romuni in dolge antene....

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.481
233
63
KSZ

ena kratka navodila kako ročno sprogramirati tele postaje da bodo delovale samo na frekvencah PMR-jev, da ne uletavate na nezaželene frekvence (upam da imam prav, to bo povedal kdo od poznavalcev):

 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.883
3.915
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
imamo koga, ki obvlada programiranje postaje?
v smislu:
http://www.yu1fjk.org/fjk_forum/index.php?topic=12.0

Baofengi ne omogočajo zapore PTTja na določenih spominskih mestih tako da "samo za poslušat" mi daj policijo/gasilce/gorsko reševalno NE GRE, pri repetitorji se sicer da šlepat tako da se da oddajno (RX repetitorja) na neko X frekvenco in ni možnosti uletavat v eter, ampak pri ostalih simplex kanalih to ne gre.
.

In to postajo se da zaklenit na dolocene kanale in ne samo gremo v memory pa bo sedaj kao zaklenjena?

Zakleneš jo lahko, torej tipkovnica ne deluje deluje pa PTT. Samo to je samo ze en kanal, recimo daš mulcu/ženi ne ustreznem kanalu in ne more potem pokvarit ali pa bognedaj oddajat policiji!
grin1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Zakleneš jo lahko, torej tipkovnica ne deluje deluje pa PTT. Samo to je samo ze en kanal, recimo daš mulcu/ženi ne ustreznem kanalu in ne more potem pokvarit ali pa bognedaj oddajat policiji!
grin1.gif

Ne me farbat
evil.gif
Sprasujem te a se temu "programiranju" rece vpisovanje kanalov v Memory ali lahko eksli naredis postajo zakljenjeno uporabno samo na programiranih PMR kanalih?

Vrjetno je to "programiranje" pac standarden vpis PMR frekvenc v Memory
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Če bo kdo pripravil datoteko, se priporočam za standardne PMR kanale + 1 dodaten kanal (seveda izven vseh ''nujnih'' frekvenc: policija, reševalci, itd.). Pa če se s tem nastavlja tudi moč, bi rad neko normalno (če sem prav prebral zgoraj 1W), ni potrebe da na polno dela (predvidevam, da to vpliva tudi na čas trajanja baterije).
Kabel imam, samo volje in časa, da bi se s tem ukvarjal ne
frown-1.gif
.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.883
3.915
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Zakleneš jo lahko, torej tipkovnica ne deluje deluje pa PTT. Samo to je samo ze en kanal, recimo daš mulcu/ženi ne ustreznem kanalu in ne more potem pokvarit ali pa bognedaj oddajat policiji!
grin1.gif

Ne me farbat
evil.gif
Sprasujem te a se temu "programiranju" rece vpisovanje kanalov v Memory ali lahko eksli naredis postajo zakljenjeno uporabno samo na programiranih PMR kanalih?

Vrjetno je to "programiranje" pac standarden vpis PMR frekvenc v Memory

Da, v postajo s programiranjem spraviš kanale s parametri ki jih imaš potem dostopne v t.i. "channel mode". Pri teh dual-band postajah pa obstaja tudi "frequency mode" (preklop preko enega gumba) ki omogoča direkten vpis/uporabo poljubne frekvence. Tako da tudi če v postajo sprogramiraš samo PMR kanale lahko po nesreči padeš v frequency mode in tam delaš bedarije.

Tipkovnico postaje pa se kot rečeno lahko zaklene tako da ko jo daš neukemu uporabniku ne more (brez odklepa) spremenit nič, deluje pa sprejem in oddaja.

Za butlproof uporabo na PMR sem omenil že v tej temi da je bolj pametno kupit "profi" postaje ki so cenejše, nimajo tipokovnice ne zaslona. Samo vrtljiv gumb za izbiro kanala in tam ko enkrat vneseš prave kanale nimaš opcije da bi naredil "neumnost".
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Zakleneš jo lahko, torej tipkovnica ne deluje deluje pa PTT. Samo to je samo ze en kanal, recimo daš mulcu/ženi ne ustreznem kanalu in ne more potem pokvarit ali pa bognedaj oddajat policiji!
grin1.gif

Ne me farbat
evil.gif
Sprasujem te a se temu "programiranju" rece vpisovanje kanalov v Memory ali lahko eksli naredis postajo zakljenjeno uporabno samo na programiranih PMR kanalih?

Vrjetno je to "programiranje" pac standarden vpis PMR frekvenc v Memory

Da, v postajo s programiranjem spraviš kanale s parametri ki jih imaš potem dostopne v t.i. "channel mode". Pri teh dual-band postajah pa obstaja tudi "frequency mode" (preklop preko enega gumba) ki omogoča direkten vpis/uporabo poljubne frekvence. Tako da tudi če v postajo sprogramiraš samo PMR kanale lahko po nesreči padeš v frequency mode in tam delaš bedarije.

Tipkovnico postaje pa se kot rečeno lahko zaklene tako da ko jo daš neukemu uporabniku ne more (brez odklepa) spremenit nič, deluje pa sprejem in oddaja.

Za butlproof uporabo na PMR sem omenil že v tej temi da je bolj pametno kupit "profi" postaje ki so cenejše, nimajo tipokovnice ne zaslona. Samo vrtljiv gumb za izbiro kanala in tam ko enkrat vneseš prave kanale nimaš opcije da bi naredil "neumnost".

Zato te to sprasujem ker se zavaja navadnega uporabnika. Teli uporabniki tukaj nimajo izpita in to kar kupujejo ni PMR postaja ker prm postaja nima vpisovanja frekvenc itd in so v prekrsku. Je res da jih po vsej vrjetnosti noben nebo masiral zarad tega razn ce se ne zgodi kaksna pisdarija v njihovi blizini, ampak vsakdo prepozna te baofenge.

Se najvecji problem tukaj je to da so to 4W postaje. PMR oddaja z razlogom na 0.5W.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.883
3.915
113
Meni ni treba tega pravit, sam se tega zavedam in sem tudi opozoril (večkrat ne samo v tej temi)!
grin1.gif


Sicer dokler ne oddajaš na nedovoljenih frekvenci niso v nobenem prekršku. Sej koneckoncev tudi radioamaterji nimajo dovoljenja da oddajajo na frekvencah ki niso "njihove" čeprav je to tehnično možno. Glede moči, če smetiš na PMR območju najbrž ne bo nikogar motilo, baofengi imajo tipko (bližnjica) za sprmembo moči low/high in pameten uporabnik bo delal na low dokler ne bo potrebe po več.
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
941
25
28
Te aparaturce bi naj bi bile na 6w grejo pa tudi na 8w 4w je uv5r.
 
Nazadnje urejeno:

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
941
25
28
A mi lahko kdo tole razlozi zakaj posiljka ko gre v slo vedno zgine z vseh radarjev sem 100 procenten da je ze na brniku sam se norca delajo al se jim pa ne ljubi vec.

12.2015, 07:19 Uhr, Regensburg
Die Sendung wird ins Zielland transportiert und dort an die Zustellorganisation übergeben. (Homepage / Online Sendungsverfolgung: http://sledenje.posta.si/ )
23.12.2015, 03:45 Uhr, Regensburg
Die Sendung wurde im Paketzentrum bearbeitet.
22.12.2015, 18:31 Uhr
Die Auftragsdaten zu dieser Sendung wurden vom Absender elektronisch an DHL übermittelt.
22.12.2015, 18:04 Uhr, Rüdersdorf
Die Sendung wurde im Start-Paketzentrum bearbeitet.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.883
3.915
113
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
Te aparaturce bi naj bi bile na 6w grejo pa tudi na 8w 4w je uv5r.

Uv5r+?

Ne gre čez 4W, vse na starih motherboardih gredo do 5W oz. realno okoli 4W na ustrezni frekvenci in bandu, večinoma še nižje. Imaš tudi 3jo generacijo motherboardov ki gre nazivno na 8W (realno okoli 6W), dobiš sicer modele z 2go generacijo s pimpanimi tranzistorji/SW ampak ne zdržijo konstantne moči oz. takoj po par sekundah oddaje začne moč padat tako da je v realnosi neuporabno.

Glede trackinga za slovenijo uporabi poizvedbo slovenske pošte!
grims-1.gif
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
941
25
28
Kaze da le bozicek bo. Jutri sem terenski via Celje prosim da se najavite pod zs kdo bo prisel iskat.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
super
če bo kdo od naročnikov hodil mimo LJ, se priporočam, da pobere še moj par - bi ga prevzel v Lj
oz. baldrick sporoči, kje se boš gibal danes...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Meni ni treba tega pravit, sam se tega zavedam in sem tudi opozoril (večkrat ne samo v tej temi)!
grin1.gif


Sicer dokler ne oddajaš na nedovoljenih frekvenci niso v nobenem prekršku.

V prekrsku so ko oddajajo z vec kot 0.5W in to je skoz, ker tudi ce nastavijo min je to 1W.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
super
če bo kdo od naročnikov hodil mimo LJ, se priporočam, da pobere še moj par - bi ga prevzel v Lj
oz. baldrick sporoči, kje se boš gibal danes...
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
Tudi jaz bi prevzemal v Lj.
Jaz se vračam predvidoma v ponedeljek mimo LJ, tako da lahko vzamem vse skupaj in dostavim v LJ. Bom pa precej pod časovnim pritiskom, tako da ne bom imel preveč časa. Najbolje, da se dobimo nekje ob obvoznici.
PS: Ne zalagam denarja, sem se enkrat dovolj nadrsal.
smirk-1.gif


Če bi kdo želel, da prevzamem njegovo pošiljko (predvidoma danes) naj me pokliče na GSM, ker bom bolj malo na Alterju. V linku v podpisu so vsi podatki.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.481
233
63
Naj še baldric pove, ali bo kaj hodil v Lj oz kaj mu je lažje, če ne se pa preko tebe dostavi ...
 
Nazadnje urejeno: