Prekršek, ki ni bil storjen, sledila je kazen

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Morda operater hrani podatek o tem, kdaj je bil telefon prijavljen v omrežje in bi ti lahko dokazal, da tvoja številka že več ur ni bila. S tem bi verjetno zasejal dovolj dvoma v izjavo policista, da bi pred morebitnim sodnikom bil oproščen.

Tako kot med nami vsemi so tudi med policisti kakšni slabi. Ampak večja verjetnost je, da se bo v izogib kazni iz lastnega žepa lagal kršitelj, kot da se za pridobitev kazni v proračun laže policist.


Še 1x. Prepovedana je uporaba naprave. Že če ga držiš v rokah je prekršek. Lahko igraš igrice, loviš pokemone gledaš navigacijo. Nič od tega se ne rabi prijavit v omrežje. Gre se samo za to, ali je policaj pravilno videl telefon v roki ali ne. Ostalo dokazovanje na sodišču je po moje brez predmetno...

V tem primeru dokazovanje, da je telefon v torbici/žepu jakne in imaš prostoročno napeljavo in si se v danem trenutku praskal po glavi?!


Citat:
35. člen

(prepoved uporabe naprav ali opreme, ki zmanjšujejo voznikovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila)

(1) Voznik in učitelj vožnje med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).

(2) Voznik med vožnjo ne sme poslušati radia ali drugih zvočnih naprav s takšno glasnostjo, ki mu onemogoča normalno slušno zaznavanje v cestnem prometu.

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena sme voznik, razen kandidat za voznika, ki ga učitelj vožnje uči vožnje motornega vozila, kandidat za voznika, ki vozi osebni avtomobil, v spremstvu spremljevalca, učitelj vožnje ter spremljevalec, med vožnjo telefonirati, vendar le ob uporabi naprave za prostoročno telefoniranje. Pri opravljanju nalog, potrebnih za reševanje življenja ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode, preprečitev ali odpravo onesnaženja okolja in nalog policije ter vojaške policije, je med vožnjo dovoljena uporaba radijske postaje.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, učitelj vožnje motornega vozila ali spremljevalec, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Bilj razumem cigana, če te s pištolo v roki na cesti oropa, mogoče nima za hrano, kot pa da te policaj z lažnimi obdolžitvami spravi ob denar za prekršek, ki ga nisi storil. In policistka dobro ve, ali je videla telefon v roki ali ga ni videla. In ča telefona ni videla, nima kaj pisat kazni.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
grims-1.gif


 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
886
97
28
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:

Še 1x. Prepovedana je uporaba naprave. Že če ga držiš v rokah je prekršek. Lahko igraš igrice, loviš pokemone gledaš navigacijo. Nič od tega se ne rabi prijavit v omrežje. Gre se samo za to, ali je policaj pravilno videl telefon v roki ali ne. Ostalo dokazovanje na sodišču je po moje brez predmetno...

Ja in? Saj ne govorim v nasprotju z zakonsko dikcijo.

Če bi vztrajal do sodišča in bi policist trdil, da si uporabljal telefon, ti pa, da ga nisi - misliš, da ti ne bi koristilo, če bi sodniku predočil dejstvo, da telefon v času prekrška ni bil povezan v omrežje?
Jaz si mislim, da bi tvoje trditve takoj pridobile večjo težo.

Lahko si igral igrice, lahko imaš več telefonov, lahko... jasno. Ampak policist se tudi lahko zmoti in sodišče to ve. Zato je potrebno, če zmoreš, sodišču vzbuditi upravičen dvom v oteževalne izjave.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Glej... v ZPrCP piše uporaba naprave in ne telefoniranje med vožnjo. Torej je dovolj, če ga je držal v rokah.
Dokazovanje z izpisi je neumno, ker si lahko pisal na Alteru, FB, se pogovarjal po Skype, Viber itd...

Tu se lahko vsak najde in teži, da ni telefoniral. Policaj pač verjame tistemu, ki je javil uporabo telefona...

Naj plača in bo tiho. Telefon pa shrani v torbico in ga poveže na prostoročno napravo.


Sam sem veliko v avtu na terenu in dnevno vidim OGROMNO telefonistov na cesti. Od šoferjev avtobusov, tovornjakov, avtomobilov in celo kolesarjev. In potem se sprašujemo zakaj je toliko prometnih iz neznanih razlogov. Poznam nekaj primerov na našem koncu, ki so dokazano končali v vrečki zaradi uporabe telefona...
frown-1.gif
Ampak ta človek NI uporabljal telefona. Bistvena razlika, torej, zakaj bi plačal in zakaj bluziš o telefonistih v avtu. Še enkrat, v kolikor ne znaš brat.....človek NI telefoniral. Je kej jasnine že? Ponavad v pravni državi nisi kriv, doklet ti krivda ni dokazana, ne pa da te obtožijo in pol moraš ti dokazovat, da nisi kriv. Fino razmišljanje.

