Podprite poziv ZPS telekomunikacijskim operaterjem

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Kaj pa jaz vem, po katerem ključu. Jaz sem dobil sms takrat, ko so pri nas nadgrajevali. Če so pa vzeli podatke iz bazne postaje ali iz bivališča pa nimam pojma. Boš moral njih povprašat.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Razumem da mora ZPS nekaj delati,.. naj pogleda npr:
- dvojno plačevanje RTV naročnine,.. plačuješ naročnino RTVju in še naročnino svojemu ponudniku
- oderuške cene notarjev in odvetnikov
- cene zdravnikov, zobarjev niso poceni,..
- cene komunale, cene papirjev ob gradnji hiše,..
-,...

Cene operaterjev padajo iz leta v leto, koncesnine so šle v nebo, vklopljenih je vse več količin, vsi pa bi imeli najnovejše omrežje, poceni telefone, vključeno vse in še več,..ne vem če bo tole šlo v nedogled,..
b

Bulšit... to da je operaterski posel yeba in da se med in mleko že zdavnaj ne cedita vač je sicer res, ampak to nima veze s pobudo.

Tvoj odziv je enak tatičovemu, ko ga dobijo s prsti v marmeladi in potoži "saj to počnejo vsi".

Če bi bila Slovenija noramalna država bi ex UVK tovrstne bedarije hitro sankcioniral, vodilnim pa bi se tresle hlače, če bi jih regulator vzel pod drobnogled.

Vprašaj šefe kako bi odreagirali, če bi vaš omiljeni čistilni servis zaračunal manipulativne stroške odstopa od pogodbe, če z njihovimi storitvami ne bi bili več zadovoljni.
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Gostovanje, bo po mojem mnenju še nekaj časa potrebno, saj so določene lokacije slabo pokrite in tam telemach oz. tusmobil rešuje edino roming. Razen če bodo v kratkem postavili kar nekaj baznih.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Cene operaterjev padajo iz leta v leto, koncesnine so šle v nebo, vklopljenih je vse več količin,
b
bejž bejž.
10.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
poziv je zelo upravičen. pri obravnavani problematiki gre zelo verjetno za kartelni dogovor ali usklajeno ravnanje.
konec koncev telkoti vsako leto tudi usklajeno ravnajo pri tem, na čem se bo letos sluzilo. letos se pač usklajeno med velikima dvema drazi (ali zmanjšujejo količine) roaming v EU in v pakete vključene količine ter dodatna data.

definitivno je za zgonit to golazen in jim odkazat mesto - tam nekje kot vodovod in kanalizacija.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik roblek007 pravi:
Gostovanje, bo po mojem mnenju še nekaj časa potrebno, saj so določene lokacije slabo pokrite in tam telemach oz. tusmobil rešuje edino roming. Razen če bodo v kratkem postavili kar nekaj baznih.

Zakaj že? Zaradi lažne konkurence in dampinga?

SiMobil je lani ornk preplačal koncesijo na dražbi (že vejo zakaj) in med drugim sprejel obvezo zagotavljanja hitrega interneta "v vsako Slovensko vas", kar praktično pomeni, da je potrebno v dveh letih postavit (z vsemi dovoljenji in soglasji!) 120 novih baznih postaj večinoma v totalnih "vukojebinah" kjer recimo BP vrednosti 150000 €, pokriva "dvajset hiš" s 60 prebivalci, od katerih jih bo največ 20 plačevalo 20€ mesečno za "neomejeni" internet.

Toliko o konkurenčnosti, ampak kot rečeno na SiMobilu že vedo zakaj!
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik roblek007 pravi:
Gostovanje, bo po mojem mnenju še nekaj časa potrebno, saj so določene lokacije slabo pokrite in tam telemach oz. tusmobil rešuje edino roming. Razen če bodo v kratkem postavili kar nekaj baznih.

Zakaj že? Zaradi lažne konkurence in dampinga?

SiMobil je lani ornk preplačal koncesijo na dražbi (že vejo zakaj) in med drugim sprejel obvezo zagotavljanja hitrega interneta "v vsako Slovensko vas", kar praktično pomeni, da je potrebno v dveh letih postavit (z vsemi dovoljenji in soglasji!) 120 novih baznih postaj večinoma v totalnih "vukojebinah" kjer recimo BP vrednosti 150000 €, pokriva "dvajset hiš" s 60 prebivalci, od katerih jih bo največ 20 plačevalo 20€ mesečno za "neomejeni" internet.

Toliko o konkurenčnosti, ampak kot rečeno na SiMobilu že vedo zakaj!

Tako kot si napisal že vedo zakaj so na Simobilu izbrali tako strateško odločitev. Sicer te pa ne razumem, kakšna lažna konkurenca. Damping pa tudi ne gre na dolgi rok. Lahko poveš kaj več zakaj nasprotuješ tej tezi, da je oz ni potrebnega rominga.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Največji rop pri mobilnih operaterjih so prekoračeni podatki.

Ker ni nobene logike, gre za čisto oderuštvo.

Če stane paket neomejeni npr. 20 EUR

Pomeni, da če v kakšnem drugem paketu prekoračiš, ne bi smeli računati več kot 20 EUR... fora je da lahko prekoračitve plačaš več 100 EUR...

Tu nekaj ne štima.

Čisto oderuštvo.

Se strinjam,jaz sem plačal za 100mb 50 evrov pri telekomu in sem šel stran k bobu
smirk-1.gif

Izgovori zakaj ne zakupim več podatkov so metanje peska v oči! Naj bo za recimo 20% dražje ! Ne oni nabijejo na 300% dražje !!
Naslednje,operaterji zavajajo pakete da imaš vse free neomejeno ! Ja v njihovih omrežjih,ko se pa priklopiš na drugo,ker tam nimajo omrežja v naši državi,pa dobivajo račune po par 100 evrov !
Priključna taksa odjava ali prenos številke za 5-10 evrov ni nič !
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Glede zaračunavanja menjave paketov bi moralo biti takole (velja za vse operaterje):

Če oseba nima aneksa, ji 1x letno pripada breplačna menjava paketa. (več menjav se plača)
Če oseba ima aneks, zaračunati recimo nekje od zneska 20 € za menjavo paketa sorazmeren delež do poteka omenjenega aneksa.
(npr. do poteka 24mesečnega aneksa manjka še 4 mesece, bi bilo za plačilo še okrog 3,34 € za menjavo paketa). Za več menjav
znotraj aneksa pa nimam idej.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
roblek007: kaj ni jasno. samo eni firmi (v bistvu dvema) se omogoča nacionalno gostovanje Tuš in Tlelekom (Tlelekom je tukaj dajalec Tuš pa jemalec).
Osnova razvoja konkurenčnih GSM omrežij je bila prepoved nacionalnega roaminga - tako preprosto. Dejstvo je, da če bi Tuš investiral toliko kot bi moral za približno spodobno pokritje države brez roaminga bi že zdavnaj crknu kot je WWI ali pa se nebi mogel it dumpinga! Enostavno v SLO sta dve omrežji dovolj; sedaj je le vprašanje kateri dve bosta dolgoročno obstali.


Kar pa se menjave paketov v času vezave tiče pa moje upam, da logično razmišljanje: menjaš navzgor (dražji) paket brezplačno kadarkoli, navzdol pa razlika stroška recimo 3 mesece; izven vezave kadarkoli zastonj - par pritiskov po tipkovnici ne more bit 5 ali več €.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Razumem da mora ZPS nekaj delati,.. naj pogleda npr:
- dvojno plačevanje RTV naročnine,.. plačuješ naročnino RTVju in še naročnino svojemu ponudniku
- oderuške cene notarjev in odvetnikov
- cene zdravnikov, zobarjev niso poceni,..
- cene komunale, cene papirjev ob gradnji hiše,..
-,...

Cene operaterjev padajo iz leta v leto, koncesnine so šle v nebo, vklopljenih je vse več količin, vsi pa bi imeli najnovejše omrežje, poceni telefone, vključeno vse in še več,..ne vem če bo tole šlo v nedogled,..
b

Se popolnom strinjam z tabo..Zato tega poziva ZPS ne podpiram.
wink-1.gif

No-pa še eden, ki ne podpira iz istega razloga
wink-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Vsi smo v istemu vesolju
cheer.gif


Poglej malo sedanje in stare položnice ter primerjaj količine in cene.
Če sedaj klepetaš 10x več za dvojno ceno je zame pocenitev
wink-1.gif
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
McGiver: No ne tako ostro sej je samo izmenjava mnenj. Še vedno pa se ne morem strinjati. Kot si napisal v postu "Osnova razvoja konkurenčnih GSM omrežij je bila", povdarek na je bila časi so sedaj drugačni. Telekom mora "šerati" omrežje oz. je mogel tako kable kot po zraku zaradi nekih EU zadev (kopat kable ali imet bazno v vsaki mikrolokaciji, to na dolgi rok ubija vse operaterje). Še sedaj mi sicer nisi odgovoril, zakaj to ni OK, razen da bi en operater crknil in bi si drugedva razdelila trg po ključu leva roka desni žep. Mimogrede tudi druga dva operaterja sta na trg prišla z blagoslovom t.i. stricev iz ozadja. Je pa TUS verjetno naredil dober biznis samo s telefonijo in gre to marsikomu v nos.
Torej še enkrat zakaj ni dober roming?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Vsi smo v istemu vesolju
cheer.gif


Poglej malo sedanje in stare položnice ter primerjaj količine in cene.
Če sedaj klepetaš 10x več za dvojno ceno je zame pocenitev
wink-1.gif

Položnice so višje, saj stalno ukinjajo stare pakete in jih nadomeščajo z novimi, ki so slučajno vedno vsaj 1€/mesec dražji. Slučajno.

Količin mi je bilo že prej dovolj, zdaj je preveč, optimalnih paketov pa itak ni. Imaš pretesne ali preširoke.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
nacionalni roaming ni slaba stvar. pomojem ga bi bilo v Sloveniji treba uvesti mnogo hitreje.
Realno bomo v par letih imeli dve omrežji in deset - petnajst virtualcev. Upam, da potem ne bo več kartelnega dogovarjanja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne mešat nacionalni roaming s ponudniki storitev!

Še enkrat: če bi bil nacionalni roaming dovoljen od začetka, s tem nimam težav, če je omrežje in izključno omrežje v lasti enega ponudnika - kot oddajniki in zveze pri RTV (dokler jih niso izločili iz RTV Slo ni bilo TV konkurence), se lahko nanj obesi zaradi mene 100 ponudnikov storitev. Slovenija pa bi bila že pred 10 leti 100% (površinsko ne po prebivalstvu) pokrita.
Imam pa težavo, kadar se na "urejenem" trgu pojavi nekdo s "sumljivo" koncesijo in "sumljivim" omrežjem in na podlagi boljše startne pozicije lahko "nagaja" drugim.
Kot če bi recimo na 100 m en (magari otrok) startal 80m pred drugimi - ga ni Bolta da ga ujame - figurativno.

Pa še na koncu: iz čisto osebnih razlogov ne sodelujem v nobeni akciji ZPS (lažem ker za elektriko sem se v navalu nerazsodnosti prijavil, nisem pa potem sklenil preko njih, ker je že prejšnji ponudnik nudil ugodnejšo tarifo)!