Pohorci in bodeča žica

noname1

Zelenc'
1. sep 2009
4
0
1
ma zabica ne kvakaj prevec, ce si enak kot stevo lahko tud tebe doleti kak šamar! zamislite se malo, tud sam hodim dosti po naravi pa mi na kraj pameti na pade postavlat morilskih pasti! bedaki!!
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
umiri se tiger. nikjer nisem omenil morilskih pasti, kar ta bodeča žica v višini vrata seveda je. tam ko si zelo počasn v breg gor, pa bi zelo podpiral če te štrik preseneti (pa ne v višini vratu) in narediš en backflip
hysterical-1.gif
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Citat:
Uporabnik noname1 pravi:
ma zabica ne kvakaj prevec, ce si enak kot stevo lahko tud tebe doleti kak šamar! zamislite se malo, tud sam hodim dosti po naravi pa mi na kraj pameti na pade postavlat morilskih pasti! bedaki!!
Zdaj,... ni jasno, na koga si repliciral, ampak ti samo obrazložim vsebino mojega posta (če je kaj od zgoraj napisanega slučajno letelo nanj): bodeča žica v obliki ograde sredi gmajne NI morilska past, ampak ograda, ki stoji tam že bohve koliko časa za potrebe gorskega pašništva. Bodeče žice v obliki ograde se niso pojavile sočasno s pojavom vandalske rekreacije v obliki gorskih biciklistov in krosistov, ampak že mnogo prej. Če si tolk prfuknjen, da se greš spustit z biciklom/kroslo po nekem neznanem terenu, brez da bi si ga poprej vsaj površno ogledal, posledice pripiši sam sebi.
To je bil point mojega posta.
cool-1.gif

Plus dodatek: zakaj biciklistom in krosistom ne pade na pamet, da bi tako brezglavo drveli prek parcel v mestih in naseljih? Ker vedo, da so tam postavljene ograje. Ograje pa so postavljene tudi v gmajnah, ker ima vsak pravico zaščititi lastno imovino pred vandali.
Druga stvar je, če bi to res bile pasti, ampak iz slik je vsakomur jasno, da niso napete čez cesto, ampak po neurejeni gmajni in so torej ograje, ne pasti.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik dkivi pravi:
znani književnik je nekoč izjavil: s primitivci primitivno....
tile o katerih konkretno govorim in sem jih imel ene 5-6 let nazaj,so res imeli muda,2x ali 3x so vpričo lastnikov rezali
pri izviru kamniške bistrice jim je nekoč še kelnar iz koče en konkreten nož posodil,kreteni so namreč kljub opozorilu lepo razrili plac za taborjenje na drugi strani mosta
evil.gif

Če se lotijo na tak sistem tudi vredu, samo da ne bo potem joka, ko bo kdo z razbito arkado kje v jarku ležal ali pa ko bo koča malo "poškodovana".
smirk-1.gif


Kreteni ste eni in drugi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.967
5.396
113
Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Če se lotijo na tak sistem tudi vredu, samo da ne bo potem joka, ko bo kdo z razbito arkado kje v jarku ležal ali pa ko bo koča malo "poškodovana".
smirk-1.gif

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.547
9.229
113
Citat:
Uporabnik Madafaka pravi:
Zdaj,... ni jasno, na koga si repliciral, ampak ti samo obrazložim vsebino mojega posta (če je kaj od zgoraj napisanega slučajno letelo nanj): bodeča žica v obliki ograde sredi gmajne NI morilska past, ampak ograda, ki stoji tam že bohve koliko časa za potrebe gorskega pašništva. Bodeče žice v obliki ograde se niso pojavile sočasno s pojavom vandalske rekreacije v obliki gorskih biciklistov in krosistov, ampak že mnogo prej. Če si tolk prfuknjen, da se greš spustit z biciklom/kroslo po nekem neznanem terenu, brez da bi si ga poprej vsaj površno ogledal, posledice pripiši sam sebi.
Druga stvar je, če bi to res bile pasti, ampak iz slik je vsakomur jasno, da niso napete čez cesto, ampak po neurejeni gmajni in so torej ograje, ne pasti.
rolleyes-1.gif
Eno vprašanje.
Od kdaj pa so bodeče žice v ogradi napete v višini vratu motorista? Namreč konkratno ta žica o kateri govorimo je bila tako napeta. Pa malo zakamuflirana z vejami, itd., da se je ne opazi prehitro.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Motorist v gozdu nima kaj za iskat in tako mu tudi na žico ni treba pazit.
cheer.gif


