Resnost pri prodaji...

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ker imam (še) vedno isto gajbico, me zanima samo mnenje glede tega prodajalca...a on to povsem resno misli, da je avto toliko vreden?
confused-1.gif


http://www.avto.net/_AVTO/ogla...0%20dCi%20FA...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Glede na ostalo ponudbo, opremo in dejstvo da avto že iz slik ne izgleda podrtija kot 90% ostalih na a.net (tudi sam oglas je korektno napisan), bi rekel da cena ni preveč pretirana.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Bom OT in malce zloben.

Avto bi se moral po mnenju nekaterih prodajati za 2.490, da bi ga takoj kupili in poskusili prodati naprej za 5.900, ali vsaj 5.490.
I ja bih, tata...

In stanovanja v ljubljani bi morala biti po 890 kvadrat.
Samo potem bi bila v Mariboru po 490, v Litiji in Logatcu pa po 290. Evrov za kvadratni meter.

En kvadratmi meter stanovanja bi moral biti po menju mnogih Slovencev cenejši od enomesečnega stroška za gorivo in cigarete.

Razlog za tako formulo?
Brez vozakanja sem ter tja in vdihavanja dima pač NE GRE, brez stanovanja pa nekako gre (šotori, spalne vreče, znanci, skvoterji)...
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Glede na ostalo ponudbo, opremo in dejstvo da avto že iz slik ne izgleda podrtija kot 90% ostalih na a.net (tudi sam oglas je korektno napisan), bi rekel da cena ni preveč pretirana.

V to, koliko je avto vreden, se ne bom spuščal. Me pa zanima ciljna skupina kupcev za tak avto za to ceno. Predpostavljajmo, da je cena lastništva takega avta vsem znana.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
johnie, saj si lohk zloben
smile-1.gif

zgolj ugibam, če ga ne kupi dealer, je to res prava cena? potem so dejansko kilometri tisti faktor, ki zbija ceno (ali jo viša
smile-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Glede cene: jaz se v takih primerih kot lastnik vprašam, kaj drugega se dobi za ta denar. In odgovor je v precej primerih tak, da se avta pod določeno ceno sploh ne splača prodajat, zato morda razumem pisanje lastnika Espaca.
Sem imel podobno dilemo pri svojem Sharanu V6: 2.lastnik, avto že 6.leto odlično služi in je še vedno tako dobro ohranjen, kot je bil ob nakupu, (še ne) 3 leta star.
Nameraval sem ga prodat, kupiti nekaj manjšega 2x4 za ženo in nekaj večjega 4x4 za primarno družinsko vozilo.
Pa sem si premislil. Namesto da iščem neko majhno francosko (kinder)jajco s skritimi napakami, varen in zanesljiv Sharan ostane ženi, jaz pa iščem primeren avtobus, a brez pogoja za 4x4 pogon (to precej poveča potencialen nabor), saj 4Motion ostane pri bajti.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.368
341
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
ker imam (še) vedno isto gajbico, me zanima samo mnenje glede tega prodajalca...a on to povsem resno misli, da je avto toliko vreden?
confused-1.gif


http://www.avto.net/_AVTO/ogla...0%20dCi%20FA...

Kdaj se boste zavedali, da je zadeva vredna toliko kolikor je nekdo pripravljen plačati zanjo.
Jaz sem prodal svoj avto Kupljen leta 2013 za 13988 eur Prodal sem ga pa leta 2015 za 13.600 eur

Je bil pa v avto nulo in tisti ki ga je prišel kupit je rekel da je šel gledat že malo morje avtov in da je moj za svetlobna leta najboljši... in je tudi bil. Ceno sem pa imel za 1000 eur višjo kot najdražji avto na avto.net.
In vsak ki je prišel mi zbijat ceno sem mu rekel da naj gre kupit drug avto - hladno.
Ne šmerglam, trg je dosti velik. Avtov je veliko. Če moj ni dober za ta denar, kupi drugega od drugega.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.820
4.317
113
Citat:
jaz osebno ne grem vec noben avto gledat na stajerski konec. neglede na ceno, slike, obljube o nekaramboliranosti, garaziranosti, ...

jaz sem že prej dvakrat rekel da na 03 območje ne grem več gledat rabljenega avta in zadnjič ko sem menjal sem rekel,
če pa sedaj ob teh videnih grem šeenkrat gor gledat, sem pa že nor, nič več
rolleyes-1.gif



Citat:
Kdaj se boste zavedali, da je zadeva vredna toliko kolikor je nekdo pripravljen plačati zanjo.
Jaz sem prodal svoj avto Kupljen leta 2013 za 13988 eur Prodal sem ga pa leta 2015 za 13.600 eur

Je bil pa v avto nulo in tisti ki ga je prišel kupit je rekel da je šel gledat že malo morje avtov in da je moj za svetlobna leta najboljši... in je tudi bil. Ceno sem pa imel za 1000 eur višjo kot najdražji avto na avto.net.
In vsak ki je prišel mi zbijat ceno sem mu rekel da naj gre kupit drug avto - hladno.
Ne šmerglam, trg je dosti velik. Avtov je veliko. Če moj ni dober za ta denar, kupi drugega od drugega.

Sem tudi jaz prgledal nekaj avtov in se na koncu odločil za tistega ki je bil tisočaka dražji in zato res ohranjen kot se šika...
Nekdo ki bo iskal takega espaca, se bo odlič in dal raje jurja več, tudi jaz bi ga kupil, če bi seveda že imel uržah za to
tongue-1.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Tip je pač dobro postavil oglas,sicer malo dramatizira ko razlaga kdaj je žarnice menjal.......
Mene osebno motijo oglasi ki so postavljeni z eno samo sliko avta,ali pa celo brez
stupid-1.gif

Oglas brez cene je zame čist mimo
stupid-1.gif

Pol pa še neka bumbarske finte s brisanjem reg. tablice
grims-1.gif

Oglas za moje pojme mora imeti vse potrebne podatke (vključno z prevoženimi km),podrobne fotografije,jasno postavljeno ceno,pa mogoče še kak opis in to je to
cheer.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Tip je pač dobro postavil oglas,sicer malo dramatizira ko razlaga kdaj je žarnice menjal.......
Mene osebno motijo oglasi ki so postavljeni z eno samo sliko avta,ali pa celo brez
stupid-1.gif

Oglas brez cene je zame čist mimo
stupid-1.gif

Pol pa še neka bumbarske finte s brisanjem reg. tablice
grims-1.gif

Oglas za moje pojme mora imeti vse potrebne podatke (vključno z prevoženimi km),podrobne fotografije,jasno postavljeno ceno,pa mogoče še kak opis in to je to
cheer.gif

Se popolnoma strinjam... Sicer pa mi tudi ni jasen ta stavek, ki ga veckrat berem v kaksnih oglasih, da ob menjavi je cena visja
rolleyes-1.gif
...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Kljub temu da je motor OK, najvišja oprema (initiale) in da na fotografijah izgleda oh in sploh, ni označeno da bi bil SLO porekla in ni navedeno število lastnikov. Po drugi strani pa v opisu omenja, da je kupil avto v MS direktno od lastnika (katerega?). Če je res brezhiben bo morda dobil zanj 6.000 EUR.

Za 10 let star francoski avtomatik z visokimi stroški vzdrževanja (navajal jih je avtor teme) je cena pač zelo optimistično nastavljena, pa tudi če bi imel dokazljivih 50.000 km.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
In? Njegov problem. Če bo hotel prodat bo že znižal. Če misli da je avto vreden toliko in ga ne bo mogel prodati za tak denar, naj ga pač ima. Jaz sem tudi v prodajo avta šel z malo višjo ceno (ker se je meni zdel res lep in dobro vzdrževan avto), ko je minilo nekaj časa brez da bi se prodal, sem pa malo znižal in je potem v kakšnem tednu šel. dosežena cena je bila sicer še vedno jurja večja kot pri nekaterih podobnih avtih (govorimo o cenah ranga 7k eur, torej je jurja gor ali dol že kar razlika). Bil sem drugi lastnik, slovenski avto, vsa servisna zgodovina vključno z računi od pooblaščenih servisov (avto je bil star 8 let in imel 210.000km) itd...

Po mnenju nekaterih preprodajalcev bi moral torej za tak avto dati enako ceno kot jo imajo tisti uvoženi od lizingov v Italiji?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Vsak ima svoje želje. Jaz tako starega ne bi kupil (prejšnjega sem z 60.000km, zdajšnjega pa novega), se pa najdejo kupci, ki jim tak vseeno pomeni več kot nova Dacia.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Toliko je vreden za njega. Mogoče bi za 1.000 manj bila "fer" cena, ampak koga pa to zanima? Avto je vreden toliko kot bo nekdo dal za njega. Drugače pa ga ne bo prodal. Zakaj vsi misliijo, da ko daš oglas na net moraš nujno takoj prodati? Saj bom prodal, za ceno ki se mi zdi primerna.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.256
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Tip je pač dobro postavil oglas,sicer malo dramatizira ko razlaga kdaj je žarnice menjal.......
Mene osebno motijo oglasi ki so postavljeni z eno samo sliko avta,ali pa celo brez
stupid-1.gif

Oglas brez cene je zame čist mimo
stupid-1.gif

Pol pa še neka bumbarske finte s brisanjem reg. tablice
grims-1.gif

Oglas za moje pojme mora imeti vse potrebne podatke (vključno z prevoženimi km),podrobne fotografije,jasno postavljeno ceno,pa mogoče še kak opis in to je to
cheer.gif

Se popolnoma strinjam... Sicer pa mi tudi ni jasen ta stavek, ki ga veckrat berem v kaksnih oglasih, da ob menjavi je cena visja
rolleyes-1.gif
...

ker dobiš potem padalce k ful cenijo svoj avto, da bo vesel pa upoštevaš njegovo ceno, svojo pa potem dvigneš

razlika je potem še zmer ista
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ta espace ne bo sel tut za 5 ne. Eni majo ceno, eni so pa kupci.

Tistemu, ki je izgubil 300€ v dveh letih na novem pa vprasanje. A si prodajal avto, ki se vec ne dela?
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Ta espace ne bo sel tut za 5 ne. Eni majo ceno, eni so pa kupci.

Tistemu, ki je izgubil 300€ v dveh letih na novem pa vprasanje. A si prodajal avto, ki se vec ne dela?

Jaz tudi mislim tako. Lahko ima še 3x usnjene sedeže z zlato nitjo, kupcev za tako star avto s tako ceno ni veliko. Razlika do novih "racionalnežev" je premajhna, kdor pa ima cash, bo kupil novega.