Radarski tempomat - globa 500 EUR!

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Da.

Jaz vozim samo po levem pasu. Desni za mojo Mazdo ne obstaja
tongue-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mene zanima, kako bi se ta tempomat obnesel v tistem verižnem trčenju na primorski avtocesti. Torej, bi se uspel izogniti nesreči?
nahrung002.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:

V kolikor vozilo pred mano močno zavira, tudi moje vozilo samodejno močno zavira in piska. Takrat je potrebna pomoč voznika pri zaviranju.

Tole, ne vem, če je ravno najbolj izpopolnjen tempomat. Mercedes in BMW imajo že takega, kjer posredovanje voznika ni potrebno. Mislim da je to pisalo v glasilu AMZS Motorevija.
nahrung002.gif
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
saj tudi Mazda sama ustavi če je potrebno, najprej opozori in če ni odziva voznika, sama zavira.
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
seveda, ker ima tudi SBS (Smart Brake Support)

SBS aims to help the driver avoid or reduce the severity of collisions, particularly when driving at mid- to high speeds (between 15 km/h and 145 km/h), by automatically applying the brake if there is a danger of collision.

https://www.youtube.com/watch?v=GHREq-_1YSo
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.043
4.049
113
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
To je dinamika 140kmh na levem pasu, omejitev je 130
smile-1.gif
lol

140 po števcu je po navadi nekje 130 realno, mogoče malenkost več.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.043
4.049
113
Pa tile radarski tempomati delujejo tudi pri nižjih hitrosti, kot npr. pri Modelu S?

 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Tony - a je sploh važno, kako napišem besedo "laser"? A je to v tej debati RES tako pomembno?
smile-1.gif


Če je, bom od sedaj naprej pisal in govoril LAZER in to z užitkom. Večina bo razumela in to povsem zadostuje
priden.gif



PrePro - kaj so ti pa na Mazdi takrat povedali? So kaj ukrepali?
rolleyes-1.gif

Verjetno tudi ti ne bi bil ravno zadovoljen, da ceprav te nekdo opozori, da se kar recimo narobe pises tvoj nik in bi ti napisal "Sliver" ...
smile-1.gif


Sem jaz ze lani govoril s fanti na MMSu... in kolikor se spomnim, je bilo receno, da je Policija obvescena... Zal pa vemo, da so nekateri policaji "bogovi" oz. se tako obnasajo ... in si ne pustijo "soliti" pamet... in je zato tezko karkoli doseci na licu mesta, ce naletis na kaksnega takega "prepametnega" policista ...
rolleyes-1.gif


"Problem" pa je res v SCBS... torej sistemu za zaviranje v sili pri nizjih hitrostih (od 4 do 30 km/h) ki delujes pomocjo laserja... SBS (sistem za preprecitev trka pri visjih hitrostih - 15 km/h) pa deluje na principu radarja ...

http://www.mazda.si/kupujem-imam/lastnosti-izdelka-and-prirocniki/

MMS, da je o tem obvestil policijo? Svojih trgovcev pa ne? Ko me je policija zadrževala in sem klical trgovca, ki mi je prodal avto, mu pojasnil zakaj so me ustavili, o tem ni povedal nič. Ali pa se pri Mazdi delajo francoze.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
To je dinamika 140kmh na levem pasu, omejitev je 130
smile-1.gif
lol

140 po števcu je po navadi nekje 130 realno, mogoče malenkost več.

Sej to
smile-1.gif
, taki imajo da vozijo po desnem, prehitiš ostale s 150-160 po levem in nazaj lepo na desnega na 140. Ne pa potem cuzat 130 "realnih" po levem ko opica.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.043
4.049
113
Nissan fail.

Ampak, to so sistemi proti preprečevanju trka.

Kaj pa aktivni radarski tempomati - znajo voziti sami v stop&go prometu, tako kot je prikazano v zgornjem videu z Modelom S?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.782
2.352
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Nissan fail.

Ampak, to so sistemi proti preprečevanju trka.

Kaj pa aktivni radarski tempomati - znajo voziti sami v stop&go prometu, tako kot je prikazano v zgornjem videu z Modelom S?

Moj v Priusu dela samo nad 45km/h. Na pomurki včasih potegne šleper na voznem pasu in brezveze bremza. Sicer pa dodaš malenkost gasa pa ne bremza več.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Nissan fail.

Ampak, to so sistemi proti preprečevanju trka.

Kaj pa aktivni radarski tempomati - znajo voziti sami v stop&go prometu, tako kot je prikazano v zgornjem videu z Modelom S?
Ne vsi; večinoma se zadeva izklopi pod določeno hitrostjo; boljše izvedbe znajo same ustaviti, najboljše za povrh še speljejo. Kolikor denarja, toliko muzike.

Model S zna še marsikaj drugega.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Nissan fail.

Ampak, to so sistemi proti preprečevanju trka.

Kaj pa aktivni radarski tempomati - znajo voziti sami v stop&go prometu, tako kot je prikazano v zgornjem videu z Modelom S?

