Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Tudi jaz ne vidim težave v tem, da Lumie 1.generacije dobijo "samo" WP7.8 upgrade. Sistem bo praktično enak kot WP8, vizuelno in funkcionalno. Sicer pa pravim kot Malecky, če telefon opravlja vse funkcije kot jih potrebuješ, zadovolji vse potrebe, poleg tega je še hiter, tekoč, enostaven ne vidim razloga zakaj bi bila nadgradnja težava prvih Lumij.

Glede tržnega deleža je začetek vedno težak, kjer je močna konkurenca in nekaj let v prednosti. Vendar glede na moje izkušnje z Lumio 920 ne menjam nikoli več za Android. In takih uporabnikov bo pomoje v 2013 ogromno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.711
1.622
113
Po tej logiki je tudi symbian bomba. Ne rabis vec.
Glede apdejta pa so vas na suho nategnili trenutne uporabnike, ceprav se veselo tolazite. Res se vsak android ne apdejta na 4.2, ampak da se pa aktualna generacija nebi, pa bi bila polomija. Isto velja za ios. Tam apdejti veljajo se vec kot eno generacijo nazaj
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
To se ne bom s tabo strinjal da Android rabi 2 minuti za navigacijo... Lih kar testirano na S3 in to sem še v zaprtem prostoru je GPS pozicijo kje se nahajam našlo v pičlih 12 sekundah brez pomoči interneta..tak da ne bluzi..
Poglej nisem govoril o tem v koliko časa najde GPS pozicijo, temveč sem testiral celoten čas, ki ga potrebuješ za nastavitev navigiranja... Čas sem računal od KLIKA na aplikacijo, nastavitve poti (zgodovina), do tega da je začela navigacija z glasovnim vodenjem. Jaz sem govoril na svojem primeru, kjer je večinoma trajalo tudi več kot 2 minute.
Na Lumii 920 pa je čas samo 15 sekund za vse to, kar je tudi mene presenetilo.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Symbian bi lahko imel še 100 nadgradenj, pa bi bil še vedno neroden za uporabo,slabo odziven, neoptimiziran.
Na WP pa glede tega ni vprašanj in zato pravim, da je za vse, ki imajo WP7.5 še vedno nadgradnja na 7.8 dovolj dobra, saj bo praktično imel identične funkcionalnosti in izgled kot WP8.
Sicer pa tudi ta tema ni namenjena temu...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
hysterical-1.gif


Potem lahko povzamem....vsi ajfoun 4, S in 5 kupci ste nategnjene owce, zato, ker je že 3GS dobil iOS 6?

Zakaj pol zdaj kdo kupi ajfoun 5? Če bi mi na Lumii 800 dobili WP8 bi nas še vedno ogromno menjalo na novejši cegu, če ne zaradi drugega zato, ker nas denarnica ne žuli.
bonk.gif


hysterical-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.226
5.599
113
Sijan
Citat:
Tudi jaz ne vidim težave v tem, da Lumie 1.generacije dobijo "samo" WP7.8 upgrade. Sistem bo praktično enak kot WP8, vizuelno in funkcionalno. Sicer pa pravim kot Malecky, če telefon opravlja vse funkcije kot jih potrebuješ, zadovolji vse potrebe, poleg tega je še hiter, tekoč, enostaven ne vidim razloga zakaj bi bila nadgradnja težava prvih Lumij.
Pojdi na ulico in raddom ljudi vprašaj o WP, nimajo poj,a mogoče vedo za iphone in samsung galaksi 3 (android), o WP nimajo pojma, je platforma za g33ke oz tehološko izobražene osebe, tako kot Opera med wb browserji.


Citat:
Poglej nisem govoril o tem v koliko časa najde GPS pozicijo, temveč sem testiral celoten čas, ki ga potrebuješ za nastavitev navigiranja... Čas sem računal od KLIKA na aplikacijo, nastavitve poti (zgodovina), do tega da je začela navigacija z glasovnim vodenjem. Jaz sem govoril na svojem primeru, kjer je večinoma trajalo tudi več kot 2 minute.
Na Lumii 920 pa je čas samo 15 sekund za vse to, kar je tudi mene presenetilo.
A-gps ?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
hysterical-1.gif


In kaj mi bodo ti ljudje na ulici, če bi imeli WP?
hysterical-1.gif


In ne...ravno obratno je. Platforma je še najmanj primerna za geeke in tehnološko izobražene ljudi., zato ker je najbolj enostavna in največ stvari dela out of the box oz. dela najbolj preprosto out of the box. Ko sem menjal HTC Trophy za Lumio 800, sem jo mel nastavljeno v 5 minutah. Vsak android lovin geek bi umrl od dolgčasa po tem, ker je marketplace "prazen", telefonira oz. osnovnih funkcionalnosti pa geek ne uporablja, ker nima social lajfa.
hysterical-1.gif
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Trzni delez se mu bo najverjetneje dvignil. Pa tudi zakaj je slabo, ce je nizek? Ze uporabniki so vmes zapisali - Ce lahko klicem ljudi na druge telefone, ce imam aplikacije, ki jih rabim in npr. z vsaj mocnejsimi nokijami dobim ze zraven brezplacno eno od najbol uporabljanih pri meni - GPS. Ce lahko vse to, zakaj bi razmisljal o telefonu, ki ga ima vsak sodelavec in njegov otrok?

