Radarski tempomat - globa 500 EUR!

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Izgovor je vsak dobr, ti kot kupec mazde bi se moral seznanit z vsem kar ima avto in kakšni so naši zakoni. To je ravno tako kot pri gumah, zimska guma poleti mora imet min. 3mm, letna pa 1.6mm, čeprav večina misli, da ima lahko zimska/letna min.1.6mm. Torej nepoznavanje zakonov, prava škoduje.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Saj se je seznanil. Vzel je v roke homologacijski kartonček, kjer država trdi, da je avto izpraven in v skladu z zakoni.
smile-1.gif
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
ne vem zakaj govorite samo o SLO, če pa so se isti primeri pojavili tudi v tujini
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
...
Jaz: tega jaz ne mislim delat, ker nimam ne časa, energije in ne živcev za kaj takega.....

Citat:
Uporabnik sylver pravi:
...
Galame res ne delam, me pa zanima vaše mnenje in vaši nasveti, kaj bi vi naredili. Galamo bi delal takrat, če bi zadevo dal v medije (če bi dobil kazen seveda).

Bom pa vsekakor obvestil uvoznika, servis in prometno policijo o tej zadevi....

Obveščal boš vsakega, ki ti pride na misel, ker nimaš časa enegrije in živcev????

Citat:
...
Resno? RESNO???? A sedaj pa se naj vozim s strahom po naših cestah in razmišljam, kdaj me bodo ustavili in dali kazen zaradi naprave, katera ovira njihovo napravo in ne morejo izmeriti moje hitrosti?...

Ti se vozi naprej, nihče te ne more kaznovati.
RESNO!
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Saj se je seznanil. Vzel je v roke homologacijski kartonček, kjer država trdi, da je avto izpraven in v skladu z zakoni.
smile-1.gif

Tako je
grin1.gif


Mislim, da mi res ni potrebno poznati, kako v ozadju deluje radarski tempomat, koliko žarkov spusti na sekundo, kaj to pomeni za ta modre in njihove pištole.... itd..

Lahko nam pa nekdo to obrazloži, pa bomo vsi vedeli (morda celo kakšen ta "moder", če je med nami)
17758-icon_confused.gif



Morda pa izredni tehnični ne bi bil slab, bi vsaj potrdilo prejel in bi se z njim vozil in v naslednjih enakih primerih samo pokazal to potrdilo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Simon_Vi

Seveda se mi je film v glavi vrtel, da je to verjetno radarski tempomat, ampak nisem bil siguren (še sedaj nisem...), sem pa vseeno policaju povedal, da mislim, da je to krivo, kar je po mojem mnenju pripomoglo k temu, da mi kazni tokrat ni napisal.

Kako prepričati policaja v nekaj, kar niti jaz ne razumem in ne poznam?
bonk.gif


Na vsak moj poskus, da bi mu obrazložil, da ima vozilo tako opremo že serijsko je bil njegov odgovor tak, da njega to ne zanima kaj ima moje vozilo in da je neizpravno....

Galame res ne delam, me pa zanima vaše mnenje in vaši nasveti, kaj bi vi naredili. Galamo bi delal takrat, če bi zadevo dal v medije (če bi dobil kazen seveda).

Bom pa vsekakor obvestil uvoznika, servis in prometno policijo o tej zadevi.

Res ne vem, s čim vse policaji merijo in me niti ne zanima v končni fazi. Sem samo uporabnik vozila, katero je predpisano za slo ceste in to je vse kar me mora tukaj zanimat
wink-1.gif
ostalo naj rešujejo na Mazdi!

Temo sem odprl tudi s tem namenom, da bi opozoril še ostale uporabnike (druge ali pa enake znamke), da je lahko v nekaterih primerih (ali v vseh) kriv radarski tempomat
grims-1.gif

NI radarski tempomat. Radar nima vpliva na laserski merilnik.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Izgovor je vsak dobr, ti kot kupec mazde bi se moral seznanit z vsem kar ima avto in kakšni so naši zakoni. To je ravno tako kot pri gumah, zimska guma poleti mora imet min. 3mm, letna pa 1.6mm, čeprav večina misli, da ima lahko zimska/letna min.1.6mm. Torej nepoznavanje zakonov, prava škoduje.