Mazdin deluje nekje od 25 km/h dalje ... Ce gre kolona pocasneje, se tempomat izklopi ...

Pri Skodi pa se mi zdi, da je MTL dal en video, da deluje tudi pri nizjih hitrostih ... >> https://www.youtube.com/watch?v=VAzQs-T-aks
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.370
1.752
113
Citat:
[Uporabnik AndY1[/I]
Kaj pa aktivni radarski tempomati - znajo voziti sami v stop&go prometu, tako kot je prikazano v zgornjem videu z Modelom S?

Moj Golf z DSGjem to zna. Edino ko se čisto ustaviš, se po nekaj sekundah izklopi, tako da je za ponovno speljevanje potrebno stisnit gumbek RES. Razlog tiči verjetno v tem, da ne bi ti v stoječem avtu zijal okrog, kaj pobiral, se ukvarjal s sopotnico, skratka bil ultimativno zaposlen, pa bi ti avto naenkrat začel peljat, ne da bi sploh vedel.

Tale vagov je precej brihten. Mazda je bila moja druga izbira zato me zanima ali zna npr naslednje:
* voziš z acc, nekdo te prehiti in zapelje direkt predte (zelo blizu). Če acc zazna da se oddaljuje ne naredi ničesar. Tole je ultra super lasnost.
* voziš za nekom, ki je počasnejši od tvoje želene hitrosti. Ko se prehitevalni sprosti in daš žmigovec da greš mimo, začne pospeševati še preden zaviješ na drug pas.

Mi je pa hec kako folk gleda na tale ACC, kot samo na en nov gizmo ki ga imaš v avtu. Po mojem mnenju je tole ena največjih revolucij v vožnji od nevemkdaj. Dejansko gre za res konkreten korak k avtonomni vožnji. Ko sem kupoval avto je bil to prvi pogoj, poleg avtomatika in dovolj konjev.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:

Tale vagov je precej brihten. Mazda je bila moja druga izbira zato me zanima ali zna npr naslednje:
* voziš z acc, nekdo te prehiti in zapelje direkt predte (zelo blizu). Če acc zazna da se oddaljuje ne naredi ničesar. Tole je ultra super lasnost.
* voziš za nekom, ki je počasnejši od tvoje želene hitrosti. Ko se prehitevalni sprosti in daš žmigovec da greš mimo, začne pospeševati še preden zaviješ na drug pas.

Pri Mazdi je takole:

V prvem primeru... ce ti zapelje res direkt pred tebe, potem bo zmanjsal hitrost... takoj kot zazna, da se oddaljuje pa spet pospesi ...V drugem primeru pa je tako, da ce dohitevas nekoga pocasnejseg in se mu priblizujes, samodejno zmanjsuje hitrost, odvisno od tega, na koliko dalec imas nastavljeno "varnostno razdaljo" ... ko pa das zmigavec, takoj neha bremzati in nadaljuje na nastavljeni hitrosti...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Govoril sem z vodjo prometne policije.

O tem, da Mazda uporablja laserski varnostni sistem (SCBS), so že seznanjeni in poznajo veliko takih primerov kot je moj. Leto nazaj so vse svoje enote v RS obvestili o temu in jim podali točna navodila, da v kolikor gre za vozilo Mazda, da je verjetno laser kriv.

V izrednih primerih lahko policaj zahteva izredni tehnični pregled, ampak tega se ne poslužujejo. V nobenem primeru pa mi ne sme izdati kazni na licu mesta, ker on ne more vedet, ali imam res ta omejevalnik ali je laser kriv.

Zahvalil se mi je za obvestilo in se mi tudi opravičil ter povedal, da bo ponovno obvestil vse enote o Mazdinem primeru, v Koper pa bo osebno danes tudi poklical nadrejene in jih seznanil z mojim primerom.

Zadeva je pri prometni policiji zaenkrat zaključena.

Govoril sem tudi z vodilnimi na Mazda Slovenija, kjer poznajo take primere in sicer je ta težava prisotna pri naslednjih modelih:
- CX-5
- Mazda 6
- Mazda 3
- Mazda 2

Torej vse Mazde, katere trenutno uporabljajo tehnologijo SCBS in vsi prihodnji modeli.

Na leto imajo nekje 2 taka primera, ko se stranke obrnejo na njih. Poskusili mi bodo izdali tudi certifikat ali neko potrdilo, kjer bo razvidno, da je moje vozilo opremljeno s tako tehnologijo, katera se na trenutne (pod določenimi pogoji...) lahko "prepleta" z njihovimi "pištolami".

Imamo pa tudi v navodilih za uporabo vozila in funkcij bolj podrobno obrazloženo, kako deluje SCBS (torej da gre za lasersko tehnologijo, ki deluje na ta način in teh frekvencah) in ta navodila lahko tudi policaju pokažem naslednjič:

laser.jpg


Toliko zaenkrat, če bo pa še kaj novega, sporočim
smile-1.gif