Samozavest

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Dante pravi:
kako se pa pridobi samo-zavest? imo tako da poskušamo in delamo napake. Vsaka napaka če si jo ozvestimo nas vodi k boljši odločitvi v prihodnosti. Z izkušnjami pridobivamo samozavest.

Odvisno zakaj samozavesti nimaš. V vsakem primeru pa pridobivanje samozavesti terja soočenje s strahovi. Pogosto izhaja iz zaničevanja oz. zatiranja okolice (staršev, prijateljev, sorodnikov,...). Za začetek je zadosti, da zavestno (premišljeno) narediš nekaj, kar se ti upira, česar te je strah (zaradi neuspeha). Da pač z brute force razbiješ vzorec, ki se je gradil skozi leta (samozavesti najpogosteje ne izgubiš kar čez noč). Potem pa delaš na tem, da samozavest krepiš. Lahko tudi s pomočjo strokovnjaka (rezultati pridejo prej).
Tisti, ki pa svoje pomanjkanje samozavesti skrivajo za glasnostjo, frajarjenjem, agresivnostjo ipd., imajo pa še dodaten problem, da se sploh ne zavedajo, da imajo problem
grin1.gif

V tej temi je nekaj takšnih
evil.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Če je kdo nesamozavesten se vidi že pri tem kako nastopa. Recimo tih v družbi, zardeva, itd. Vendar tudi taki, ki so najbolj glasni in bi rekel, da tudi samovestni se pravtako kasneje sekirajo če jim kdo kaj reče in še bluzijo o tem v družbi. To je verjetno normalno, človeško. Razlika pa je samo v tem da nesamozavestni nimajo tistega občutka razvitega, da bi se zavedali, da je vseeno kako je mnenje drugih oz. da bi vedeli da jim to ne določa vrednosti, kako jih drugi vidijo.

Isto bi lahko rekli za prispevke na forumih. Tisti ki najbolj kritizirajo in pametujejo so najmanj samozavestni, ker skušajo preko glasnega izražanja jasnih mnenj, svoje mnenje postavit kot pomembnega, da bi se počutili velike, čeprav je celotno gledano vsako mnenje nepomembno.

Da si zadovoljen s svojim življenjem pa rabiš pomoje par dobrih, pozitivno naravnanih prijateljev ki niso zahrbtni (kar je zelo težko najt), s katerimi lahko greš kam (dovolj je tudi dober partner) in pa čimmanj sekiranja o družbi in problemih in uživanja v tem kar ti je pač všeč.
če te povzamem tihi so nesamozavesti, glasni so še bolj nesamozavestni? samozavestnih ni?

pri ženskem delu populacije se samozavest kaže ko hodijo okoli z razgaljenim pivskim vampom ki visi čez hlače. vamp je lahko tudi posledica česa drugega - nosečnost je tu izvzeta.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Carica, boš kej jajčka barvala? obvladaš?
Gattoju ne smeš, ker je nevernik, tak da če si brez, ti jih lahko js prnesem
smile-1.gif
če bo žena videla kaj tu pišeš ti bo jajčka pobarvala z eno dobro umerjeno brco.
evil.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Carica , slišim de si zdaj visoko usposobljena za zakone in to, pa bi rabil eno strokovno pomoč, pravzaprav dve, iz dveh področij...
lej , -sn na netu kupil pripomoček za povečanje penisa in prodajalec mi je za 100€+poštnina (polovica moje plače) poslal povečevalno steklo in navodila naj ne uporabljam na soncu in to, pa tudi račun je bil.
Sreča sem zahvaljujoč svoji prodorni pameti, že v enem mesecu ugotovil, da sem nategnjen,
in zdaj fprašam in prosim za strokovno mnenje, ...imam kakšno možnost tožit prodajalca in izterjat denar?

pa še drugo fprašanje.....ker mi je zaradi te goljufije globoko padla samozavest, mi je moj klinični psihiater svetoval, naj zdajle za praznike, ko so ljudje bolj dobrotljivi, prosim kakšno vrhunsko jebačico, da me obdela in dvigne samozavest,. Pravi da bi bla najboljša kakšna represivka, zaposlena v državni teroristični organizaciji, pravi, da takšna, bi me sigurno pozdravila in dvignila iz mizerije.
A bi ti bla pripravljena za dobro delo za svojega bližnjega med prazniki? pa sem prepričan, da bi tudi Gatto bil izredno ponosen nate in tvoje strokovne sposobnosti ter nesebično pomagat ubogemu caplu.
smile-1.gif
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Citat:
Uporabnik skala pravi:

pri ženskem delu populacije se samozavest kaže ko hodijo okoli z razgaljenim pivskim vampom ki visi čez hlače. vamp je lahko tudi posledica česa drugega - nosečnost je tu izvzeta.

Zgoraj navedeno ni samozavest ampak osnovno pomanjkanje samokritičnosti in preveč permisivnih staršev-partnerjev - tukaj so izvzete frendice, ki jo zaradi pumpanja lastnega egota ne opozorijo.
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Carica noče sedeti na usmrajenih starih klopotcih..pravi, da je to prej imela, zdaj ima pa raje sveže.
image212.gif

Ajoj, a ti misliš, da so skoraj 50 let stara jajca sveža?
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
pa čak mal....ti jih maš skor 50, carica je pa starejša od tebe
sprasujem se.gif

pa ne me jebat, bom enkrat ugotovil, da je butara še bolj stara ko js,
še doma mam mlajšo babo, pa ka js delam
stupid-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
skoraj, skoraj še nikoli ni zajca ujel..pol zate lahk rečem, da jih imaš 70, pa jih v resnici nimaš..al kak?
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
de sn js na tvojem mestu, čim prej menjam za novejši letnik, pa nej se drug zajebava z rjo in škripanjem pa duhom po trohnobi
grims-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik capl pravi:
de sn js na tvojem mestu, čim prej menjam za novejši letnik, pa nej se drug zajebava z rjo in škripanjem pa duhom po trohnobi
grims-1.gif
Lej, če maš dobro mašino jo uporabljaš in dobro mažeš, pa nič ne škripa in rjavi. Če jo pa imaš kot ti sam za gledat, pol pa je tako kot je..razen, če ti jo kdo drug ne turira.
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Citat:
Uporabnik jure_jankovich pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Carica noče sedeti na usmrajenih starih klopotcih..pravi, da je to prej imela, zdaj ima pa raje sveže.
image212.gif

Ajoj, a ti misliš, da so skoraj 50 let stara jajca sveža?
evil.gif

Pa še kosmata so ko njegova glava
evil.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Sej zastopim da morš tak pisat, ker Carica vse prevohuni
smirk-1.gif

čuj , pa ka ma eno dobro hčero, če se prav spomnem?
grims-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kolk je pa tvoja žena stara? da vidmo, če se splača ubadat z njo..pomoje je malo rabljena.
evil.gif

Za hčer pa Carico sam fprašaj- tak pa tudi nisi reven, da ne bi imel ZS.
smile-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Je res še kr dobro ohranjena za svoj letnik
tongue-1.gif

prilagojena pa res ni glih dobro, zna kr tečna bit
Ne upam s Carico nič na ZS, ko je radovedna in premetena pa bi kr nekaj vun iz človeka vlekla.....ima profesijonalno deformacijo
rolleyes-1.gif

dej povej, kaka je kej tista hčera, ma dobre noge? se kej spomniš na njo, ko na carici tlako opravljaš
evil.gif
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Sem te že enkrat sprašvala, kolko let imaš, pa se ne upaš povedat. Sej ni greh, če si star, no....
evil.gif
).
Jaz bi ti povedala, če bi ti meni, sej veš, kako to gre; če daš, dam še jaz...
evil.gif

p.s.
vsem zelencem in ostalim foušljivcem, ki se vtikujejo v nas dva - seks postaja z leti vse boljši
tongue-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
seks postaja z leti vse boljši
ma to si iz babjih cajtng vun potegnila
rolleyes-1.gif

si premalo ko si bla še bolj mlada in užitna, pa se ti zaj, na stara leta, tolk bolj dopade
ne reæem pa, če bi mel dostop do mladga mesa, oooou , to pa bi blo veselje
cheer.gif