Prevara na bolhi nakup Iphone 3g 16 gb - sladkor

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Sam naprimer za tak denar nebi nič naročal od fizičnih oseb preko bolhe in to še po povzetju..Kvečjemu greš pogledat osebno in mu pustiš tako velik denar. Saj vendar ne gre za SD kartico v vrednosti 30€...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Kupim ti ga plus garantiram da bos prodal vseh 5 za vec kot si dal zanje. Deal?

Ja, zdaj je treba še samo v rim po njih. Meni z mb to predstavlja cca 150e stroška, pol moram dat 5x po 300e
naprej ven, pol pa se še jebat 14 dni da ta dnar nazaj dobiš. Za jebenih 100e profe? Jih naredim na fultiltu v eni uri.

Sorry za off.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
kasneje si ugotovil da ni poštar, da je morda prodajalec sam dostavil...
ti malo nakladaš in lažeš...
tip v kratkih hlačah in opankah ti prinese paket, ti plačaš 350 evrov, nič ti ne da za podpisat o prevzemu pošiljke, ti mu pa kar tišiš 350 evrov, brez da odpreš paket....
in kasneje ugotoviš da ni poštar????
kaj nimajo poštari uniform? kaj ti prvo poštar ne da za podpisat, datum in mesec z besedo, podpis? tebi pa samo za gnar reče in ti kasneje ugotoviš da ni bil poštar?????
bonk.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Hitra pošta, ko vsak dan uletavajo z drugačnimi avti?

Mater je problem dobit DHL lajbič, sploh če se greš take natege vsak dan,....

Meni je štorija dokaj resnična, pomoje še je list o prevzemu pošiljke podpisal,...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
no to me zanima če se preko ipjev da kaj najt. Preko gsma se ga da tudi locirat (030 - simobil)? ker sva včeraj kontaktirala preko smsov in popoldan še klic in zvečer še en sms.

Podrobnosti kar se vidi na posnetkih ne bom objavljal

Zanima me samo če so šanse da ga dobijo preko IP ali tel št.
Dobli ga že bodo, odvisno kako spretne policiste maš v lokalnem revirju...
Sicer pa zakaj nebi objavil fotk - lopova?
confused-1.gif

ne bodo ga dobili, saj niti dokazov nima da mu je tip kaj prodal. če se na kameri vidi kako mi je izročil 350 evrov bo tip rekel da mu je izročil denar ki mu ga je bil dolžen.sedaj ne more nič storit. samo pred njim in z njim bi lahko rešil zadevo, ko bi pregledal telefon in če bi bilo vse ok, ampak tega ni storil ker ni imel noža pri sebi.taki paketi pa se odpirajo samo z nožem...
uf-1.gif
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Oseba ki je tel prinesla ni bil kurir ampak kar tako en, ki je bil oblečen v kurirja, paket na prvi pogled zgleda tako kot da je od pošte slovenije. (na njem ni nalepke za odkupnino).

Če nisi pozoren na vsako podrobnost ne opaziš tega takoj.Tip je imel vse porihtano, obleko, paket pošte slovenije, tablico kjer se podpišeš,...
Saj pravim edino kar je drugače je da ni one nalepke za odkupnino.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
brezveze se je o tem menit. imel je šanso z prodajalcem rešit prevaro pred nakupom. ne morem verjet da tega ni storil.
kupiš nekaj po pošti in te nategnejo, ok. ampak da ti nekdo ki ni poštar prinese zadevo k tebi in ne preveriš, ti pa ni ok.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
Oseba ki je tel prinesla ni bil kurir ampak kar tako en, ki je bil oblečen v kurirja, paket na prvi pogled zgleda tako kot da je od pošte slovenije. (na njem ni nalepke za odkupnino).

Če nisi pozoren na vsako podrobnost ne opaziš tega takoj.Tip je imel vse porihtano, obleko, paket pošte slovenije, tablico kjer se podpišeš,...
Saj pravim edino kar je drugače je da ni one nalepke za odkupnino.
mah, ne vem no. ne morem verjet da nisi preden si izročil denar preveril v škatlo.to mi ni jasno. če meni ne bi pustil pogledat v škatlo pač ne bi plačal.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.866
3.378
113
40
Lj
Bolha je gnila ne vidte tega. Če bi imel tak sistem kot pri eBayu, bi lahko kupoval samo od preverjenih dealerjev, ki imajo dober rating in bi tako izpadli tisti ki nategujejo, tudi če bi vsakič nov username ustvaril.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
Zdravo!
Evo pa so me dobili na prevaro.
Na bolhi sem videl oglas da en tip pordaja 2 kom Iphone 3G 16 Gb za 350 EUR na kom.

Sem ga poklical in se zmenil za dostavo, nakar danes dobim 1 kg sladkorja v paketu namesto telefona
cheer.gif
.
Kasneje sem celo ugotovil da zadeve ni prinesel poštar ampak kar tako en (verjetno on sam).
Na telefon ni več dosegljiov, naslov na paketu pa je tudi izmišljen!
Je še kdo včeraj kupoval iphone na bolhi in ima danes dosti cukra za kavo?

K sreči imamo na šihtu varnostne kamere in imamo VSE posneto osebo ki je zadevo prinesla, kako zgleda, kako se je prispel ipd.
Je kdo imel podobne izkušnje in prijavil policiji? Kako se je izteklo,...

Lp

Sem se včeraj slišal z njim 3krat. Vedno je, vsaj po glasu sodeč deloval , ok. nato pa se mi ni več javljal, ker sem se hotel osebno oglasit.

Butl, zaj pa je posnet. hahaha

Lepo ga olupite
grims-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.208
680
113
predlagam, da naročiš še unga ki mu je ostal. pol pa samo po zobeh.

lp
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik zino pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
no to me zanima če se preko ipjev da kaj najt. Preko gsma se ga da tudi locirat (030 - simobil)? ker sva včeraj kontaktirala preko smsov in popoldan še klic in zvečer še en sms.

Podrobnosti kar se vidi na posnetkih ne bom objavljal

Zanima me samo če so šanse da ga dobijo preko IP ali tel št.
Dobli ga že bodo, odvisno kako spretne policiste maš v lokalnem revirju...
Sicer pa zakaj nebi objavil fotk - lopova?
confused-1.gif

ne bodo ga dobili, saj niti dokazov nima da mu je tip kaj prodal. če se na kameri vidi kako mi je izročil 350 evrov bo tip rekel da mu je izročil denar ki mu ga je bil dolžen.sedaj ne more nič storit. samo pred njim in z njim bi lahko rešil zadevo, ko bi pregledal telefon in če bi bilo vse ok, ampak tega ni storil ker ni imel noža pri sebi.taki paketi pa se odpirajo samo z nožem...
uf-1.gif

Negre se za dokaze, gre se zato da on dobi ime in naslov, vrjamem da bo pol se spet nekaj zgodilo, zakar pa spet nebo dokazov.
evil.gif
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
kraj zločina Mb, drugače pa je prodajalec nekje iz Koroške - po naglasu sodeč

Lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.