Prekršek, ki ni bil storjen, sledila je kazen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.097
3.582
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik BojanP pravi:
V temi iz Avtomobilizma berem odgovore uprabnika titanius

Citat:
Lovil sem ga zato, da mu dokažem, da lahko tudi jaz vozim tako hitro kot on, le da sem jaz vozil po omejitvah on me je pa pač tam šel pri dvojni polni črti prehitevat. Samo zato. Ker sem bil jezen.

Da greš nekoga z avtom lovit zato da mu dokažeš da ti lahko tudi voziš tako hitro kot on, zato ker te je prehitel (ok res čez dvojno polno črto) ampak
13.gif

Vidim da folk res ni normalen.
Tipični lokalni šerif, ki ponavadi rad druge sili v prekršek in ogroža njihovo varnost. Recimo, ko ga hočeš prehiteti, ti stopi na gas in te ovira pri prehitevanju. Ker ti kao njega nimaš kaj prehitevati, ker on vozi po omejitvah. Jih je par takih tudi na tem forumu, ki so se seveda že pofočkali v tej temi.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
207
63
Kranj
Bil v Avstriji 4 dni, in v 4 dneh sem videl več kontrole in več prisotnosti Polizei, kot vidim v SLO celo leto.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.960
9.022
113
EU
Jadizmi: premalo kontrole in premalo policajev.
evil.gif


Država naj zaposli nekaj tisoč novih policajev in bo istočasna padla nezaposlenost.
Ehm, koliko policajev imamo na število prebivalcev proti drugim državam
sprasujem se.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Bil v Avstriji 4 dni, in v 4 dneh sem videl več kontrole in več prisotnosti Polizei, kot vidim v SLO celo leto.

Bil pri Dancih 5 dni (in vseh 5 dni večinoma v avtu), videl natanko 1 policijski avto (ki nas je prišel pogledat, kaj počnemo, ko smo stali) in nobenega radarja. Pa se vsi zmerno vozijo (večina med točno po omejitvi do nekje +15 izven naselja).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Jadizmi: premalo kontrole in premalo policajev.
evil.gif


Država naj zaposli nekaj tisoč novih policajev in bo istočasna padla nezaposlenost.
Ehm, koliko policajev imamo na število prebivalcev proti drugim državam
sprasujem se.gif

Če bi nas bilo več, bi lahko bilo več tudi policajev
evil.gif


Drugače pa je pri nas od obstoječega števila več policajev v administraciji kot na terenu. Le kdo se ne bi iz vetra, mraza, dežja... za mizerijo umaknil v klimatizirano pisarno za kar nekaj višjo plačo. Ko pa ti je enkrat udobno pa raje razmišljaš, na kateri destinaciji boš porabil "težko" prigaran denar, kot pa bi lovil prekrškarje ali kriminalce.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik noker pravi:
To je takole: če policist(ka) pravi, da si kriv, potem si kriv. Pa tudi če nisi.
Kaj ti ni jasno? ... sarcasm off ...

grin1.gif

Ni jasno, ali ima policajka halucinacije, privide ali enostavno goljufa, če tip ni telefoniral. Kaj misliš?

Ker tako zagavarjaš, da se je policajka lagala... si MOGOČE pomislil, da se je zlagal tudi avtor tiste teme? Ah kje pa... tam so vsi pošteni :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.005
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi: Še enkrat, v kolikor ne znaš brat.....človek NI telefoniral. Je kej jasnine že? Ponavad v pravni državi nisi kriv, doklet ti krivda ni dokazana, ne pa da te obtožijo in pol moraš ti dokazovat, da nisi kriv. Fino razmišljanje.

Upam da veš, da je to, da policist vidi nekaj naredit, dokaz?

Sej se hecaš a ne? Ni tko enostavno, kot se tebi zdi, čeprav je razlika med prekrškovnim in kazenskim postopkom.
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik noker pravi:
To je takole: če policist(ka) pravi, da si kriv, potem si kriv. Pa tudi če nisi.
Kaj ti ni jasno? ... sarcasm off ...

grin1.gif

Ni jasno, ali ima policajka halucinacije, privide ali enostavno goljufa, če tip ni telefoniral. Kaj misliš?

Ker tako zagavarjaš, da se je policajka lagala... si MOGOČE pomislil, da se je zlagal tudi avtor tiste teme? Ah kje pa... tam so vsi pošteni :)
Nisem, ker se je prevečkrat izkazalo, da so policaji lagali, kot npr ko so ustavili ministra, pa Tule kao se je drug zaletel v njih......pa tudi lastnih izkušenj z lažnivimi policaji imam že nekaj.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
In tebi gre seveda vse verjeti :) Jaz sem imel do sedaj vedno pozitivno izkušnjo. Aja.. ministra se pa res ne sme ustavljat, a ne?
wink-1.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
In tebi gre seveda vse verjeti :) Jaz sem imel do sedaj vedno pozitivno izkušnjo. Aja.. ministra se pa res ne sme ustavljat, a ne?
wink-1.gif
Pozitivno izkušnjo, ja verjamem da vrana vrani oči ne izkljuva, pa roka roko umije. Ministra... na tak način,kot so ga ustavili se res ne sme. Zato so tudi sledile kazni. Pa saj so sami v tistem pogovoru rekli, da so v ..... če se izve.