Ja seveda. Kupec mora vedet frekvence vseh radarjev v avtu, frekvence policijskih radarjev, valovno laserjev v avtu, valovno laserskega merilnika od policije, pa vse fizikalne lastnosti, ki bi lahko povzročile vplivanje enega na drugo. Si padel na glavo?

Avto ima izrecno dovoljenje države, da se tak kot je, sme udeleževati v prometu. Dokaz je homologacijski kartonček, izdan za točno to vozilo, točno takšno, kot je. Dokler uporabnik ne posega vanj, je to vse, kar mora vedeti. Vse ostalo naj se zmenita država in proizvajalec.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
NI radarski tempomat. Radar nima vpliva na laserski merilnik.

Potemtakem je "krivec" SCBS kar pomeni (smart city brake support) in tukaj je aktiven LAZER.

Mi je pa čudno, da bi ta SCBS bil aktiven pri 60km/h, saj dela le od 4-30km/h.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:

Ti se vozi naprej, nihče te ne more kaznovati.
RESNO!

Če ti tako praviš, potem sem lahko miren
grin1.gif


Ta modre bom pa vedno k tebi preusmeril
tongue-1.gif

Naslednjic, ko te ustavijo jim samo reci, da nisi član na alterju, pa bo rešeno.
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
NI radarski tempomat. Radar nima vpliva na laserski merilnik.

Potemtakem je "krivec" SCBS kar pomeni (smart city brake support) in tukaj je aktiven LAZER.

Mi je pa čudno, da bi ta SCBS bil aktiven pri 60km/h, saj dela le od 4-30km/h.

Ni LAZER ampak je (IR) laser.
SCBS sicer deluje do 30 km/h, ampak to še ne pomeni, da laser ni prižgan tudi pri višjih hitrostih ...

In če so te zmerili z ročnim merilnikom (napisal si, da ga je imele policistka v rokah), so te merili z laserskim merilnikom - ta pa ne zaznava radarja in ga ta ne morem motri (torej radar od aktivnega tempomata).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Lazer=laser
grin1.gif


Primorci se baje čudno izražamo, tako da mi je oproščeno
tongue-1.gif


Škoda, ker se ta laser pri SCBS popolnoma ne ugasne po 30km/h, saj je takrat neuporaben in nobenih problemov ne bi bilo.
 
22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Lazer=laser
grin1.gif


Primorci se baje čudno izražamo, tako da mi je oproščeno
tongue-1.gif


Škoda, ker se ta laser pri SCBS popolnoma ne ugasne po 30km/h, saj je takrat neuporaben in nobenih problemov ne bi bilo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
tu sama homologacija nima nic s tem.

A da ne? Zakaj pa potem sploh izdajajo homologacijo. Jaz sem vedno mislil, da je to tehnično potrdilo, ki z vsemi zakoni in pravili potrjuje, da je vozilo lahko spoščeno v promet.

Če gremo po vrsti potem tako vozilo sploh nebi smelo biti homologirano. In ker je, si ti zakonsko zaščiten. Vendar je na terenu pred policaji to težko dokazovat. Še vedno bi lahko imel radar jamer pritjen nekje pod blatnikom. Tako lahko gleda policaj in ti mile volje napiše kazen. Na tebi pa je potem dokazovanje pred sodnikom za prekrške. V glavnem zelo nehvaležna situacija in mnogo je pri tem kriva Mazda.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Kaj pa, če proizvajalec in izdajatelj homologacije niste sploh vedela, da je vozilo v neskladu z zakoni države? ali pa, če pač zaradi nekega strašnega naključja, pride do neke "stvarne napake", zaradi katere je potem vozilo neskladno?

Ne bi rekel, da bi se potem vseeno še naprej lahko vozilo po cestah, ampak bi pač sledil nek izredni vpoklic ali kaj podobnega, da se zadeva odpravi, šele potem bi lahko šlo naprej. V tem času pa bi imela policija vso pravico, da ga izločuje.

Malce namreč dvomim, da so pri mazdi testirali ta njihov laser z vsemi merilnimi radarji, ki so v vsaki EU državi, ali pa da so sploh pomislili, da ta njihova tehnologija lahko moti laserski merilnik hitrosti?