PS: Za lovljenje Pokemonov verjetno mora bit telefon v omnrežju, al od kje misliš, da pridejo podatki? Bluziš big time.
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
....Lahko si igral igrice, lahko imaš več telefonov, lahko... jasno. Ampak policist se tudi lahko zmoti in sodišče to ve. Zato je potrebno, če zmoreš, sodišču vzbuditi upravičen dvom v oteževalne izjave.
Sodnik bo vprašal policajko, ali je videla telefon v roki, in kaj misliš da bo policajka rekla?
a) sem videla telefon v roki
b) nisem videla telefona, (sem tipa samo hotla nategnit za kazen).
No kaj misliš da bo rekla?

In potem ostane tvoja beseda proti policajevi.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.234
5.599
113
Z gnilim Slo sodstvom in lažnivimi policaji je ne bi odnesel tako kot ta Poljak.


Če se komu da izgubljati čas s policaji naj govori s sirovko/žemljo ob glavi (in pusti telefon v prtljažniku zadaj).
evil.gif
.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Nisem prebral original zgodbe, ampak ti se po mojem brezveze repenčiš.
Ne bi plačal?
A ni to isto, kot če dobiš kazen, ker nisi privezan, ker si prevozil dvojno neprekinjeno, peljal skozi rdečo...

Repenčim? Samo svoje pošteno mnenje sem napisal. In ja, ne bi plačal (čeprav vem, da bi na koncu potegnil kratko, to se pa strinjam)
Ker ... roko na srce, je v praksi dejansko tako, da najprej plačaš, potem se "žališ". Ker drugače se ti pa usedejo na plačo. Vem, za tipkovnico je lahko bit pameten, ko pa se zgodi ...
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Nisem prebral original zgodbe, ampak ti se po mojem brezveze repenčiš.
Ne bi plačal?
A ni to isto, kot če dobiš kazen, ker nisi privezan, ker si prevozil dvojno neprekinjeno, peljal skozi rdečo...

Repenčim? Samo svoje pošteno mnenje sem napisal. In ja, ne bi plačal (čeprav vem, da bi na koncu potegnil kratko, to se pa strinjam)
Ker ... roko na srce, je v praksi dejansko tako, da najprej plačaš, potem se "žališ". Ker drugače se ti pa usedejo na plačo. Vem, za tipkovnico je lahko bit pameten, ko pa se zgodi ...
Pa ne repenči, TROLA spet, kot v vsaki temi v kateri se oglasi. Pa je bil kar nekaj časa mir. Pa nam ni usojeno, da bi utihnil za vedno.
uf-1.gif
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.829
509
113
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:

Še 1x. Prepovedana je uporaba naprave. Že če ga držiš v rokah je prekršek. Lahko igraš igrice, loviš pokemone gledaš navigacijo. Nič od tega se ne rabi prijavit v omrežje. Gre se samo za to, ali je policaj pravilno videl telefon v roki ali ne. Ostalo dokazovanje na sodišču je po moje brez predmetno...

Ja in? Saj ne govorim v nasprotju z zakonsko dikcijo.

Če bi vztrajal do sodišča in bi policist trdil, da si uporabljal telefon, ti pa, da ga nisi - misliš, da ti ne bi koristilo, če bi sodniku predočil dejstvo, da telefon v času prekrška ni bil povezan v omrežje?
Jaz si mislim, da bi tvoje trditve takoj pridobile večjo težo.

Lahko si igral igrice, lahko imaš več telefonov, lahko... jasno. Ampak policist se tudi lahko zmoti in sodišče to ve. Zato je potrebno, če zmoreš, sodišču vzbuditi upravičen dvom v oteževalne izjave.

kakšen je bil tule rezultat

Policisti so 24. januarja ustavili Erjavčevo hčer in ji izrekli kazen z globo v višini 120 evrov, ker naj bi med vožnjo telefonirala. Pri prekršku jo je opazil policist v civilu, ki je javil kršitev drugi patrulji. Kot so policisti zapisali v opisu dejanskega stanja je »voznica med vožnjo mimo policista v civilu v desni roki držala predmet – telefon, prislonjen k desnemu ušesu, s premikanjem ustnic pa je dajala videz, da govori v napravo, prislonjeno k desnemu ušesu«.
Navedbe, da je Erjavec pritiskal na komandirja policijske postaje in od njega poskušal izsiliti razveljavitev kazni, je Erjavec zanikal in dejal, da je kot pravnik le pomagal svoji hčerki. »Hčerka mi je z dokumenti dokazala, da takrat ni bilo nobenega klica, in smo napisali pritožbo zoper ta plačilni nalog. Res je, da sem jo osebno nesel. Po zakonu o upravnem postopku lahko tako pritožbo vložiš tudi osebno in prav je, da se vloži pri šefu tega organa,« je dejal Erjavec, ki je sicer po izobrazbi pravnik.

