Nokia N9

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Napravo, vedno nesi v trgovino kjer si kupil!!
Ker se mora trgovec jebati s servisom in ne ti. Če ti trgovec reče nesi na servis, reci NE, pri VAS uveljavljam garancijo in NE NA SERVISU.
Pokliči na št. za varstvo potrošnikov in se malo pozanimaj kako in kaj.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Po še ene parih klicih je neka ženska le dvignila telefon in povedala, nič novega! Češ, da me bodo že obvestili po 7 oz 10 dneh z smsom.

Sicer pa bi to tudi storil, če ne bi telefon bil 2nd hand, torej ne vem kje je bil kupljen, ker nimam računa. Mislim pa, da so ti po 30 dneh dolžni vrniti denar, če ti ga ne popravijo. Vsaj kolikor se spomnim, ko so moji reklamirali računalnik pri Hoferju..
 

mitfif

Zelenc'
25. jan 2008
24
0
1
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Poizkušajta storiti naslednje, uporabljata telefon dokler ne crkne, nakar ga priklopita na polnilec, da se napolni do konca. Telefon naj bo med polnjenjem ugasnjen. Ko se napolni, ga medtem, ko je še vedno priklopljen na polnilcu, vklopite in počakajte, da se sistem naloži do konca, nato ga odklopite s polnilca.

Ta postopek svetujejo na maemo.org. Šlo naj bi za hrošča v sistemu pri katerem telefon sporoča napačno stanje baterije. S samo baterija pa naj ne bi bilo nič narobe.

Tudi sam imam težave z baterijo. Pade iz polne ali pa iz tri četrt polne baterije na 4% takrat ko ga najbolj rabim. Potem se telefon ugasne, ga prižgem nazaj in je baterija spet polna, nakar spet pade. Če ga pustim dalj časa na miru, potem je boljše. Poizkušal sem že parkrat zgornji postopek, pa ne pomaga. Še kakšen predlog?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.750
2.358
113
Pomurje
Tudi jaz sem probal po zgornjem receptu, pa ni nič boljše. Meni pade iz zadnjih 20% na 4% in potem nazaj. Pozimo je še bolj moteče.

Baterije je pa boga. Naredim cca 2,5h pogovorov na dan, pa je zvečer na 30-40%. Signal na GSM brez povezav na net.

Škoda, ker je telefon drugače ok.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Tudi jaz sem imel težave z baterijo. Ker se mi je odlomilo pokrivalo usb-ja, sem ga poslal na servis. Ob oddaji aparata pri Mobitelu sem napisal tudi omenjeno težavo z baterijo. Moral sem doplačati 20 EUR za novo baterijo, ker je garancija na baterijo le eno leto. Sedaj z novo baterijo (uporaba približno dva meseca) težave z nenadnim upadom zmogljivosti nimam, pa tudi sama zmogljivost se je po subjektivnem občutku povečala.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Evo, danes dobil popolnoma novo iz servisa, garancije dve leti. Mislite, da se splača prodat takoj in nabavit nekaj drugega? Koliko bi sploh dobil zanjo? 150, 200?
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
No, sem nastavil na 195, pa bomo videli
smile-1.gif

http://www.bolha.com/telefonij...1289164920.html
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Mislim, da se to ne splača kupovati, ker je telefon ostal praktično brez podpore proizvajalca. Če si že kdo želi linux telefon, bi bil bolj smotrn nakup Jolle.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Axi pravi:
Tudi mene zdaj v mrazu zajebava ekran, spodnja polovica enostavno zmrzne, ponavadi ko je enkrat nekaj časa na 5°C ali manj, kar se meni zdi absurdno. Prav tako me zajebava baterija kot je bilo zgoraj opisano, pade na 3%, ko prideš na toplo pa kaže spet 30%. Je že kdo uveljavljal garancijo glede tega?

Ali ima še kdo problem, da po parih dnevih ne deluje več internetna povezava, ne odpira več internetnih strani, ne ažurira RSS feedov. Če rebootam telefon pa potem spet dela normalno. Zanimivo pa, da maili pa delujejo?

OK, en mali update na tole stvar izpred 1 leta. Končno sem se spravil nesti telefon na servis. Ekran so očitno popravili ali zamenjali pod garancijo, baterije pa niso priznali, ker je garancija samo 1 leto. Jaz pa lani žal nisem bil pozoren na to. Baterijo računajo 22€ in delo 7€, skupaj torej 29€. So bili pa na Telerayu hitri, trajalo je malo več kot 1 teden.

Poročam, če bosta zdaj ekran in baterija normalno delovala na mrazu.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Malce draga navigacijska. Ko bi vsaj vzdrževali Drive, da bil iste verzije kot za WP. No, sedaj itak telefona več ne prodajajo. Če kdo rabi navigacijo, se da dokaj ugodno dobiti L 520 (bolha, amazon).

Obljubili so, da bodo N9 podpirali par let, pa je bilo že vsega konec sredi 2012 z izidom PR 1.3.
rolleyes-1.gif


Nokia-N9-Updates.png
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Sailfish na N9 je brez možnosti nameščanja aplikacij za Android, vprašanje je tudi, če bo v celoti podpirala hardware telefona. Na žalost, realnost je takšna, da bo telefon še vedno najbolj funkcionalen z Meegom, ta pa se ne bo več posodabljal.
cry12bpy.gif


Kdor si še ni namestil Warehouse, mu toplo priporočam, da to stori, ker se v njem nahajajo tudi aplikacije, ki so bile plačljive (npr. offline prevajalnik DingMee ...).
 
Nazadnje urejeno: