Samsung Galaxy S IV - izid

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Aha hvala vsem za pojasnitev. Sem mislil da jo vsi dobijo istočasno, neglede na to od kje je kupljen telefon. Operaterja pa ne menjam samo zato, ker izdaja najkasneje posodobitve ampak zato ker so njihove naročnine najdražje v Sloveniji.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

btw jaz sem kupil s4 pri tuskotu, notri je avstrijska kartica in mi je update potegnil telefon sam ze cca 5/6dni nazaj.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
In kako ti deluje ?
Meni je že pred tedni javilo za nadgradnjo ( SGS 4) kupljen v Nemčiji. Pa me je po pravici povedano strah nadgraditi ROM, ker od nadgradnje 4.3 dalje, so se začeli problemi, slab signal ( internet), Problemi z vzpostavljanjem VPN povezav.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Z Nemškimi romi predvsem DBT ni nobenih problemov.So eni najbolj stabilnih in dobijo najhitreje posodobitev.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

po pravici povedano sem se vedno na 4.3. predvsem zaradi nalaganja appov na sd kartico. mi gre pa posteno na k.... ker vedno mori za update. potem pa moram za vsak update blokirati par zadev, da ne mori. se dobro, da mi na i zadevah ne mori (sicer je tam tako ali tako vseeno in updatejtam, ko pridejo novi).
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Z Nemškimi romi predvsem DBT ni nobenih problemov.So eni najbolj stabilnih in dobijo najhitreje posodobitev.

Se popolnoma strnijam. Ni skor nobenga bloatwara ipd. Je pa moteče to, da so problemi z pisanje na SD kartico, sploh če uporabljaš kakšno enkripcijo. Res najbolje mi je deloval android 4.2.2, najslabše 4.3.3, 4.4.3 je pa ta katastrofa. Vzpostavljaš kakšno VPN povezavo do kakega juniper routerja, pa ti na vsako minuto prekinja ( in to ne VPN povezavo, ampak komplet internet povezavo). Pač to je neka samsungova finta, ker trenutno imam na preizkušnji HTCja M8, in mi sploh ne prekinja povezave. Tak, da mislim, da je to kaka samsungova finta.
Dokler ni bilo knoxa, je bilo vse OK, saj si lahko rom downgrejdal, če ti ni novejši deloval vredu ali ti ugajal, tukaj pa si dejansko prisiljen uporabljati nekaj, kar sploh ne dela vredu in imaš vsaj na kakem Mobitelovem ROMu, poleg samsungove brezvezne navlake še mobitelov bloatware, na srečo vsaj Mobitelov bloatware odstraniš, in je res bolje, kot nadgrajevati telefon razmišljati o nakupu drugega telefonskega aparata.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Pozdravljeni, imam banalni problem z mojo SGS4...do sedaj sem imel zaklepanje zaselona z risanjem vzorca (swipe), potem sem pa prebral članek o tatvini telefona v Španiji in stroških, ki jih je imel oškodovanec, da bi si lahko kupil Mercedesa. Odločil, sem se, da dam ravno tako zaklepanje zaslona (in SIM kartice) s PIN kodo.
Problem pa je sedaj ta, da ne znam spremeniti nazaj na zaklepanje ekrana z vzorcem.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
nastavitve-zaklenjen zaslon-zaklepanje zaslona in tam spremeniš po želji.
zaklepanje kartice sim pa spreminjaš pod varnost.
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Ne gre. mi ne osvetli drugih možnosti kot PIN in geslo. In ko vnesem PIN, se ponavlja...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ko vtipkaš pravilen pin se ti morajo odpret vse možnosti.Ali si prevečkrat vtipkal napačen pin?
 

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Ni variante, da se osvetlijo vse možnosti, imam en PIN, ki sem ga uporabljal.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Resetiraj telefon.Ali si spreminjal kakšne nastavitve v varnostnih nastavitvah?
V najslabšem primeru,če boš hotel izničit zadevo bo potreben Factory reset toda prej si naredi backupe.Ali pa ga nesi na servis Ram mogoče bodo tam kaj rešili.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vpisuješ pin od sim kartice ali od telefona? Ko si nastaviš odklepanje z vzorcem, si moreš nastavit tudi "pin" oz neko kodo.
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
ksz

SGS4 GT-I9505, Android 4.4.2...
Po zadnji posodobitvi (ne nadgradnji na 4.4.2 ampak nekih popravkih), ki so menda prišli tam nekje okoli 15.7.2014 (ne vem točno, ker sem update naložil šele ko sem prišel iz dopusta) se mi telefon random resetira in eksterna SD kartica ne deluje (javlja da je prazna in naj jo formatiram). Kartica sicer v PC čisto normalno deluje.

Ali se da update kako odinstalirati? Oziroma kaj drugega se da storiti?

lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
formatirat kartico
telefon povrnit na tovarniške nastavitve (factory reset)

backup si lahko narediš z helium aplikacijo.
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Moj galaxy S4 kaže, da imam stalno priklopljene slušalke. Mogoče kdo imel podobno težavo in ima rešitev?