Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Torej je 100 MB tudi premalo v Orto paketih in paketu 5zame za 60 EUR mesečne naročnine?
Najbrž je Mobitel naredil kakšno raziskavo med ciljnimi skupinami, ali je 0,1GB zadosti, a ne?
wink-1.gif
 

KekecXY

Pripravnik
29. jan 2010
201
0
16
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Torej je 100 MB tudi premalo v Orto paketih in paketu 5zame za 60 EUR mesečne naročnine?
Najbrž je Mobitel naredil kakšno raziskavo med ciljnimi skupinami, ali je 0,1GB zadosti, a ne?
wink-1.gif

potemtakem so uporabniki sami krivi za znizanje interneta, ker so ga v raziskavi premalo uporabljali
 

Urkee

Zelenc'
25. apr 2010
2
0
1
Citat:
Uporabnik KekecXY pravi:
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Torej je 100 MB tudi premalo v Orto paketih in paketu 5zame za 60 EUR mesečne naročnine?
Najbrž je Mobitel naredil kakšno raziskavo med ciljnimi skupinami, ali je 0,1GB zadosti, a ne?
wink-1.gif

potemtakem so uporabniki sami krivi za znizanje interneta, ker so ga v raziskavi premalo uporabljali

Ja, raziskavo so pa delali na penzion paketu a?
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Mogoče pa se s tem odpira teren za smartphone paket, kajne? Pa bo tistih 5% veselih, ostale pa tak paket itak ne bo zanimal.
200min Mobitel
200min ostala omrežja
200sms/mms
500mb data
naročnina do 20€ mesečno

Podpišem
evil.gif


Številke bi znale mogoče bit res take, toda v smartphone paketih dvomim da bo naročnina pod 35/40€ zaradi subvencije...

jaz bi edino SMSe dal na 300, 400, pa morda pogovore na isto količino.
smile-1.gif
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Če je to res, adijo Mobitel, hello Simobil. Sicer sem pa danes konkretno pretestiral podatkovni prenos na Simobilu in, vsaj v LJ, dela čist solidno - na Galaxy Spici je letelo okoli 250 KB/s, kar je več kot dovolj za karkoli bi že pač človek rad počel na smartphone-u.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Vsak izbira sam in se pri tem verjetno zaveda, da Simobilov paket nima prav tako nič več kot 100 MB podatkov.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Ne bom preveč hvalil, da se mi ne pokvarijo, ampak danes sem silom prilike kako urico surfal na dvorišču enega večjih vulkanizerstev na obrobju Ljubljane. Moj neomejeni paket je bil neuporabno omejen na edge-u, medtem ko je drugi največji operater deloval zavidljivo dobro, celo povsem uporabno. Očitno je nekdo zadnje čase nadgrajeval infrastrukturo... Upam, da sedaj ne bodo vsi prešli k prvim zelenim, da se ne ponovi vaja iz obdobja unlimited za 19€... Počasi, klapa...
smile-1.gif


Sicer pa stara modrost veli, da ni važno, če se nam nič ne da, važno je, da se nam nič ne vzame...
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Za ene celo bistveno cenejši. Ko bi le Mobitel za 10€ ponujal 100MB prenosa in neomejene klice v Mobitel. Ðabest je bil res dober paket, ko je prišel ven, taka revolucija, da skoraj nisem mogel verjeti. Ampak tole 90% zmanjšanje prenosa in hkrati podražitev, ga naredi še komaj konkurenčnega (samo še zaradi kvalitete omrežja/storitev). Zdej samo upam, da se Simobil ne bo kaj podobnega spomnil...
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Poleg tega se ukine tudi prenos neporabljenih količin, kar je še ena nizka za pakete povezani (In pa imena paketov so mi bila prej veliko bolj všeč, kot pa sedaj nek Optio povezani za 35€) in pa popusti na določene številke se konkretno zmanjšajo (kar pri povezani tako skoraj nima vpliva.

Kaj naj rečem? Hvala M@ za prst v rit. Na žalost prehod na drugega operaterja zame ni opcija, ker je pri nas edino mobitel signal kolikor toliko močan (pa čeprav ni 3G).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
o moj bog!! a je mobitel normalen??

jaz imam itak džabest paket in sedaj bom imel 4 eure dražje na mesec + 900mb manj???? a so resni??

sedaj sem klical na mobitelov center in imam 2 opciji:

1. da plačam pogodbeno kazen če želim prekiniti NR (ker imam še 8 mesecev vezave pri njih)
2. da jim vrnem moj telefon, katerega sem kupil v paketi džabest in mi ni treba plačati kazni

WTF??

19 eurov na mesec?? - raje dodam še 1,10 eura in grem na tušmobil, kjer dobim vesolje paket:

Haloo!!! Kako si upajo??

A ni tako, da če se cene paketa spremenijo in da če imaš vezavo še pri mobitelu, da lahko prekineš brez kazni?? Ker so mi v klicnem centru rekli da ni tako in da morem plačat kazen kljub temu, da so povišali cene.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Prav. Plačal bom razliko v ceni subvencije aparata in ceno uvoznika na prostem trgu. Paket bom
zmanjšal na minimum, saj storitve niso več takšne, kot sem jih pričakoval po pogodbi. Najbrž bom
celo menjal operaterja. Moja uporaba tovrstnih storitev se bo korenito spremenila.
Kazni ne mislim plačati. Se bom pozanimal na uradu za varstvo potrošnikov, če so upravičeni do nje.
To je bila moja zadnja vezava pri kateremkoli operaterju. Še dolgo me bo peklo, ko bom ob cesti gledal
reklamne plakate rdeče črne kombinacije.

No, to so moje prve misli ob tej novici. Zdaj pa čakam uradno objavo na straneh Mobitela.

Želim vam lep dan.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
ItaK džabest štiri evre dražji
Kot smo zapisali, bo po novem naročnina znašala 19 evrov. Naročniki bodo lahko še vedno opravili tisoč minut pogovorov v lastnem omrežju, dvesto minut v druga omrežja, poslali tisoč kratkih sporočil, po novem pa bodo lahko prenesli desetkrat manj podatkov – namesto en gigabajt le sto megabajtov.

Spremembe (stara ponudba → nova ponudba):
Naročnina: 15 evrov → 19 evrov
Prenos podatkov: 1 gigabajt → 100 megabajtov

Številčni povezani se poslavljajo
Povezani 11, 22, 33, 44, 77 se bodo preimenovali v mini, osnovni, opti, super in mega. Prenovljene bodo tudi naročnine: 13, 24, 35, 45 in 77 evrov. Paket povezani 55 zaenkrat ohranja ime, ga pa od danes ne bo večv ponudbi. Obstoječi naročniki ga lahko obdržijo do prve spremembe naročniškega paketa.

Značilnosti novih paketov (naročnina, minute v domačem omrežju, minute v tuja omrežja, minute v stacionarna omrežja, število SMS-sporočil, število MMS-sporočil, prenos podatkov):
mini povezani: 13 evrov, 111 minut, 11 minut, 111 minut, 11 SMS, 11 MMS, 10 megabajtov;
osnovni povezani: 24 evrov, 1.000 minut, 0 minut, 0 minut, 100 SMS, 0 MMS, 20 megabajtov;
opti povezani: 35 evrov, 1.000 minut, 33 minut, 333 minut, 33 SMS, 33 MMS, 100 megabajtov;
super povezani: 45 evrov, 1.000 minut, 44 minut, 444 minut, 88 SMS, 88 MMS, 100 megabajtov;
mega povezani: 77 evrov, neomejeno, 20 minut, neomejeno, 1.000 SMS, 1.000 MMS, neomejeno (pravična uporaba – do 1 gigabajt prenosa neomejena pasovna širina, nad 1 gigabajt prenos omejen na 384 kilobitov na sekundo k uporabniku in 64 od uporabnika)

Pri paketih povezanih naj izpostavimo, da neporabljenih količin od avgusta naprej ne bo več mogoče prenašati v naslednji mesec. To pomeni, da bo julijske neporabljene količine še mogoče prenesti v avgust, medtem ko avgustovskih v september ne več.

Spremembe (stari popust → novi popust):
1. številka: domače omrežje: 70 odstotkov popusta → 20 odstotkov popusta
2. številka: drugo mobilno omrežje: 30 odstotkov popusta → 20 odstotkov popusta
3. številka: stacionarno omrežje: 30 odstotkov popusta → 20 odstotkov popusta

Vsi, ki se z dvigom cen ne bodo strinjali, lahko od pogodbe odstopijo do 31. julija. Stroška prekinitve naročniškega razmerja Mobitel ne bo zaračunal. Druga zadeva pa je, če naročnik odplačuje subvencionirano opremo. V tem primeru bo moral poravnati preostanek dolga.



...
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Ni mi jasna tale omejitev prenosa podatkov. S 100 mega na mesec nimam kaj početi. Ravno zaradi tega sem izbral paket Povezani 33...Vsaj 500 naj dajo.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.