Predčasno odplačilo kredita

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Pa si ti že bil na banki?
Danes nameravam poslat mail z zahtevo po predčasnem odplačilu dolga (glavnice + penali).
Pa mi je plan B v primeru kompliciranja banke enkratno odplačilo glavnice v višini 99,9%. Pa se naj potem iz strani banke preostanek dolga na novo preračuna...

Bančnico lahko kontaktiram le preko maila, da pogovor vidijo tudi njeni šefi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Sem jo že kontaktiral po mailu in mi bodo pripravili obračun na dogovorjen dan poplačila kredita.
Jaz tudi upam, da je bila pri podobnem primeru, ki sem ga omenil, le anomalija.
Sporočim, ko izvem, kako in kaj.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Sem jo že kontaktiral po mailu in mi bodo pripravili obračun na dogovorjen dan poplačila kredita.
Jaz tudi upam, da je bila pri podobnem primeru, ki sem ga omenil, le anomalija.
Sporočim, ko izvem, kako in kaj.

Enako jaz danes. Poslal mail, je uredila brez obiska banke. Edino packi so mi snel 40€ za "stroške" predčasnega odplačila, kar ob delnem poplačilu niso delal...
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Enako jaz danes. Poslal mail, je uredila brez obiska banke. Edino packi so mi snel 40€ za "stroške" predčasnega odplačila, kar ob delnem poplačilu niso delal...
Zato se pa dela tudi tu delno poplačilo (razen če se življensko mudi9 tako da ostane 10% obroka, in ti pri naslednjem/zadnjem obroku terminirajo kredit.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.243
113
Joj ne pisat nekaj kar ni res. Ce na banki ni obravnavan kot potrosnik ampak kot pravna oseba potem bodo za vsako predcasno poplacilo obracunali pogodbeno kazen. In ce bo odplacal 90% bodo pa na teh 90% 2% obracunali. Lahko pa cist po svoje dela in bo nekomu tam potegnil zivec mu bodo pa se dodatne obresti na neposteno poslovanje zaceli racunat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Joj ne pisat nekaj kar ni res. Ce na banki ni obravnavan kot potrosnik ampak kot pravna oseba potem bodo za vsako predcasno poplacilo obracunali pogodbeno kazen. In ce bo odplacal 90% bodo pa na teh 90% 2% obracunali. Lahko pa cist po svoje dela in bo nekomu tam potegnil zivec mu bodo pa se dodatne obresti na neposteno poslovanje zaceli racunat.
Če je ta komentar letel name:
Nisem govoril na splošno, ampak sem odgovarjal guardy, ki je pa izrecno napisal:
- so mi snel 40€ za "stroške" predčasnega odplačila
- ob delnem poplačilu niso delal.
se pravi, on nima pogodbene kazni za delno poplačilo, ima pa pogodbeno kazen predčasno poplačilo

PS: nasvet za delno poplačilo in zaključek kredita pri naslednjem/zadnjem obroku sem dobil neposredno pri moji bančnici za moj kredit (hipotekarni, kot potrošnik)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ja, potem ko se je debata naprej razvijala, sem videla, da sem spregledala, da gre za kredit na sp.

Videla sem hipotekarni, povzela da gre za fizično osebo, kar praviloma pomeni potem nepremičninski kredit in od tam dalje seveda vse narobe.

Za to, kar ima OP se seveda gleda doticno njegova pogodba, pa kaj notri pise.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Če je ta komentar letel name:
Nisem govoril na splošno, ampak sem odgovarjal guardy, ki je pa izrecno napisal:
- so mi snel 40€ za "stroške" predčasnega odplačila
- ob delnem poplačilu niso delal.
se pravi, on nima pogodbene kazni za delno poplačilo, ima pa pogodbeno kazen predčasno poplačilo

PS: nasvet za delno poplačilo in zaključek kredita pri naslednjem/zadnjem obroku sem dobil neposredno pri moji bančnici za moj kredit (hipotekarni, kot potrošnik)

BTW: jhaz v pogodbi imam tudi polovične stroške odobritve za delna poplačila, vendar jih je NLB ukinil zadnja leta. Pred tem so mi jih lepo računali :)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.243
113
Če je ta komentar letel name:
Nisem govoril na splošno, ampak sem odgovarjal guardy, ki je pa izrecno napisal:
- so mi snel 40€ za "stroške" predčasnega odplačila
- ob delnem poplačilu niso delal.
se pravi, on nima pogodbene kazni za delno poplačilo, ima pa pogodbeno kazen predčasno poplačilo

PS: nasvet za delno poplačilo in zaključek kredita pri naslednjem/zadnjem obroku sem dobil neposredno pri moji bančnici za moj kredit (hipotekarni, kot potrošnik)
Ne jaz se navezujem konkretno na kredit za pravne osebe…noben “trik” ne deluje.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Evo, update (z zamudo).
Sem poslal mail in je bilo še v istem dnevu vse urejeno (najino bančnico je nadomeščala njena predhodnica, ki je sedaj na nekoliko višjem položaju).

Skratka, predčasno plačilo je bilo obračunano za fizične osebe (kredit se je pa odplačeval iz s.p. TRR-ja) z 1% penali. Obračunala je tudi stroške predčasnega odplačila, strošek zaprtja hipoteke ipd. Prav tako se je obračunalo iz strani banke zakonsko vračilo zaradi predčasnega plačila.
Vse skupaj sem odplačal glavnico + cca 440 € dodatnih stroškov (vsi plusi in minusi v obračunu).

Če povzamem (kriv je sosed računovodja zaradi problemov, ki mi jih je navedel za eno pravno osebo :zardelalter:), tresla se je gora, rodila se je pa miška. :cheer:
Kredit odplačan, hipoteka bo iz posl. prost. kmalu izbrisana... Happy days, še posebej ob nenehno dvigajočih se obrestih.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Po moje sta s sosedom kriva kar vsak malo ;) Ti si rekel da plačuješ iz s.p. on je mislil, da si tudi sklenil kot s.p. in ti je posledično povedal kako je bilo v drugem primeru, kjer je kredit odplačevala pravna oseba :)
V glavnem super, da si uspešno uredil in da banke le niso taka banda, kot bi kdo mislil ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sistemik