Zadeva je zdaj pred okrajnim sodiščem.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
A se ni Erjavec že nekaj pravdal glede nekega pralnega stroja in izgubil?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Kdor ima čas, denar, živce (ljudi ali pa je sam na pravem mestu) naj vloži ugovor/ZSV.
Zato pa so pravna sredstva. Drugo pa je, če so pravi ljudje na 1 in kasneje na 2 stopnji...
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Nisem prebral original zgodbe, ampak ti se po mojem brezveze repenčiš.
Ne bi plačal?
A ni to isto, kot če dobiš kazen, ker nisi privezan, ker si prevozil dvojno neprekinjeno, peljal skozi rdečo...

Repenčim? Samo svoje pošteno mnenje sem napisal. In ja, ne bi plačal (čeprav vem, da bi na koncu potegnil kratko, to se pa strinjam)
Ker ... roko na srce, je v praksi dejansko tako, da najprej plačaš, potem se "žališ". Ker drugače se ti pa usedejo na plačo. Vem, za tipkovnico je lahko bit pameten, ko pa se zgodi ...
Pa ne repenči, TROLA spet, kot v vsaki temi v kateri se oglasi. Pa je bil kar nekaj časa mir. Pa nam ni usojeno, da bi utihnil za vedno.
uf-1.gif

Kot vedno, samo en odgovor v posamični temi takemu uporabniku, kot si ti: če ti sreča v življenju ni naklonjena, je na Alterju ne boš našel
evil.gif

Si pa še enkrat dokazal, da te (kot kaže) močno privlačim. In še enkrat ti odgovarjam: tipi me ne zanimajo. Kdaj ti bo to jasno, pajac?
hysterical-1.gif


In enkrat za spremembo lahko pišeš pod drugim nickom ... ko se boš našel. Mislim, da to ne bo tako kmalu ...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
A se ni Erjavec že nekaj pravdal glede nekega pralnega stroja in izgubil?

Ja, glede stroja na hodniku z eno izmed bivših smučark (Špela Pretnar??)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.781
2.670
113
V temi iz Avtomobilizma berem odgovore uprabnika titanius

Citat:
Lovil sem ga zato, da mu dokažem, da lahko tudi jaz vozim tako hitro kot on, le da sem jaz vozil po omejitvah on me je pa pač tam šel pri dvojni polni črti prehitevat. Samo zato. Ker sem bil jezen.

Da greš nekoga z avtom lovit zato da mu dokažeš da ti lahko tudi voziš tako hitro kot on, zato ker te je prehitel (ok res čez dvojno polno črto) ampak
13.gif

Vidim da folk res ni normalen.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi: Še enkrat, v kolikor ne znaš brat.....človek NI telefoniral. Je kej jasnine že? Ponavad v pravni državi nisi kriv, doklet ti krivda ni dokazana, ne pa da te obtožijo in pol moraš ti dokazovat, da nisi kriv. Fino razmišljanje.

Upam da veš, da je to, da policist vidi nekaj naredit, dokaz?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi: Še enkrat, v kolikor ne znaš brat.....človek NI telefoniral. Je kej jasnine že? Ponavad v pravni državi nisi kriv, doklet ti krivda ni dokazana, ne pa da te obtožijo in pol moraš ti dokazovat, da nisi kriv. Fino razmišljanje.

Upam da veš, da je to, da policist vidi nekaj naredit, dokaz?
Ampak še vedno ni jasno, kako je policistka videla, da je tip telefoniral, če v resnici ni telefoniral? Je namerno goljufala ali ima privide?
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
To je takole: če policist(ka) pravi, da si kriv, potem si kriv. Pa tudi če nisi.
Kaj ti ni jasno?

... sarcasm off ...

grin1.gif


EDIT: meni in tebi je jasno, ni pa jasno vsem tule.
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik noker pravi:
To je takole: če policist(ka) pravi, da si kriv, potem si kriv. Pa tudi če nisi.
Kaj ti ni jasno? ... sarcasm off ...

grin1.gif
Ni jasno, ali ima policajka halucinacije, privide ali enostavno goljufa, če tip ni telefoniral. Kaj misliš?