Novo pri Si.mobilu X.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Če smo že pri tem zaračunavanju menjave paketa.. kaj pol rečete pri Mobitelu ko ma ceno od 9.15 eur do 20,34 eur in Tušmobil tudi od 10 eur navzgor odvisno od akcije..

Tak da za moje pojme vsi trije preveč zaračunavajo menjavo paket če že največ 5 eur za menjavo paketa...kar je pa več je že oderuško zaradi par klikov na računalniku..
wink-1.gif
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Petrol gor-dol, jas in moji smo prevekslali na Mobitel.

Namesto branjenja in nevmesnih primerjav s ponudniki goriva bi blo treba pogledati resnici v oči.
In rečt kdaj... ja, zajebali smo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
-Petrol ne zaračuna kazni če grem tankat na OMV.
-Petrol zvestim kupcem (vsem, ne samo novim) brez vezave ponuja popuste na izdelke in storitve
-Petrol mi ne zaračuna dodatka, če se odločim tankat 100 oktanca ali dizel, zaračuna samo dejansko ceno
-Petrol mi ne zaokrožuje iztočenea goriva na cele litre, niti ceno na cel euro navzgor
-Petrol ti tudi subvencionira ceno energenta (vendar pred tem ne nabije redne cene v višave)
Pa še bi lahko naštevali... Enostavno, S! zabluzili ste. Očitno vas je prenova poslovne stavbe predrago prišla.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Fantje moji...kot sem že napisal...znižanje prihodkov zaradi regulacije eu prinese nove prihodke na domačem trgu ali drugače znižanje cen v mednarodnih omrežjih prinese posamezne dodatne stroške na domačem. Notranjih stroškov ne moreš nižati do onemogkosti, lastnik pa postavlja pogoje in politiko ki je v veljavi...
Nekateri ste to pripravljeni sprejeti, drugi ne...in tu se bo moje komentiranje stroška menjave paketov zaključilo.
B
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Fantje moji...kot sem že napisal...znižanje prihodkov zaradi regulacije eu prinese nove prihodke na domačem trgu ali drugače znižanje cen v mednarodnih omrežjih prinese posamezne dodatne stroške na domačem. Notranjih stroškov ne moreš nižati do onemogkosti, lastnik pa postavlja pogoje in politiko ki je v veljavi...
Nekateri ste to pripravljeni sprejeti, drugi ne...in tu se bo moje komentiranje stroška menjave paketov zaključilo.
B

Si ti že kaj razmišljal o tem, da se kot neuradni uradni predstavnik Simobila obnašaš neprimerno in zapletaš v prerekanje z naročniki Simobila (pustimo ostale), ki si zaslužijo bolj profesionalnega pristopa? Kaj je s tistim uradnim simobilovim profilom, ki naj bi bil tu za uporabnike KLIK , pa je po točno 35 objavljenih sporočilih obupal?
 

bi_dzi

Pripravnik
16. avg 2007
160
0
16
ksz

spremembo paketa lahko opraviš tudi preko moj.simobil, lahko bi dali vsaj 50% popusta, ker ne gnjaviš na šalterju.

Raje kot plačilo spremembe paketa grem k mobitelu, me pride ceneje. Pa še konec z obupnim omrežjem.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Imaš prav... s takimi zadevami se bom poizkusil NE ukvarjat...škoda mojega časa... prerekanje in modrovanje pa prepustim vam...
B
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Vse je to res, samo kako se pa potem na leto 2-3 mio € poveča dobiček? Tu nekaj ne gre skupaj?

Zaradi dodatne regulacije nastane strošek, vendar strošek stane X €, operater pa dvigne ceno za 2X €. Če bi bila regulacija tako velika, bi se operaterju kljub dvigu cen imel nižji dobiček.

To je isto kot javna uprava, Pravice, ki so jim bile podeljene v preteklosti mislijo, da so na voljo za vedno. Brez roaminga, dodatnih storitev bi operaterji še vedno poslovali z dobičkom. To je realnost, samo malo preveč so se razvadili, da jim pripada X dobiček namesto X/2 dobička.

Do leta 2010 je Tušmobil pokazal, da se brez €€€ za roaming da živeti, ko je sebi zaračunal (svojo maržo) le 0,007 €/min (dejanski strošek roaminga). Si.mobil sedaj tepe ko je za 1 MB prenesenih podatkov imel maržo 8 €/MB (čisti dobiček), medtem ko sta Mobitel in Tušmobil imela svojo maržo manj kot "0,5 €/MB". še dobro, da je EU zregulirala trg.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Vse je to res, samo kako se pa potem na leto 2-3 mio € poveča dobiček? Tu nekaj ne gre skupaj?

Zaradi dodatne regulacije nastane strošek, vendar strošek stane X €, operater pa dvigne ceno za 2X €. Če bi bila regulacija tako velika, bi se operaterju kljub dvigu cen imel nižji dobiček.

