boš želel.
 

DrBruce

Pripravnik
30. jul 2009
31
0
6
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Sama storitev je za moje pojme ista. Dodatne so funkcionalnosti, ki pa so odvisne od STB.

Sam sem že videl ta STB v akciji...deluje super.

Povej nam kaj več, res me zanima.
zmaga.gif
Je vmesnik enak kot v videu, na uradni strani Netgema?

http://www.netgem.com/

Kako hiter je vmesnik? Kako je s kvaliteto slike in obljubami glede nekodiranega signala (vsaj za tiste na optiki)? ...?
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Za poln izkoristek netgema, se bodo nadgradili modemi, da lahko na modemu eth porti delujejo kot trunk port (vse storitve na enem eth izhodu).
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
Citat:
Uporabnik DrBruce pravi:
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
To pomeni, da bomo lastniki Sagema lahko to vso noviteto samo od daleč gledali.
Oziroma bo spet potrebno dat ene 200€ za to novo opremo.

Tudi tokrat bo možnost vezave za dve leti, tako da ti ne bo potrebno odšteti niti centa, če tega ne boš želel.

Za enega sagema bo možno ja. Za drugega pač ne.
No sej bomo vidli. Kot sem rekel se puščam presenetiti.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
Za poln izkoristek netgema, se bodo nadgradili modemi, da lahko na modemu eth porti delujejo kot trunk port (vse storitve na enem eth izhodu).
A bodo to naredili vsem, ali samo tistim z novimi STB-ji?
smile-1.gif
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
To žal ne vem. Ne vidim pa razloga, da ne bi vsem, vendar avtomatsko sigurno ne. Bom enkrat po 1.9. poklical na 080-1000 in izrazil željo, pa bomo videli.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik DrBruce pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Sama storitev je za moje pojme ista. Dodatne so funkcionalnosti, ki pa so odvisne od STB.

Sam sem že videl ta STB v akciji...deluje super.

Povej nam kaj več, res me zanima.
zmaga.gif
Je vmesnik enak kot v videu, na uradni strani Netgema?

http://www.netgem.com/

Kako hiter je vmesnik? Kako je s kvaliteto slike in obljubami glede nekodiranega signala (vsaj za tiste na optiki)? ...?
cheer.gif
Vmesnik je brendirana različica tistega v videu, vse skupaj pa deluje zelo hitro in odzivno. Končno se nekaj premika na tem področju ...
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Samo za info - pripravlja se standard za IP TV - ko bo sprejet, bodo večji proizvajalci zabavne elektronike te kanalnike začeli vgrajevat v TV aparate ( podobno kot imajo zdaj že skoraj vsi DVB-C kanalnik ).