Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
To je tvoje mnenje. Dejstva pa kažejo, da se prodaja bolje kot vroče žemljice in da so softverske nadgradnje nekaj običajnega pri vseh proizvajalcih. Konec koncev so to mobilni računalniki z operacijskim sistemom, aplikacijami in kupom hardvera. Dokler se mi Windowsi updatajo skoraj vsak drugi dan, Mac OS X pa enkrat tedensko, se tudi ne sekiram, če se telefon enkrat v obdobju lastništva nadgradi na najnovejšo verzijo softvera. Kar spomnimo se Nokie in njenih firmwareov, npr pri E52, ki je bistveno manj kompleksen mobilnik kot pa Galaxy S.

Cena? Kakšno ceno pa pričakuješ za trenutno najbolj zmogljiv mobilnik (poleg iPhone 4)? Razprodajo? Najboljše ima težko najnižjo ceno. Je mogoče Audi A8 cenejši od Audi A4? Galaxy S ni telefon za budžet kupce, ki njegovih lastnosti ne potrebujejo ali vsaj želijo. Za takšne je ponudbe malo morje in tam se tudi proda glavnina izdelkov. Malo poglej trgovine operaterjev drugje po Evropi. Veselo prodajajo cenejše aparate, še vedno dobro gre recimo HTC Hero, ki je star več kot eno leto ipd. Pri nas pa vse zanimajo samo top of the top izdelki. Dober primer je HTC Desire, še nekaj mesecev nazaj numero uno, danes pa skoraj ni junaka, ki ne bi priznal, da ga Galaxy S prehiteva po obeh straneh. Kljub temu pa HTC Desire ostaja presneto dober mobilnik, krepko boljši od 95% ostalega na trgu.

Moje mnenje je, da je Samsung z Galaxy S dosegel predvsem to, da bo še tistim, ki ga doslej niso jemalo resno ali vsaj spremljali njegove ponudbe, postalo jasno da Samsung z mobilnimi telefoni cilja zelo visoko in da ga povsem resno zanima položaj številke 2 na globalnem trgu mobilnih telefonov. Nokie pač ne more izpodriniti v naslednjih petih letih nihče.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
A nisi podobno pravljico pred kratkim napisal za Motorolo Milestone? In glede na uspeh Desire, vložek v akcijo in zanimivo možnost ugodnega nakupa na obroke niste pričakovali takšnega povpraševanja, da je bilo naročilo aparatov bistveno nižje od prodaje?
Očitno je nekoga res treba zamenjat...
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
da so softverske nadgradnje nekaj običajnega pri vseh proizvajalcih. Konec koncev so to mobilni računalniki z operacijskim sistemom, aplikacijami in kupom hardvera.
Če ni hardverska napaka, se da popraviti z nadgradnjo firmware. Lahko pa se zgodi, da ima HW rev A01 nekaj bugov, ki ene motijo malo bolj, druge malo manj.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
To je tvoje mnenje. Dejstva pa kažejo, da se prodaja bolje kot vroče žemljice in da so softverske nadgradnje nekaj običajnega pri vseh proizvajalcih. Konec koncev so to mobilni računalniki z operacijskim sistemom, aplikacijami in kupom hardvera. Dokler se mi Windowsi updatajo skoraj vsak drugi dan, Mac OS X pa enkrat tedensko, se tudi ne sekiram, če se telefon enkrat v obdobju lastništva nadgradi na najnovejšo verzijo softvera. Kar spomnimo se Nokie in njenih firmwareov, npr pri E52, ki je bistveno manj kompleksen mobilnik kot pa Galaxy S.

Cena? Kakšno ceno pa pričakuješ za trenutno najbolj zmogljiv mobilnik (poleg iPhone 4)? Razprodajo? Najboljše ima težko najnižjo ceno. Je mogoče Audi A8 cenejši od Audi A4? Galaxy S ni telefon za budžet kupce, ki njegovih lastnosti ne potrebujejo ali vsaj želijo. Za takšne je ponudbe malo morje in tam se tudi proda glavnina izdelkov. Malo poglej trgovine operaterjev drugje po Evropi. Veselo prodajajo cenejše aparate, še vedno dobro gre recimo HTC Hero, ki je star več kot eno leto ipd. Pri nas pa vse zanimajo samo top of the top izdelki. Dober primer je HTC Desire, še nekaj mesecev nazaj numero uno, danes pa skoraj ni junaka, ki ne bi priznal, da ga Galaxy S prehiteva po obeh straneh. Kljub temu pa HTC Desire ostaja presneto dober mobilnik, krepko boljši od 95% ostalega na trgu.

Moje mnenje je, da je Samsung z Galaxy S dosegel predvsem to, da bo še tistim, ki ga doslej niso jemalo resno ali vsaj spremljali njegove ponudbe, postalo jasno da Samsung z mobilnimi telefoni cilja zelo visoko in da ga povsem resno zanima položaj številke 2 na globalnem trgu mobilnih telefonov. Nokie pač ne more izpodriniti v naslednjih petih letih nihče.

Sem ti stopil na žulj? Napisal sem, da je software poln bugov, that's it. Kaj ima to zveze s tabo?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Res malo pretiravaš. Ali pa je to foušija?

Foušija? Ker naj si ga ne bi mogel privoščiti ali kako?
rolleyes-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Res malo pretiravaš. Ali pa je to foušija?

Foušija? Ker naj si ga ne bi mogel privoščiti ali kako?
rolleyes-1.gif

Morda, ker bi si ga želel privoščiti, pa jih je zmanjkalo! Res ga imam šele 14 dni, pa res nisem opazil, da je poln bugov. Morda bi me pa lahko topogledno razsvetlil in mi pojasnil, kaj bi moralo delati, pa ne dela.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Res malo pretiravaš. Ali pa je to foušija?

Foušija? Ker naj si ga ne bi mogel privoščiti ali kako?
rolleyes-1.gif

Morda, ker bi si ga želel privoščiti, pa jih je zmanjkalo! Res ga imam šele 14 dni, pa res nisem opazil, da je poln bugov. Morda bi me pa lahko topogledno razsvetlil in mi pojasnil, kaj bi moralo delati, pa ne dela.

Najvažneje je, da si ti zadovoljen. Jaz sem ostal na X10, ki je tudi poln bugov, btw. Človek še kritičen ne sme biti, porkaduš.
rolleyes-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Res malo pretiravaš. Ali pa je to foušija?

Foušija? Ker naj si ga ne bi mogel privoščiti ali kako?
rolleyes-1.gif

Morda, ker bi si ga želel privoščiti, pa jih je zmanjkalo! Res ga imam šele 14 dni, pa res nisem opazil, da je poln bugov. Morda bi me pa lahko topogledno razsvetlil in mi pojasnil, kaj bi moralo delati, pa ne dela.

Najvažneje je, da si ti zadovoljen. Jaz sem ostal na X10, ki je tudi poln bugov, btw. Človek še kritičen ne sme biti, porkaduš.
rolleyes-1.gif

Hvala bogu, da si kritičen. Zato te pa prosim, da napišeš, kaj po tvojem mnenju ne deluje, pa bi moralo delovati. Oziroma daj link na stran, ki te buge analizira
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Nisi mi stopil na žulj. Glede na to, da si poznavalec scene pa veš, kakšna je situacija pri pametnih telefonih. Enaka kot pri računalnikih in novih operacijskih sistemih. Upgrejdi so klasika in to povsod. Praviloma pozitivno vplivajo na delovanje, torej so dobrodošli. Lahko bi jih bilo manj, bi pa posledično na izdelke čakali dlje. Moje mnenje je, da imam raje novosti prej kot kasneje, čez pol leta ali leto, ko bi interni testerji skozi dolge mesece odpravili vse malenkosti. Kupec pa ima izbiro, lahko nabavi takoj ali pa počaka nekaj mesecev in dobi izdelek z updejti. Podobno je pri novih avtomobilih, pravzaprav povsod pri visokotehnoloških izdelkih.

Monaco: ni boga na tem svetu, ki ti bo napovedal točno količino prodanih izdelkov. Lahko poslušaš proizvajalca in zastopnika ter njegovo oceno in to združiš z lastno. Potem prideš do številke za katero upaš, da bo razprodana in da ne bodo ostale neprodane zaloge ker potem potrebuješ razproDAJE. Novi modeli prihajajo ves čas, zato je tudi "življenjska doba" telefona na polici trgovine krajša kot pred petimi, desetimi leti. To še posebej velja za premium razred telefonov. Ljudje, ki kupujejo izdelke v stilu HTC Desire, Milestone in Galaxy S, so navdušenci nad visoko tehnologijo. Ko se ti odločijo za nakup, želijo dobiti telefon čim prej in imaš precej ozko časovno okno, v katerem je temu segmentu takšen telefon aktualen. Že sedaj vem, da bodo taisti ljudje letos jeseni občudovali nekaj čisto tretjega, Galaxy S pa bo za njih stara zgodba. Nekaj drugega so nizkocenovni telefoni, ki so lahko na policah brez problema tudi eno leto in bodo še vedno našli malo morje kupcev, ki pač ne spremljajo ves čas novosti ali pa jim ne pomenijo veliko in želijo pač povprečen mobilnik za čim nižjo ceno. Problem je le, da npr Samsung tudi čez pol leta ne bo spustil nabavne cene Galaxy S. Pač jih bo nehal proizvajati takoj, ko se bo umirilo povpraševanje in bo proizvodne kapacitete namenil nasledniku Galaxy S s katerim bo zopet lahko dosegal višje cene in s tem ustrezno visoko maržo.

In še nekaj-operater si lahko omisli, da bo npr naročil 30.000 Galaxy S. Lahko si, proizvajalec pa mu lahko v določenem časovnem oknu zagotovi le npr 10.000 komadov. Omejitve zmogljivosti proizvodnje pač. Kot sem že napisal, je enako pri iPhone 4, da ne izgubljam časa s tem, da ga npr v beli barvi še nekaj časa ne bo, ker je pri tej izvedenki še večji problem s proizvodnjo in dobavo. Praviloma se zatakne pri enem ali dveh elementih telefona brez katerih pač ne gre. Npr, nekdo ne more zagotoviti primernega stekla in cela proizvodnja stoji. Drugim zmanjka kapacitet pri proizvodnji zaslonov in to vpliva na proizvodnjo pri celemu kupu proizvajalcev, ki od tega dobavitelja recimo nabavljajo zaslone. Vprašaj se recimo, koliko sestavnih delov Nokia izdela sama, v svojih tovarnah. In koliko Apple. Skoraj vse nabavijo pri različnih dobaviteljih in dovolj je, da se nekje pojavi ozko grlo. Appleu nič ne koristi 10 milijonov baterij na lagerju dokler ne bo na trakovih tudi 10 milijonov ohišij za iPhone 4. Baterij nima kam vtakniti in izdelka primanjkuje oziroma se počasi sprošča na posamezne trge oziroma v posamezne države. Če bi lahko, bi Apple iphone 4 naenkrat poknil ven po vsej Evropi. Pa tega ne naredi ker ne bi niti pod razno zmogel dobaviti dovolj aparatov hkrati.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Nisi mi stopil na žulj. Glede na to, da si poznavalec scene pa veš, kakšna je situacija pri pametnih telefonih. Enaka kot pri računalnikih in novih operacijskih sistemih. Upgrejdi so klasika in to povsod. Praviloma pozitivno vplivajo na delovanje, torej so dobrodošli. Lahko bi jih bilo manj, bi pa posledično na izdelke čakali dlje. Moje mnenje je, da imam raje novosti prej kot kasneje, čez pol leta ali leto, ko bi interni testerji skozi dolge mesece odpravili vse malenkosti. Kupec pa ima izbiro, lahko nabavi takoj ali pa počaka nekaj mesecev in dobi izdelek z updejti. Podobno je pri novih avtomobilih, pravzaprav povsod pri visokotehnoloških izdelkih.

Exactly! Zato nikoli za svoj denar ne kupim najnovejšega modela telefona/računalnika/avtomobila. Tu se razlikujeva. Z veseljem pa kaj potestiram in še bolj z veseljem povem, če me kaj moti.
evil.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Nisi nič radoveden? Mene osebno bi recimo tvoj pristop spodbudil le, če bi recimo cena iz meseca v mesec padala. No problem, danes je 100%, čez 2 meseca pa 80% sedanje cene. Potem bi radovednost bila monetizirana tako in drugače. Ampak ne gre ker pač moraš nabaviti tovornjak telefonov in jih potem pač prodajaš mesec, dva, tri. Žal ni tako, da si vsak teden omisliš in naročiš novih 50 komadov, obenem pa zahtevaš znižanje nabavne cene.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Nisi nič radoveden? Mene osebno bi recimo tvoj pristop spodbudil le, če bi recimo cena iz meseca v mesec padala. No problem, danes je 100%, čez 2 meseca pa 80% sedanje cene. Potem bi radovednost bila monetizirana tako in drugače. Ampak ne gre ker pač moraš nabaviti tovornjak telefonov in jih potem pač prodajaš mesec, dva, tri. Žal ni tako, da si vsak teden omisliš in naročiš novih 50 komadov, obenem pa zahtevaš znižanje nabavne cene.

Ampak to "bruhanje" novih modelov ne naredi nic drugega, kot da cene modelom padajo... Cez pol leta bo na bolhi polno Galaxy S-ov, ker bo takrat verjetno ze nov model prisel ... In posledicno bo recimo za nekoga takega, kot je ChaoRen to idealna priloznost, da ga dobi po dokaj nizki ceni. Fenomen pri tem poslu pa se mi zdi, da je se vedno Apple, ki ima samo en model v prodaji in tega obnavlja enkrat na leto... Posledicno cez pol leta njegova cena ni samo se 50%... ampak je se vedno 80% nabavne cene ... Je pa tudi res, da iPhone zato drzi pri nas ceno, ker ga noben operater uradno ne prodaja. Ko ga bo, bo s tem zbil ceno vsem na trgu rabljenih mobilnikov
smile-1.gif
...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Je težko poguglat?

http://slo-android.si/forum.html?task=viewtopic&pid=9187

https://www.youtube.com/watch?v=HBh5fUtlTIM

Za ostalo pa sam poguglaj...

Moji sestri se resetira vsaj enkrat dnevno. Med pogovori ji prekinja klice.

Bugi so SW in jih bodo že popravili.

Še zadnjič, potem pa vsaj z moje strani s tem končamo. Meni se v teh 14 dneh še ni resetiral, torej to ni serijski bug. Pri 8-ih urah klicev, mi klica še ni prekinilo. Torej to ni serijski bug. Med linki, ki si jih navedel, tip na si-androidu omenja nek widget, ki ga serijski telefon zagotovo nima, bog ve, kak ROM si je naložil. Kaj pa tisti makaronar na Youtubu dela, pa pojma nimam, čeprav sem film dvakrat pogledal. S tem ne rečem, da bugov ni, zagotovo pa niso taki, da bi grenili uporabniško izkušnjo.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
To je tvoje mnenje. Dejstva pa kažejo, da se prodaja bolje kot vroče žemljice in da so softverske nadgradnje nekaj običajnega pri vseh proizvajalcih. Konec koncev so to mobilni računalniki z operacijskim sistemom, aplikacijami in kupom hardvera. Dokler se mi Windowsi updatajo skoraj vsak drugi dan, Mac OS X pa enkrat tedensko, se tudi ne sekiram, če se telefon enkrat v obdobju lastništva nadgradi na najnovejšo verzijo softvera. Kar spomnimo se Nokie in njenih firmwareov, npr pri E52, ki je bistveno manj kompleksen mobilnik kot pa Galaxy S.

Cena? Kakšno ceno pa pričakuješ za trenutno najbolj zmogljiv mobilnik (poleg iPhone 4)? Razprodajo? Najboljše ima težko najnižjo ceno. Je mogoče Audi A8 cenejši od Audi A4? Galaxy S ni telefon za budžet kupce, ki njegovih lastnosti ne potrebujejo ali vsaj želijo. Za takšne je ponudbe malo morje in tam se tudi proda glavnina izdelkov. Malo poglej trgovine operaterjev drugje po Evropi. Veselo prodajajo cenejše aparate, še vedno dobro gre recimo HTC Hero, ki je star več kot eno leto ipd. Pri nas pa vse zanimajo samo top of the top izdelki. Dober primer je HTC Desire, še nekaj mesecev nazaj numero uno, danes pa skoraj ni junaka, ki ne bi priznal, da ga Galaxy S prehiteva po obeh straneh. Kljub temu pa HTC Desire ostaja presneto dober mobilnik, krepko boljši od 95% ostalega na trgu.

Moje mnenje je, da je Samsung z Galaxy S dosegel predvsem to, da bo še tistim, ki ga doslej niso jemalo resno ali vsaj spremljali njegove ponudbe, postalo jasno da Samsung z mobilnimi telefoni cilja zelo visoko in da ga povsem resno zanima položaj številke 2 na globalnem trgu mobilnih telefonov. Nokie pač ne more izpodriniti v naslednjih petih letih nihče.

Že ko si omenil HTC Desire. Baje da imajo velike probleme z AMOLED zaslonom (isto Nexus One) in jih ne bodo več uporabljali. Od konca poletja bodo vgrajeni noter S-LCD zasloni (skupaj jih delata Sony in Samsung). Nevem pa zakaj jih zafrkava AMOLED zaslon, saj recimo pri Samsungu ni opaziti nobenih problemov, pa imajo ogromno telefonov z AMOLED zaslonom, novejši pa že Super AMOLED. Drugače je pa Galaxy S zelo zanimiv telefon, edino kar me moti je to, da kamera nima bliskavice oz. lučke in je tako telefon za slikanje ponoči neuporaben.
frown-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Zafrkava jih Samsung, ker hoce bit edini z AMOLED telefoni. Zato je bil HTC primoran najti zamenjavo.

Je pa res da so dolocene tezave pri odtenkih sive barve, kjer je vidna mogoce malo bolj na roza. Ampak je tezava delno resljiva z SW (nekateri custom ROMi imajo to reseno), tako da bo mogoce 2.2 Froyo uraden update to resil. Delno pa je problem tudi v izbiri odtenka sive, saj ni "Web-Safe".
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Zafrkava jih Samsung, ker hoce bit edini z AMOLED telefoni. Zato je bil HTC primoran najti zamenjavo.

Je pa res da so dolocene tezave pri odtenkih sive barve, kjer je vidna mogoce malo bolj na roza. Ampak je tezava delno resljiva z SW (nekateri custom ROMi imajo to reseno), tako da bo mogoce 2.2 Froyo uraden update to resil. Delno pa je problem tudi v izbiri odtenka sive, saj ni "Web-Safe".

Sej ma tut motorola AMOLED zaslone al ne? Pa a je Samsung edini proizvajalec AMOLED zaslonov?
shocked-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.