Z nokija + wp lahko pocnem vse kar pocne kolega in njegovi otroci s svojimi telefoni, plus sem drugacen. Pa da ne omenjam, da lahko marsikej pocnem bolje - fotoaparat, boljsa aplikacija.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.711
1.622
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
hysterical-1.gif


Potem lahko povzamem....vsi ajfoun 4, S in 5 kupci ste nategnjene owce, zato, ker je že 3GS dobil iOS 6?

Zakaj pol zdaj kdo kupi ajfoun 5? Če bi mi na Lumii 800 dobili WP8 bi nas še vedno ogromno menjalo na novejši cegu, če ne zaradi drugega zato, ker nas denarnica ne žuli.
bonk.gif


hysterical-1.gif

Hmm res ne vem, mogoce zaradi novega hw? Glede na to kako blesavo sprasujes pa bi po tvoji logiki bilo lahko tudi zaradi drugacne barve ohisja
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
To se ne bom s tabo strinjal da Android rabi 2 minuti za navigacijo... Lih kar testirano na S3 in to sem še v zaprtem prostoru je GPS pozicijo kje se nahajam našlo v pičlih 12 sekundah brez pomoči interneta..tak da ne bluzi..
Poglej nisem govoril o tem v koliko časa najde GPS pozicijo, temveč sem testiral celoten čas, ki ga potrebuješ za nastavitev navigiranja... Čas sem računal od KLIKA na aplikacijo, nastavitve poti (zgodovina), do tega da je začela navigacija z glasovnim vodenjem. Jaz sem govoril na svojem primeru, kjer je večinoma trajalo tudi več kot 2 minute.
Na Lumii 920 pa je čas samo 15 sekund za vse to, kar je tudi mene presenetilo.

ok..celotni čas nastavitve navigacije je pri meni trajalo točno 35 sekund ..če že iščeš dlako v jajcu..
wink-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
A je kdo sploh pogledal koliko to tehta ?? 185g, pa čez 1 cm debelo pa čez 7 cm široko; Nwm saj vse lepo in prav, vendar če rabim takšen display, si kupim raje tablico !!! Si ne predstavljam kako to zgleda v žepu, že iphone 5 mi je prevelik v dolžino, čeprav so ga stanjšali napram 4,4S;
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Vidim da je rahitis, osteoporoza in atrofija ter mogoče celo nekroza vedno bolj prisotna med ljudmi...
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Glede na to kaksen sem in glede na tezo mojega foto ruzaka, 185g ne bi smel biti problem
grin1.gif

Tistim bolj svoh tipom pa ostane ali drug telefon ali pa slusalke, da ne bo musklfibra naslednji dan.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Trend je, da so se ljudje v USA naveličali eniličnosti iosa in na veliko prestavljajo na Nokije...
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Trend je, da so se ljudje v USA naveličali eniličnosti iosa in na veliko prestavljajo na Nokije...


Haha, kje si pa to potegnil sedaj?? A si že kdaj bil v Ameriki ?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Vidim da je rahitis, osteoporoza in atrofija ter mogoče celo nekroza vedno bolj prisotna med ljudmi...

Nimamo vsi 115kg+, pa čez 2m....
stupid-1.gif
Dej dej no, teh 50g te bo motilo? Teh 50g ne boš po parih dnevih čutil poleg tega razliko opaziš samo če direktno primerjaš. Sicer pa ga niso nalašč obtežili in verjetno je vzrok v izbiri materialov (crash testi so žepokazali iz kakšnega testa
10.gif
).
Preprosto ne morem razumeti kako mora biti teh 50g težava, a ko ga boš dvigoval se boš utrudil? Boš težje premikal nogo med hojo, ko ga boš imel v žepu? to je recimo teža enega kinder bueno....
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Trend je, da so se ljudje v USA naveličali eniličnosti iosa in na veliko prestavljajo na Nokije...

Pri tem je malo pomagala tudi Jessica Alba
evil.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.711
1.622
113
Bruno po tvojem misljenju bi tudi 400g tel bil ok. Tam tudi nebi tezje noge premikal. Nekoc sem mislil da je bil moj desire hd tezka kanta. Vidim da je to cudo se tezje. Omfg