btw zakaj sta dve temi na isto tematiko odprti
 

Krasniqi

Zelenc'
1. sep 2009
2
0
1
shocked-1.gif
Joj, sem mal bral tale forum in sem se prijavil, samo zato da napišem, da so uporabniki v večini primerov milo rečeno - slovenski. V faušiji smo pa res na prvem mestu na svetu. Pa kaj res nimate nič bolj pametnega za počet?
Tale žica je grozna. Storilcu bi jo navil okrog njegove butaste riti in ga nabincal do najbolj zafuka... aresta v Evropi.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Res hvala, da si se prijavil.
smile-1.gif

Čeprav mi ni jasno, kaj ima tema skupnega s faušijo? Aja, mogoče to, da so vandali z bicikli in kroslami fauš kmetom, da imajo gmajno?
Vozi se tam, kjer se sme voziti (po cestah ali poligonih, ne pa povprek kjer se ti zljubi), pa te ne bo nobena ograja oz. žica skrbela.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
ksz...

ena "globoka"...
če tam (recimo) velja prepoved vožnje za kolesarje, motoriste, atv-iste in pozimi powersankače, te to že ni bilo njim namenjeno...

kaj češ, včasih zlepa ne gre, pa je treba po čem izvirnejšem poseči kot so recimo lepe besede, table, ipd ipd
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Jah no. Jaz imam tudi ATV pa se vozim izključno po cestah, tudi makadamskih in gozdnih. Z njih pa ne grem, ne vozim po gozdnih površinah in travnikih. Saj bi mi pasalo a se zavedamo, da počnem nekaj narobe in mi ni v užitek čakati, kdaj me bo kdo nahrulil, seveda upravičeno.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Pravi fenomen bi bil, da bi en bedak pršibal z picklom ali motorjem, pa bi ga obglavilo. Iz ene strani se ne strinjam, da je nekdo nastavil žico, ker pač ni normalno. Iz druge strani pa pravijo, da se po gozdu ne sme voziti z motorji in kolesi. Ker tega nobeden ne kontrolira, pač vzamejo zadeve v svoje roke lastniki. Sem tudi sam doma blizu gozda, in si marsikdo ne more predstavljati, kako prečudovito je da greš v gobe, pa te potem nekdo z kolesom nabaše, ali pa še huje z temi štiricikli. In prav čudi me, da še ni bilo kdaj kakšne hujše nesreče. Obstaja čisto cenejša in bolj varna metoda za takšne , ki imajo svoje steze, pa še kakšni motoristi. Vzameš kos lesa, mogoče 1x1 meter, pa na vsakih nekaj metrov zabiješ žeblje. V roku enega tedna imaš mir. V tem primeru mu gredo samo gume. Če bi že jaz nastavljal bodečo žico, bi jo nastavil kakšnih 10 - 20 cm od zemlje. Samo zakaj bi kupoval bodečo žico, če že lahko uporabiš vrv ali pa kakšen 1 mm laks. Čisto zadostuje, da se kdo postavi na glavo in ostane brez zobov in nosa.
Nimam nič proti kolesarjem in motoristom. Samo naj se vozijo tam, kjer je prostor za njih. Ne pa, da še v gozdu nimaš mira.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Da ni to maslo katerega od uporabnikov tega foruma klik

Je pa to čisto bolno
stupid-1.gif


aja btw
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Zajla je pa dobra ideja.
evil.gif

A sem rekel, da sem, ali bom naredil kaj takega?

Sicer je pa takale bolj učinkovita:
evil.gif


Drugače pa previdno, taka stvar zna dejansko biti smrtna: KLIK: