Samsung Galaxy S IV - izid

gr69

Guru
15. dec 2009
11.341
2.423
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Saj pravim, da je ista p*zda ali kaj ni jasno zdaj?

Malo nejasno napisano - nisem razbral, da smatraš Bob = Si Mobil. Pozabi in gremo na temo nazaj.
nahrung002.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Pa pridem do vnosa gesla za shranjevanje poverilnic, ki ga ne poznam, saj ne vem kje bi ga nastavil - baje se ga "resetira" pod "Počisti vse poverilnice", kamor spet ne morem. Ko pač vnesem nekaj mi samo napiše, da so vse poverilnice izbrisane in da certifikata ni možno naložiti.
Skratka jeba, ker se vrtim v krogu.
frown-1.gif
Baje je potrebno za namestitev certifikatov,linka in podobnih zadev imet nastavljeno pravilno zaščito-geslo za odklep telefona.
Išči v tej smeri.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.341
2.423
113
še v SLO - ampak komaj
Vse to že vem - samo problem je, da ne glede kakšno nastvitev "zaščite" zaslona nastavim se mi vedno obesi na istem koraku.

Sumim, da je nekaj narobe s enkripciijo telefona - danes ali jutri ponoči vse iz telefona in kartice prenesem na PC in potem poskušam še s soft eventl. hard resetom (v upanju, da povozim vse morebitne zaščite) in vse začnem znova.
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Po posodobitvi na lolipop se mi po nekem času samodejno zmanjša glasnost zvonenja. Sigurno ne stišam sam! To se mi je zgodilo že tolikokrat, da ne štejem več.... Še komu??
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
je znan bug,
baje pomaga, da si izklopiš funkcijo, da v žepu zvoni glasneje, al neki na to foro.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Kako rešiti težavo s pomanjkanjem notranjega pomnilnika?Pobrisal sem
nepotrebne aplikacije, na sd kartico premaknil vse kar se je dalo, pa mi še
vseeno jamra ob posodobitvi aplikacij, da je premalo notranjega prostora.
Naložen imam zadnji simobilov rom, telefon ni rootan.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hmm, tole je mal čudno.
nekaj nisi dobro premaknil oz počistil al pa imaš ekstremno veliko aplikacij oz iger:)
Lahko naložiš kak cache cleaner. Samo malo dvomim, da je res toliko cache fajlov.
V nastavitvha poišči nekaj "storage, device memory..." da vidiš kaj ti zaseda prostor.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Pobrisal v mojih mapah vse kar je bilo v njih, pa se je sprostilo nekaj notranjega spomina.
Naloženo imam res minimalno število aplikacij, največja je sygic.Premaknjeno je pa vse kar
je lahko na sd kartico_Opažam da zmanjkuje notranjega prostora ko se izvedejo obsežne posodobitve.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
čudno mi je, ker ima telefon 16GB notranjega spomina
sygic lahko veliko zasede, če imaš za pol sveta zemljevidov:) ampak se da tudi te na kartico prestavit.
Ti morda filmčke shranjuje na telefon?
Imaš od vibra še vse fajle (slike, videje) shranjene?
Pobriši cache od Facebooka in Chrome-a.
Ko se app posodablja je tako, da se cel prenese dol in ga šele potem "prepiše". Torej ob posodobitvah zasede 2x tolk prostora.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.473
365
83
S tem se tudi sam ubadam zadnje tedne. Morda malo več kot mesec dni. Vsaj prek 500-600 mega mora biti frej, da naredi posodobitve pa če je app velik le nekaj MB.
Je morda Sygic kriv? Tudi sam imam kartico in večino zadev na njej. Dolgo po tistem, ko je bil rom zamenjan ni bilo težav. Je pa uraden ROM oz. sedaj nadgradnja kar je prišlo s telefonom iz Telekoma. Skratka ni rootan.

Zanimivo pa je to, da včasih pa nadgradnje gredo same skozi.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Sygic ima naložene samo sosednje države, chroma, fejsbuka pa podobno ne uporabljam.Sem pa telefon nekak prepričal da je malo spraznil notranji pomnilnik s 15,75gb na 12,06 gb.To mi je začel nagajat ko se je posodobil na 5.0.1 lollipop.Mi je pa bedno, ker mam vse v oblaku ali na kartici pa me zajebavajo posodobitve
cry12bpy.gif
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Mislim da te zajebava bolj osnovni spomin. Koliko ga imaš? Na moji tablici ga imam samo 1gb pa imam velike probleme pri posodobitvah.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
problem androida je enak kot windowsov, da appi ne znajo za seboj spucat kar so nasrali!*
Glede na vse kar si napisal, bi ti priporočal factory reset, da pobriše res cel telefon. Pa potem na novo naložiš samo tisto kar potrebuješ.
Me res zanima razlika v spominu. Po moje bi mogla bit ogromna.

*se mi zdi, da es file explorer po novem zna tudi to, da ko odstraniš kakšen app, te vpraša, če bi rad še njegove folderje pobrisal.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.366
382
83
mimovrste naj bi za enako ceno ponujal original

da bo izbira še mal težja
smile-1.gif


po mojih izkušnjah se večina nadomestkov ne more kosati z originali, mogoče prve pol leta, potem zmogljivost pade... samo po drugi strani tudi težko veš kaj je dejansko *original*. Pred časom so testirali Amazonovo ponudbo "originalov", mislim da ravno za Samsunga, in izkazalo se je, da jih je 3/4 v resnici ponaredkov.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.279
5.859
113
zakaj bi original, ki je znan po napihovanju?

resno, vzet najcenejšega kitajca, bo enako dober
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Glede na to da je konkretna razlika napram 4€ in 18€ , bom pomoje vzel kar najcenejšega kitajca. Edini minus je, da bom na baterijo čakal 1 mesec
frown-1.gif