quadrocopterji (za zacetnike)

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
kaj pa kamera je vredu?

Sem malo čekiral zdaj in bom kar tega naročil: http://www.banggood.com/JJRC-H8C-2_4G-4CH-6-Axis-RC-Quadcopter-With-0_3MP-Camera-RTF-p-957759.html

Ima 2x močnejšo baterijo.

Description:
Brand Name: JJRC
Item Name: 6 Axis 4CH RC Quadcopter
Item NO.: H8C
Color: White,Black
Control Distance: About 80m
Charger Time: About 90mins
Camera: 0.3MP
Flight Time: 8mins
Battery: 7.4V 500mAh
Quadcopter Size:19cm*19cm
Quadcopter Size: 33cm*33*cm(included cover)
Battery Dimension: 46*11*45mm
Battery weight: 23.3g
Weight: About 733g
 
Nazadnje urejeno:

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Kamera je ok. Syma pa sem izbral, ker povzroča manj hrupa kot JJCR. Vsaj sodeč po video posnetkih na youtube. Če misliš, da boš s kamero posnel kake filmske prizore se motiš, ker za kaj takega potrebuješ profesionalno opremo in ti 1 mega piksel več ne bo res prav nič pomagal.

Baterija zdrži cca 5 minut letenja, polni se pa približno uro, tak da ti priporočam nakup vsaj 2-3 dodatni bateriji. Pri uvozu iz Kitajske računaj še cca 15 EUR zraven (DDV in stroški carinjenja(pregleda pošiljke))
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.662
501
113
41
povsod malo
Sem slišal da je en s qadrokoterjem ponoči letel v/nad Belo hišo in je bila velika panika ker je kar daleč prišel... in ameri nebi bili ameri če nebi rekli, da bi lahko nosil bombo.

Sem mislil da imajo kakšne motilce al protiletalsko pa je bolj vse meh
 
Nazadnje urejeno:

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
JJRC H8C

Ima ga kolega in je dober za začetnike. Če ga voziš zunaj priporoačam da odstaniš tisto plastiko ki varuje propelerje. Ima najboljšo kamero tem razredu in dela lepe posnetke, vendar je dobro če zbalansiraš propelerje in kamero podložiš ze neko penico.

Predlagam tudi ker je antena v dalincu da zvrtaš lunjo v njega in anteno speljaš ven se karpoveča domet. Je pa problem pri temu quadu da motorji kar pogosto crkujejo. Tako da ne bodi presenečen če boš po kakšnem grobem pristanku/padcu moral menjati motor ali dva. Kolega ga ima kakšne 3 mesece in je še uničil 2 motor
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Sem slišal da je en s qadrokoterjem ponoči letel v/nad Belo hišo in je bila velika panika ker je kar daleč prišel... in ameri nebi bili ameri če nebi rekli, da bi lahko nosil bombo.

Sem mislil da imajo kakšne motilce al protiletalsko pa je bolj vse meh

Takšni bedaki bodo počasi prepovedali kakeršne koli ljubitelske multirotorje in še poslabšali zakone
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
Citat:
Uporabnik nUUb pravi:
JJRC H8C

Ima ga kolega in je dober za začetnike. Če ga voziš zunaj priporoačam da odstaniš tisto plastiko ki varuje propelerje. Ima najboljšo kamero tem razredu in dela lepe posnetke, vendar je dobro če zbalansiraš propelerje in kamero podložiš ze neko penico.

Predlagam tudi ker je antena v dalincu da zvrtaš lunjo v njega in anteno speljaš ven se karpoveča domet. Je pa problem pri temu quadu da motorji kar pogosto crkujejo. Tako da ne bodi presenečen če boš po kakšnem grobem pristanku/padcu moral menjati motor ali dva. Kolega ga ima kakšne 3 mesece in je še uničil 2 motor

sem potem prebral komentar enega ki ga je kupil, pa me je minilo:

Citat:
I earlier wrote a positive review on this little quad, now after just 15 flights and NO crashes,its had it! the problem is the ESC to each motor is not constant these have the printed circuit boards with everything built in as you would expect in this priced model, the board has had it so its basically a throw away. We bought two to try out, the other seems ok at the moment so maybe this one was just a faulty one, shame to waste $60 though! If you are going to buy one of these I would suggest spending a bit more dollars and getting something better. This quad is cheap dollar wise and your only getting what you pay for, my recommendations, , don't waste your money

Kaj pa vem, enega bom vbodel pa bo kar bo, da mau sosedi špijoniram skoz okno
evil.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik nUUb pravi:
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Sem slišal da je en s qadrokoterjem ponoči letel v/nad Belo hišo in je bila velika panika ker je kar daleč prišel... in ameri nebi bili ameri če nebi rekli, da bi lahko nosil bombo.

Sem mislil da imajo kakšne motilce al protiletalsko pa je bolj vse meh

Takšni bedaki bodo počasi prepovedali kakeršne koli ljubitelske multirotorje in še poslabšali zakone

sej to bi lahko naredil tudi že "20 let" nazaj z modelarskim letalom. ok edin kamerce ne bi imel gor:)
res pa je sedaj je vse en klik stran in si ga lahko kopi vsak bedak. Včasih ko si vložil kr nekaj ur dela, si bolj cenil letenje:)
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Točno tak. Takrat si moral sam izdelati model in si imel spoštovanje do njega, sedaj vsak kupi phantoma ali podobne zadeve in leti, tako ali tako imajo vgrajeno stabilizacijo in še letenje ni problem. In se najdeljo ljudje ki grejo leteti nad letališi in podobnimi no fly zadevami.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

In?

Eni uživajo v izdelovanju modelov - modelarji
Eni uživamo v letenju modelov. Ponavadi imamo ti ta drugi več od samega letenja kot prvi, ker se nam po domače "hebe" za model. Crash, Visa (MasterCard), fly.

kar se pa tiče teh, ki letijo tam, kjer nebi smeli - to so pač idioti. Zaradi takih bo ta hobi prišel na slab glas.

Sam sem "odjebal" forum modelarji.net, ker so fosili in dinozavri videli samo sebe in vse kar, kar ni bilo iz balse in imelo vloženih 100 ur dela, gladko ignorirali. Izgubili so tisto spoštovanje, ki so ga imeli, ko so kakšnega fantiča naučili prvi vzlet in pristanek in se obnašali kot užaljene primadone.
Jaz sem šel v trgovino, kupil EasyStar-ja, malo potreniral na simulatorju in šel na travnik. Čez 10 minut delal lupinge. Čez 20 minut sem ga že lepil skupaj in polnil baterijo. čez 30 minut sem bil spet v zraku.

Danes tudi sam letim z stabilizicajo v letalu. Preprosto imam več od samega letenja. In ne zato, ker brez satbilizacije nebi znal, daleč od tega. Preklopim v 3D mode in letalo gre tja, kamor hočem. Ne glede na veter in hitrost.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Zanimivo meni so še vedno pomagali če sem tam kaj vprašal in tudi pomagali izbolšati, je pa res da je veliko starih modelarjev gor a veliko maldih in menim da je za vsakogar ki se hoče ukvarjati z modelarstvom priporočljivo da prebere forum, tisto kar ga zanima

Pa tisto zgoraj sem govoril za quadcopterje ne za letala

Katero stabilizacijo pa imate za letala?
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Kateri quadcopter je trenutno IN za začetnika za budged od 50 do 100eur? Syma, JJRC,...?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Najprej Cheerson CX-10 in derivati!
evil.gif


Sicer pa Syma X5 (brez kamere) je odličen price/performance v rangu okoli 50$.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Citat:
Uporabnik nUUb pravi:
Katero stabilizacijo pa imate za letala?

Za vse uporabljam FrSky Taranis+ komande

1.) Multiplex TwinStar II (1420 mm)
- sprejemnik FrSky X8R z telemetrijo
- stabilizacija Eagletree Guardian
- telemetrija: GPS z preračunom hitrosti, višine, oddaljenosti itd. + Voltage meter z spremljanjem vsake celice posebej
- RunCam HD za video

2.) HobbyKing Sky Eye (2000 mm)
- UHF oddajnik + sprejemnik ImmersionRC 8 kanalni, diversity antene (domet do 15km)
- autopilot Arkbird z OSD in GPS (waypoint flight, RTH, fence flying itd.)
- Xiaomi Yi kamera za snemanje
- FlyCamOne Eco full HD za FPV
- TS832 600mW 5.8 VTX (video transmitter) / ImmersionRC 5.8 600mW VTX + cloverleaf antene
- RS832 5.8 RTX (receiver) + cloverleaf (do sedaj uspešen domet 1.2km brez izgube kvalitete signala)
- FR632 5.8 RTX (diversity antennas) - cloverleaf + 14dBi patch antena, pričakovan domet 3 km (še netestirano)

Video se prenaša na HeadPlay monitor/očala, dodatno še (če je kdo zraven) Quantum Goggles.
V planu: antenna tracker (verjetno Arkbird), povečanje video dometa na vsaj 6km, možno tudi 10km z ustrezno helical anteno

3.) Custom build multicopter (Talon V2 Carbon body + 600mm arms)
- MultiWii + GPS flight controller
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Sicer pa Syma X5 (brez kamere) je odličen price/performance v rangu okoli 50$.

Kamero skoraj mora imeti, drugače se verjetno hitro naveličaš...

Kaj pa ta:
Syma X5SW

V naslovu piše da ima 0.3MP kamero v opisu pa, da ima 2MP kamero
confused-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Ker so tele kamere en k... in samo zmanjšujejo letalne sposbnosti. Če že rabiš je boljše dat potem še par EUR zraven in dobiš solidno kamero če že hočeš imet. Recimo syma X5 brez težav nosi 808 keycame (imajo okoli 20-25g) ki dela neprimerno boljše posnetke kot pa tista included.

Sicer pa sama kamera še ne nudi zabave ker se naveličaš dokaj hitro. Za pravi užitek rabiš FPV modele, sam imam symo x5 predelano na FPV (recimo dodatnih 50EUR stroška) kar daje neko uporabno dodano vrednost (preganjanje mačk iz naslonjača okoli hiše ali pa dirkanje do soseda in nazaj).

Če rabiš FPV "RTF" potem je Hubsan X4 FPV model solidna izbira ker dobiš celo igračko s kamero in monitorjem ter opcijo snemanja. Je pa malce višje v budgetu s tem da je še vedno igračka.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Citat:
Uporabnik Guli pravi:
Kaj pa ta:
Syma X5SW

V naslovu piše da ima 0.3MP kamero v opisu pa, da ima 2MP kamero
confused-1.gif

0.3 MP je verjetno resoluciaj videa oz. prenos streama na wifi (0.3mpx = VGA). 2MP je pa kakovost fotk.

Prenos slike preko wifija na telefon ima precej izrazit lag poleg tega je doseg majhen. Neuporabna stvar za FPV letenje.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Da malo obudimo temo:
kakšne velikost quadcopter je boljši/priporočate: manjši ~25cm ali kaj večjega ~50cm?
Za zunaj, pa da je mogoče tudi kakšno kamero nanj obesiti, mogoče tudi FPV.
Najprej sem razmišljal, da v takšnem primeru smisle le večji, a po brskanju po netu sem zasledil tudi 25cm drone s kamero in FPV, .....
Manjši je sigurno okretnejši, pa tudi lažje ga je tovoriti naokrog ....
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Osnovna predpostavka... da se išče igrača za začetnika. Pozabi razne FPVje... vsak misli, da bo vzel iz paketa in mu bo model bral misli in bo takoj lahko posnel fast&furious
smirk-1.gif


Realnost je taka, da najprej bi se moral vsak naučiti osnov letenja: lebdenje na mestu v vseh štirih orientacijah (rit proti sebi, na desno, nasproti, na levo), po tem linearni let, pa krog z nose-in, pa po tem z nose-out... šele po tem, če imel folk kaj pameti, bi se kupovali modeli večjega dometa. Šele ko obvladaš osnove, se lahko igraš z raznimi fpvji in podobno, sicer, se dogajajo bedarije, folk nima občutka, perspektive, in po tem je jok in vračanje artiklov v trgovine, ker jih niso sposobni upravljat. Za večino nesreč je zagotovo kriv upravljalec...

Vprašanje, kaj kupiti: večji kot bo, več bo dvignil in stabilnejši bo let pri max teži. Če ti je upravljanje jasno in ga rabiš za snemanje, po tem večjega, če pa bi imel za hobi letenje in dirkanje, bo pa tudi mali dovolj...

lp