To je isto kot javna uprava, Pravice, ki so jim bile podeljene v preteklosti mislijo, da so na voljo za vedno. Brez roaminga, dodatnih storitev bi operaterji še vedno poslovali z dobičkom. To je realnost, samo malo preveč so se razvadili, da jim pripada X dobiček namesto X/2 dobička.

Do leta 2010 je Tušmobil pokazal, da se brez €€€ za roaming da živeti, ko je sebi zaračunal (svojo maržo) le 0,007 €/min (dejanski strošek roaminga). Si.mobil sedaj tepe ko je za 1 MB prenesenih podatkov imel maržo 8 €/MB (čisti dobiček), medtem ko sta Mobitel in Tušmobil imela svojo maržo manj kot "0,5 €/MB". še dobro, da je EU zregulirala trg.

Saj je lepo, da kaj pojasniš, samo monopolista Mobitela pa prosim več ne omenjaj.

To je šolski primer državnega monopola, zlorabe in plenjenja, kateremu niti EU ter konkurenca še nista prišla do živega.

Še vedno so ultra dragi in po državni upravi še vedno hara Mobitel-Telekom.

To firmo bi morali v Sloveniji zapreti zaradi monopola.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Vse je to res, samo kako se pa potem na leto 2-3 mio € poveča dobiček? Tu nekaj ne gre skupaj?

Zaradi dodatne regulacije nastane strošek, vendar strošek stane X €, operater pa dvigne ceno za 2X €. Če bi bila regulacija tako velika, bi se operaterju kljub dvigu cen imel nižji dobiček.

To je isto kot javna uprava, Pravice, ki so jim bile podeljene v preteklosti mislijo, da so na voljo za vedno. Brez roaminga, dodatnih storitev bi operaterji še vedno poslovali z dobičkom. To je realnost, samo malo preveč so se razvadili, da jim pripada X dobiček namesto X/2 dobička.

Do leta 2010 je Tušmobil pokazal, da se brez €€€ za roaming da živeti, ko je sebi zaračunal (svojo maržo) le 0,007 €/min (dejanski strošek roaminga). Si.mobil sedaj tepe ko je za 1 MB prenesenih podatkov imel maržo 8 €/MB (čisti dobiček), medtem ko sta Mobitel in Tušmobil imela svojo maržo manj kot "0,5 €/MB". še dobro, da je EU zregulirala trg.

Saj je lepo, da kaj pojasniš, samo monopolista Mobitela pa prosim več ne omenjaj.

To je šolski primer državnega monopola, zlorabe in plenjenja, kateremu niti EU ter konkurenca še nista prišla do živega.

Še vedno so ultra dragi in po državni upravi še vedno hara Mobitel-Telekom.

To firmo bi morali v Sloveniji zapreti zaradi monopola.

se malo zregulirajo pa bo ceneje imet paket v tujini...ker ti nasi operaterji so gnili da dol padeš...pa se kateri izgovori...zaradi upada prihodka morajo nove poti najt...nebi reko da bi morali minus pokrivat..

ravno prejsnji mesec sem malo telefoniral iz Srbije...da ti raje ne povem kake oderuske cene so doli...kot da imam pismonoso ki sam laufa z infomarcijami iz srbije v SLO
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi v to smer sem že razmišljal, da bo počasi res bolj kupiti v Avstriji, kjer bo all in paket cenejši.

Samo da roaming porihta.

Saj vem kake cene so doli, ko sem prišel v MNE, mi je poslalo sporočilo, da klic na minuto preko EURa
smile-1.gif


GSM sem kar izklopil.

Ko sem pa začel v Srbijo hodit je bila minuta doli od 900 SIT naprej...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zreguliran je samo EU trg. Pojdi ti kot komintent avstrijskega ali nemškega operaterja izven EU pa boš videl cene. Nič bistveno drugačne kot naše... Bolje da ne veš kakšne so cene ameriških operaterjev za gostovanje...
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
sej so povsod računajo, kot tudi pri bencinu dvomim da bi bile povsod enake cene, če jih nebi urejala država

drugače pa kolikor se pritožujete nad cenami pa najboljše da vzameš zgolj telefon z možnostjo priklopa na wifi in opravljaj klice preko raznih programov, ali pa pri operaterju vzameš zgolj podatkovni paket in potem telefoniraj kolikor želiš

vedno več je "smart headov"
 
Nazadnje urejeno:

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Kje pa je vsebina?



Iščem pa kodo za izklop obvestila, da je klicana številka prenesena. (za predplačnike)

Aha, našel: *789#
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Dwayne pravi:
Petrol gor-dol, jas in moji smo prevekslali na Mobitel.

Namesto branjenja in nevmesnih primerjav s ponudniki goriva bi blo treba pogledati resnici v oči.
In rečt kdaj... ja, zajebali smo.

Tudi M@ zračuna spremembo brez skrbi, tako da na koncu ni noben zaj....
smile-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.