Kako pa komentiraš tole kazen, kjer so policaji zapisali :
Citat:
Druga nesreča se je zgodila skoraj na istem mestu kot prva, le da v smeri proti Ljubljani. Povzročil jo je voznik, ki je zaradi neprilagojene hitrosti trčil v policijsko vozilo z vklopljenimi modrimi lučmi. Policisti so namreč tam umirjali promet in opozarjali na oviro na cesti zaradi prve nesreče. V tem trčenju se je lažje poškodovala policistka.
Video pa prikazuje popolnoima drugačno zgodbo. video
Al policaj laže ali video?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.412
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi: Še enkrat, v kolikor ne znaš brat.....človek NI telefoniral. Je kej jasnine že? Ponavad v pravni državi nisi kriv, doklet ti krivda ni dokazana, ne pa da te obtožijo in pol moraš ti dokazovat, da nisi kriv. Fino razmišljanje.

Upam da veš, da je to, da policist vidi nekaj naredit, dokaz?

Sej se hecaš a ne? Ni tko enostavno, kot se tebi zdi, čeprav je razlika med prekrškovnim in kazenskim postopkom.

Osdbna zaznava policista je dokaz. Bi rad še, da te slika?
Pa še takrat boš bluzil, da ni res...
rolleyes-1.gif
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Torej, če se ve, da je nekdo pijan se ga ne sme ustavljat? Policaji zvejo, da je sosedov Francelj vsak dan totalno pijan z avtom na cesto, pa ker se o tem pogovarjajo ga ne smejo vstavit? Super
smile-1.gif
Zanimivo, da imaš ti toliko problemov... jaz se (očitno) za razliko od tebe držim pravil in več kot kontrole še nisem doživel. Ampak... you get what you are...

Seveda niso vsi pošteni.. . trditi, da so pa vsi pokvarjeni.... ja.. tvoje mnenje....

LP
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
Torej, če se ve, da je nekdo pijan se ga ne sme ustavljat? Policaji zvejo, da je sosedov Francelj vsak dan totalno pijan z avtom na cesto, pa ker se o tem pogovarjajo ga ne smejo vstavit? Super
smile-1.gif
Zanimivo, da imaš ti toliko problemov... jaz se (očitno) za razliko od tebe držim pravil in več kot kontrole še nisem doživel. Ampak... you get what you are...

Seveda niso vsi pošteni.. . trditi, da so pa vsi pokvarjeni.... ja.. tvoje mnenje....

LP
Kaj si misli s tem postom povedat?
Da so pokvarjeni v samem vrhu policije, ker so odpustili 5 policajev in dvema dali opozorilo pred odpovedjo, čeprav niso delali nič narobe? Ali da so pokvarjeni policaji, ki so se dogovarjali o pihanju Borisa in o načinu, kako so ga ustavili lagali, dokler niso ven prišle slike pogovorov?
A o tisti nesreči iz videa. ko so policaji poročali (in kaznovali) povsem drugače, kot vidimo v videu pa ne boš komentiral?
 
Nazadnje urejeno:

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
ČE bi vsaj dobro prebral post, bi vedel, da sem ti že odgovoril... in ja... pokvarjeni so v vrhu policije. To je to... Over&out!!
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
... in ja... pokvarjeni so v vrhu policije. To je to... Over&out!!
čisto možno.
So pa pokvarjeni tudi mnogi bolj v dnu policije, Kot npr tisti iz tistega videa, ki ga nočeš komentirat, in seveda mnogi drugi.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Še enktrat samo zate.... PREBERI odgovor... zeh... dolgočasen si s tvoj7m nenehnim nabijanjem enega in istega... čisto sam si i kriv, če maš konstantne probleme s poicijo-verjamem pa da ti misliš, da nisi nikoli nič kriv. LP
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.285
23
38
Murska republika
Že v naslovu samem gre za zavajanje, kajti.prekršek je bil storjen sledi ugovor zoper kazen, tako bi se moral sam odzvati na storjen prekršek ki po tvojem ni bil storjen. Torej si imel možnost plačila polovičke in v tem času tudi možnost pritožbe v kateri bi izbijal trditve o storjenem prekršku. tu si zamudil in sedaj se lahko samo tolažiš s tem da si bil neumen ker nisi storil vsega kar si po zakonu imel možnost.
BERI!!

http://www.informiran.si/porta...howRightFrame=1