Nokia N9

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ena stvar, ki je lahko za marsikoga moteča, je, da ni mogoče poslati emailov v kolikor je skupna velikost priponk nad 5MB. To se da popraviti z enostavno modifikacijo. V datoteki Fenix.conf je potrebno pod obstoječo vrstico [General] dodati samo vrstico maxAttachmentSize=xx (namesto xx vpišete poljubno število, npr. 10 pomeni 10 MB):
Koda:
[General]
maxAttachmentSize=10
Pazite, da pri dodajanju vrstice ne prepišete ali izbrišete kakšne druge vrstice. Najlažje je spremembo opraviti prek terminala z ukazom nano:
Koda:
nano /home/user/.config/Nokia/Fenix.conf
Ko vpišete navedeno vrstico, zaprete nano s Ctrl + x. Pri tem vas bo vprašalo ali želite shraniti spremembo, to potrdite v vpisom črke Y (yes) in nato pritisnete na tipko Enter.

Izpostavil bi še eno uporabno aplikacijo - tukaj.

8264688373_862a4e6376.jpg

43Billboard-Standby-Screen.jpg
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
jest mam pa eno 9 mesecev staro za prodat, 16mb,...kolk je kaj realna cena tega?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
1. Daj telefon v Developer mode (settings > security > developer mode > gumb v desno za vklop > OK), nato pojdi po ekranu dol na Utilities in klikni na Install s čimer bo namestil nano (in še nekaj poleg), če ga še nimaš.

2. Pojdi v meni aplikacij in najdi na dnu Terminal, ki ga odpri. Na vrhu v desnem kotu terminalnega okna imaš ene 3 vzporedne črtice, ki so slabo vidljive. Klikni na njih, da se ti odpre en meni, kjer pod Toolbar izberi Arrows (če to že ni). Slednje ti bo omogočalo lažje premikanje po tekstu s puščicami, ki se bodo pojavile v belem pasu nad tipkovnico.

3. Vpiši ukaz devel-su, nato geslo rootme, nato pa tisti ukaz zgoraj - nano /home/user/.config/Nokia/Fenix.conf.

4. Pod [General] dodaj maxAttachmentSize=10, oziroma poljubno cifro.

5. Zapri nano tako, da pritisneš na Ctrl in nato X. Ob zapiranju te bo vprašalo, če želiš shraniti spremembe v navedeni datoteki, to potrdi z vpisom črke Y.

6. Zapri terminal in izklopi Developer mode.

7. Resetiraj telefon in preveri, če stvar deluje.
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ko sem omenil aplikacijo BBS, bi še aplikacijo tukaj).

V glavnem, namestitev T-2 dodatka ni pogojena z namestitvijo kakšnih drugih dodatkov ali modifikacij.

T-2 doda v statusni meni nekaj najbolj uporabnih gumbov (prekop 2G/3G/dual, svetilka idr.). Da ne naštevam vsega, slika sama največ pove.

n9qtweakt2.png
 

lopov

Zelenc'
20. jul 2011
27
0
1
Povezava je mrtva, se da še 1x dobiti datoteki?

Thx,
b.

Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Slovenski swype za firrmware PR1.3.

Na telefon si dol potegnite to datoteko in iz nje si skopirajte datoteki Slovenian.zdb.le in languages.lst (lahko tudi helplanguages.lst) v mapo /home/user/.swype/data/.
 

lopov

Zelenc'
20. jul 2011
27
0
1
Thx, sem pogledal in mi ne dela. Zgleda sem prezabit ker sem našel še en thread na TMO pa mi tudi po teh (novih) navodilih ne uspe:
http://talk.maemo.org/showpost.php?p=1281420&postcount=40

Ubistvu ne razumem -- a *moram* editirat language(s).lst in helplanguages.lst ali je to opcija -- slovenščina je itak že notri. Dodal sem kar vse tipkovnice z oznako QWERTZ-*.zkb-le, /home/user/.swype/data sem ustvaril.

Skratka, ništa
smile-1.gif
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ja, ta link oz. datoteka bo prava. Iz nje si samo skopiraj Slovenian.zdb.le in languages.lst v /home/user/.swype/data/ in nato v nastavitvah pojdi v Time and language > Text input > vklopi Swype > po njim izberi Settings > Active > izberi Slovenščina. Ko potrdiš izbiro, vklopi vsaj Word suggestion (če že ni).
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.825
2.371
113
Pomurje
Nekaj me je začela baterija zazet zadnje čase. Iz 30% pade kar na 4%. Pa battery drain se je pojavil in ne ven od kod. Nič nisem nalagal.

Zdaj imam Avg idle 14 prej redko čez 6.

Kaj naredi restore settings.Žbriše tudi gesla od računov ali to ostane?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Nisem nikoli delal restora, niti reflasha. Upam, da ne boš imel kakšnih težav.

Backup imaš pod Settings > Sync and Backup > Backup (shrani se v /home/user/MyDocs/.backups).

Reset sistema imaš pod Settings > Reset > Restore settings (slednje ne briše imenika, koledarja, nastavljenih računov, osebnih datotek..). Če boš pa izbral Clear device, pa bo vse izbrisalo (razen stvari s SIM kartice).

Tukaj imaš še navodilo za reflešanje.
 
Nazadnje urejeno:

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Ja, ta link oz. datoteka bo prava. Iz nje si samo skopiraj Slovenian.zdb.le in languages.lst v /home/user/.swype/data/ in nato v nastavitvah pojdi v Time and language > Text input > vklopi Swype > po njim izberi Settings > Active > izberi Slovenščina. Ko potrdiš izbiro, vklopi vsaj Word suggestion (če že ni).
Kje je ta mapa home/user...? Ob priklopu N9 preko USB ne pokaže te mape.. Sem probal tudi ustvarit mapo kot New Folder in potem poimenovat, pa ne gre nastavit imena mape .swype
confused-1.gif
 

severjug

Zelenc'
3. sep 2007
21
0
1
Naloži si nek file manager.Mislim, da je treba vklopit swype in ga enkrat zagnati, da se ustvari mapa data.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.825
2.371
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Nekaj me je začela baterija zazet zadnje čase. Iz 30% pade kar na 4%. Pa battery drain se je pojavil in ne ven od kod. Nič nisem nalagal.

Zdaj imam Avg idle 14 prej redko čez 6.

Kaj naredi restore settings.Žbriše tudi gesla od računov ali to ostane?


Sem naredil restore settings. Odinštaliral fastern9 in ga ponovno naložil.

Battery draining-a ni več in telefon spet dela brez zatikanja.
cheer.gif
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik severjug pravi:
Naloži si nek file manager.Mislim, da je treba vklopit swype in ga enkrat zagnati, da se ustvari mapa data.
Ma ne gre.. Sem si zloudal tist fajl iz linka (http://talk.maemo.org/showpost.php?p=1281420&postcount=40) in ga skopiral na telefon, vklopil swype pa ništa.. V fileboxu pa mi sploh ne prebere datoteke
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Sam uporabljam ravno datoteki, ki se nahajata znotraj datoteke na tem linku.

Ko datoteko z linka skopiraš na PC, uporabi 7-zip, da dobiš ven datoteki Slovenian.zdb.le in languages.lst.
Datoteki nekam skopiraj na telefon, nakar telefon odklopi s PC-ja in s pomočjo FileBoxa datoteki kopiraj v /home/user/.swype/data/.
 
Nazadnje urejeno: