Resnost pri prodaji...

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Računica: Nov je bil recimo 35k EUR, 5 let star pol cen torej 17,5 kEUR. 10 let star pol cene 6,5 ali 7k EUR. V čem je problem?

Če je avto vzdrževan pa imaš 15k EUR vzameš tole ostalo ostane še 8k EUR, par 100 EUR gre za vzdrževanje, avto pa smo lepo furaš.

2.0 DCI je pa sploh med boljšimi (renojevimi) motorji... A bi ga kdo pogledal v živo če bi imel pol manj km?
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:

Tistemu, ki je izgubil 300€ v dveh letih na novem pa vprasanje. A si prodajal avto, ki se vec ne dela?

TOLE !!! pa tudi mene zanima.

1.april je še zlo daleč ...
evil.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Računica: Nov je bil recimo 35k EUR, 5 let star pol cen torej 17,5 kEUR. 10 let star pol cene 6,5 ali 7k EUR. V čem je problem?

Če je avto vzdrževan pa imaš 15k EUR vzameš tole ostalo ostane še 8k EUR, par 100 EUR gre za vzdrževanje, avto pa smo lepo furaš.

2.0 DCI je pa sploh med boljšimi (renojevimi) motorji... A bi ga kdo pogledal v živo če bi imel pol manj km?

Koliko je nekaj stalo novo, nima veze. Pove kvečjemu to, da ni za reveže tudi, ko je staro. Stroški lastništva za tak avto so veliki. In še vedno imaš star avto ob katerem sosedovi ne obmolknejo.
grin1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Računica: Nov je bil recimo 35k EUR, 5 let star pol cen torej 17,5 kEUR. 10 let star pol cene 6,5 ali 7k EUR. V čem je problem?

Če je avto vzdrževan pa imaš 15k EUR vzameš tole ostalo ostane še 8k EUR, par 100 EUR gre za vzdrževanje, avto pa smo lepo furaš.

2.0 DCI je pa sploh med boljšimi (renojevimi) motorji... A bi ga kdo pogledal v živo če bi imel pol manj km?

Koliko je nekaj stalo novo, nima veze. Pove kvečjemu to, da ni za reveže tudi, ko je staro. Stroški lastništva za tak avto so veliki. In še vedno imaš star avto ob katerem sosedovi ne obmolknejo.
grin1.gif
Če je nov 35, potem za 5 let starega težko dobiš več kot 1/3 novega...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Mogoče je problem, ker kupci cene radi primerjajo s tistimi odpadnimi materiali, ki jih kot avte prodajajo razni preprodajalci. In so potem videti visoke.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.193
2.427
113
v lokalni ostariji
najprej,
ko gre oglas na avto.net ni nujno da se takoj proda. res da se veliko lažje proda nekaj s "pametno" ceno ampak tudi drage zadeve se prodajo.

ciljni kupec tega vozila je nekdo, ki želi popolnoma odličen renault (ok to je že v osnovi nemogoče:)) in bo raje plačal par € več za tega kot za enega v katerega bo moral vložiti še ogromno denarja.

za konec pa še:
sam sem že prodal kaj kar je bilo krepko nad "realno" ceno.... ampak kupec je bil izredno zadovoljen...
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Hja, hvala za oglas. Če bi jaz kupoval, bi se resno zanimal. Če pa ne, ne boš verjel - avto net ima tudi filter z ceno OD-DO in če kupuješ do npr 3 jurje, tega oglasa sploh ne bi videl
smile-1.gif
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Ta espace ne bo sel tut za 5 ne. Eni majo ceno, eni so pa kupci.

Tistemu, ki je izgubil 300€ v dveh letih na novem pa vprasanje. A si prodajal avto, ki se vec ne dela?

Jaz tudi mislim tako. Lahko ima še 3x usnjene sedeže z zlato nitjo, kupcev za tako star avto s tako ceno ni veliko. Razlika do novih "racionalnežev" je premajhna, kdor pa ima cash, bo kupil novega.

Citat:
kupcev za tako star avto s tako ceno ni veliko
Dovolj je samo en kupec ne 20...
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:

Tistemu, ki je izgubil 300€ v dveh letih na novem pa vprasanje. A si prodajal avto, ki se vec ne dela?

TOLE !!! pa tudi mene zanima.

1.april je še zlo daleč ...
evil.gif

Prodajal sem avto ki se še da dobiti novega v slo čakalna doba 4 mesece.

S tem da so ene 3-4 primerki v slo takih avtov.

Te še kaj zanima?
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Ta espace ne bo sel tut za 5 ne. Eni majo ceno, eni so pa kupci.

Tistemu, ki je izgubil 300€ v dveh letih na novem pa vprasanje. A si prodajal avto, ki se vec ne dela?


V dveh letih samo 300€ izgube?
confused-1.gif