Novi Tiguan (2016)

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.816
4.311
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
No še nekaj let nazaj si prektično vso opremo, pa dizla in 4x4 dobu za cca. 30 jurjev, danes je 40 jurjev. Ja, vsaka generacija je dražja in to precej.

Vsaka generacija je dražja in večja, se obrnejo dve generaciji in vzameš eno serijo nižji model, pa si že na istem po velikosti in ceni kot prej...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Nekako je res. Ampak nižji model?. Renojev captur se ne more primerjat z kadjarom. Hyundai nižjega od tuscona nima, Recimo mica ASx je fejst manjša, pa razne vitare, itd. Vglavnem ni konkurence. Tip CRV Tuscon, Rav, Tiguan, kadjar, kaškaj, itd. so vsako leto večji, manjše konkurence ali nadomestila pa ni, vsaj tapravega ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Ksz
Na alterju dati 50 jurjev za vato je drobiz, hkrati pa je vsaka luknja v obliki nepremicnine nedosegljiva.
Pa spi in scij v avtu za 50 jurjev.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.389
1.009
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ksz
Na alterju dati 50 jurjev za vato je drobiz, hkrati pa je vsaka luknja v obliki nepremicnine nedosegljiva.
Pa spi in scij v avtu za 50 jurjev.

Dobro nekaj je res, 40 jurjev za avto recimo za družino, kjer so pri hiši dve povprečni slovenski plači je veliko. Preveliko.
In ker sam tudi nekaj kupujem. Že dolgo, ampak letos je bilo pa res v planu. Želje/potrebe pa so se malce spremenile. Sedaj je višji avto v bistvu obvezen (suv ali enoprostorc ali ?) zaradi lažjega vstopanja izstopanja. Obveza bo tudi avtomatik. Zaželeni pa so še asistenčni pripomočki v smislu samodejnega zaviranja, držanja smeri,... In nekako sem imel ves čas idejo o meji 30 jurjev... Sedaj pa ko sem malce začel hoditi okoli, vidim, da za 30 nekako to ni to. Takoj ko naložim želeno opremo sem pri vseh znamkah bližje 40. Če sem pa že na 40, potem bi pa še elektriko imel. Če mal počakam bo še večja izbira. Sam pol pa še nekaj jurjev treba zram dat. In na koncu? ja 50 pa ne dam. Si lahko privoščim to? ne vem, načeloma ja, realno pa nikakor ne, ker imam slovenske dohodke in je za 50 jurjev potrebno preveč delati, da bi jih dal v avto...

drugače pa "Hanzi" mislim, ne ne mislim, vem, da je na Alterju kar nekaj takšnih, ki jim 50 jurjev načeloma ni problem odkartati za avto. Ni jih veliko, jih je pa kar nekaj. In ja Alter ima precej zanimiv spekter uporabnikov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Hvala bogu da so tudi taki ki jim 50 jurjev ni problem dati za avto.
Ti cisto verjamem.
Ko bos prodajal tvoj "sanjski" avto pa sporoči, pa si bom privoščil "sanjski" avto.
wink-1.gif

Kak naloadan tiguan bi bil kar ustrezen cez desetletje ko bodo otroc ze svoj avto preganjal.

Daj tam v temi o gps sledenju napiši kak vtis o kitajcu ki si ga nabavil za sledenje avta.
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2392675/an/0/page/0/gonew/1#UNREAD
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.358
1.734
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ksz
Na alterju dati 50 jurjev za vato je drobiz, hkrati pa je vsaka luknja v obliki nepremicnine nedosegljiva.
Pa spi in scij v avtu za 50 jurjev.

Dobro nekaj je res, 40 jurjev za avto recimo za družino, kjer so pri hiši dve povprečni slovenski plači je veliko. Preveliko.
In ker sam tudi nekaj kupujem. Že dolgo, ampak letos je bilo pa res v planu. Želje/potrebe pa so se malce spremenile. Sedaj je višji avto v bistvu obvezen (suv ali enoprostorc ali ?) zaradi lažjega vstopanja izstopanja. Obveza bo tudi avtomatik. Zaželeni pa so še asistenčni pripomočki v smislu samodejnega zaviranja, držanja smeri,... In nekako sem imel ves čas idejo o meji 30 jurjev... Sedaj pa ko sem malce začel hoditi okoli, vidim, da za 30 nekako to ni to. Takoj ko naložim želeno opremo sem pri vseh znamkah bližje 40. Če sem pa že na 40, potem bi pa še elektriko imel. Če mal počakam bo še večja izbira. Sam pol pa še nekaj jurjev treba zram dat. In na koncu? ja 50 pa ne dam. Si lahko privoščim to? ne vem, načeloma ja, realno pa nikakor ne, ker imam slovenske dohodke in je za 50 jurjev potrebno preveč delati, da bi jih dal v avto...

Resno razmisli o tem, a je SUV res potreben. Ko boš ugotovil, da je to ena največjih bedarij, kar jih je avtomobilska industrija uspela vcepit v glavo kupcem in da s(m)o še 10 let nazaj vsi čisto lepo shajali z običajnimi karavani, potem se ti bo kar naenkrat odprlo celotno obzorje avtov v tvojem cenovnem rangu, ki izpolnjujejo vse tvoje zahteve. Razen tega da so SUV(i) seveda.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
ksz

Pregledal test v AM in tam je rdeči highline enostavno GRD. Glede testa pa jasno, saj je bil že prejšnji tak biser itak, da je tudi ta popolni avto za kupit, če ma sosed že golfa.
hysterical-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Če malo povzemem komentarje me neke stvari zanimajo.

Kaj smo že vsi tukaj na alterju 60+ let, da je 20 cm razlike v višinah sedežev tako pomembnih. So nove limuzine res kot gokardi, da moraš biti malo akrobata, da se spraviš ven? Jaz pri 40tih teh problemov namreč nimam. Nasprotno, mi visok položaj pred volanom sploh ne paše za hrbtenico. Raje imam malo "zleknjen" položaj. Ampak to je pač moj okus.

Sploh pa Tiguan kot kaže ni narejen oziroma namenjen povprečni slovenki družini. Spet če primerjam sebe. Oba imava plačo, ki je nekaj stotakov nad slovenskim povprečjem, pa sory si avta za 30k si ne moreva privoščit.V osnovi se niti nisva odločila za Turana za 25k in sma raje vzela karavana ki je pod 20k. Pa je to samo 5k razlike, pa pomeni veliko. Da pa zaradi plehnate gajbe nebi več šel na morje, pa da otroci biciklov nebi imeli, pol pač tak avto ni za nas. Ker zvečer starih cajtng ne mislim brat ob sveči in za kosilo samo sklede regrata nabranega na travniku, tudi ne mislim nonstop jest.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.825
113
zakaj velečeš francoske cene, kjer je že osnovni clio 17 jurjev pa take fore?

npr. Energy TCe 100 BVM :19.900€

navaden tak megan je pri nas 13 jurjev, zraven jurja za karavana, torej 14
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.449
9.179
113
sej ni isto opremljen. v nemciji ne moreš na ceniku dobit tako oskubljenih avtov kot pri nas. Sicer v praski pri nas tudi ne...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.825
113
osnovni life je približno isti šmorn pri nas in v Franciji, pa jih kar prodajajo...
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Nek sem prebral pravilo katerega naj bi se v tujini držali in ta glasi da si lahko privoščiš nakup avta v vrednosti svoje letne plače. Seveda to pravilo za slovence ne velja.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.681
1.600
113
Jaz tudi te nenadne "nuje" po dodatni visini, ki jo suv kripe nudijo, nikoli nisem razumel. Pyzda moja mati ga siba proti 70 in se vozi v bmw z M opremo, v posmeh vsem "invalidom" pri 40.

Poznam pa 2, ki sta padla na te fore z suv kripami. Napihnjene kante, noter pa prostora priblizno tolko kot v kakem golfu
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik wilburxxx pravi:
Nek sem prebral pravilo katerega naj bi se v tujini držali in ta glasi da si lahko privoščiš nakup avta v vrednosti svoje letne plače. Seveda to pravilo za slovence ne velja.

Popolna glupost in prav nič "tuja" modrost.