Novi Tiguan (2016)

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.048
5.171
113
Moje izkušnje z dilanjem pri Touranu:
Cena avta 25k. Pa mi pod pogoji financiranja ponudi popust na 22500. Ampak pogoj je največ 50% pologa, osalo lizing. Če preračunaš odplačevanje brezveznega lizinga (ker imaš v žepu menda več gotovine kot 50%) si pa čez 25k. In če prenesem vzporednico na Tiguana se vprašam če je 5000 eur popusta realnih.

Imel sem pa v roki predračun s plačano aro za Tuguana 150ks z DSG-jem Higline. Doplačal je nekaj malenkosti a ne ogromno in je bil na ceni z vsemi promocijskimi popusti na 33400.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Prijatelj je Tourana za 33k odpeljal z - 5k popusta, kmalu zatem ko je prišel na trg. Normalno da popusti za osnovni ali cenejši model ne bodo enaki. Tudi Golfa se odpelje s 7k popusta, kar pa ne pomeni da boš osnovnega dobil za 10k.

Glede Tiguana ti verjamem, samo povej že enkrat ali je 4M ali ne? Ker jaz sem lepo napisal da govorim za model brez 4M. Če je 4M DSG, potem je z nekaj dodatki tako ali tako mpc hitro blizu 38k.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Potem se je pa slabo zdilal, ali pa tiste "malenkosti" le niso take malenkosti.
smile-1.gif


Sedaj smo prišli iz rezervnega kolesa na že "nekaj malenkosti", na koncu bomo pa ugotovili da je poklikal pol konfiguratorja. Dokler ne veš točne konfiguracije ali mpc brez popustov je tako brezpredmetno debatirati o le teh.
wink-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.648
9.342
113
Citat:
Uporabnik elo pravi:
tiguan, 150 konjev dizl, 4motion, dsg, biznis paket, r-line, črna notranjost, sončna streha, 38.000 eur.
bela barva, obična...

Lepo ja, kolega pravkar kupil 320d Xd novga za tak dnar.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Izhodiscna cena takega BMW je 42.000 EUR, ce je dobil 10 % popusta, je cena priblizno taka. Hudo veliko vec ga BMW ne daje, razen ce je kaksna posebna kategorija ljudi (zdravniki, duhovniki, ...). Ampak, tole je osnovni model xD, dodaj se DSG, LED luci, nekaj senzorjev, radio z navigacijo, soncno streho, 18" kolesa (to je vse, kar zgornji Tiguan ima), pa bos na 45.000 EUR. Pa se tak BMW res pelje toliko bolje?
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
X1 xDrive18d, M paket, automatic, hi fi, velika navigacija, head up display, gretje sedežev, temna stekla, LED luči, nastavljivo podvozje, metalik črn, kamera, ....služben 4 mesece, cca 3.000km,....41k eur
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Company pravi:
Izhodiscna cena takega BMW je 42.000 EUR, ce je dobil 10 % popusta, je cena priblizno taka. Hudo veliko vec ga BMW ne daje, razen ce je kaksna posebna kategorija ljudi (zdravniki, duhovniki, ...). Ampak, tole je osnovni model xD, dodaj se DSG, LED luci, nekaj senzorjev, radio z navigacijo, soncno streho, 18" kolesa (to je vse, kar zgornji Tiguan ima), pa bos na 45.000 EUR. Pa se tak BMW res pelje toliko bolje?

Na F30 se kolikor vem trenutno dobi kar več kot 10% popusta sploh če ima malo več opreme. Za 42k dobiš 320d M-sport, radarski tempomat, 19" feltne, 8 stopenjsko avtomatiko (DSG obstaja samo v M3), navigacijo in še kak bombonček. Je pa čisto drug tip avtomobila in se strinjam, da nekako ne paše v to temo. Bi ga pa sam imel bistveno raje kot kateregakoli SUV, že napram Passatu se pelje za moje pojme pelje bistveno bolje (dobiš pa v Passatu za ta denar konkretno večji avto in vse od radarskega tempomata, lane assista, side assista,...).
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Saj je fajn, je pa spet 45.000 nov. Pac, eni raje vozijo ene, drugi pa pac druge oblike avtov, eni Kie, drugi Lamborginije. Okusi so pac razlicni. Jaz vozim prvi model Tiguana, dizel, 4x4. Ko sem ga kupoval, sem izbiral med tem, qashqai-jem in kugo. Ta mi je bil najudobnejsi. Pac, bolj mi odgovarjajo trsi avti, takih sem se navelical. Slabih 7 let, 170 kkm, edino popravilo izven rednih servisov je bil nek senzor za podtlak (ali nadtlak, se ne spomnim), katerega zamenjava je bila 60-70 EUR. Z lahkoto bi rekel, na cem so ljudje, ki se zmeraj vozijo limuzinske kante, ko moras sesti prakticno na tla. Tudi prej nisem imel slabih avtov, ta je med drugim prvi, v katerem brez problemov vozim tudi 8 ur ali vec, prostora na zadnjih sedezih imamo dovolj tudi za dvometrase (preverjeno), prtljaznik pa zadostuje. za vse dopuste. Pac, ne rabim vec vozickov voziti po dopustih. Bicikli pa gredo na kljuko. Torej, vsakomur svoje, oziroma, vsak svoje kljuse hvali. Meni novi Tiguan izgleda cisto v redu avto, ne iscem pa nobenih primerjav z drugimi, saj je to brez veze.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.301
5.891
113
možnost koriščenja jokerjev si spregledal.

če jih dajo za 10 jurjev ima vseskupaj celo smisel.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.248
2.116
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
aaaa... LED zadnje luči so hud selling point.
hysterical-1.gif


Sploh zdaj, ko so zaradi dnevnih luči 90% vožnje izklopljene.
Megane, Talisman imata led luči zadaj, ki so vedno prižgane. Lahko samo rečem končno, je nekoga srečala pamet.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
možnost koriščenja jokerjev si spregledal.

če jih dajo za 10 jurjev ima vseskupaj celo smisel.

Nisem, primerjam mpc cene. Jokerji v najboljšem primeru nanesejo 3500 eur., kar je manj kot popust pri Tiguanu.

 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.248
2.116
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Moje izkušnje z dilanjem pri Touranu:
Cena avta 25k. Pa mi pod pogoji financiranja ponudi popust na 22500. Ampak pogoj je največ 50% pologa, osalo lizing. Če preračunaš odplačevanje brezveznega lizinga (ker imaš v žepu menda več gotovine kot 50%) si pa čez 25k. In če prenesem vzporednico na Tiguana se vprašam če je 5000 eur popusta realnih.

Imel sem pa v roki predračun s plačano aro za Tuguana 150ks z DSG-jem Higline. Doplačal je nekaj malenkosti a ne ogromno in je bil na ceni z vsemi promocijskimi popusti na 33400.

Za ta denar dobiš popolno opremljenega x-traila. Ali pa espace-a. Ne pa kanto(mišljeno na oblikovanje) od VW-ja.