Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Eh Nokia je pogorela, pa če še dodelajo obliko, pa če še dodajo nwm kakšno kamero.... windows se ne bo obnesel; če bi prišli iz symbiana na android bi bilo predvidevam boljše; tako bo pa kmalu v pozabi!
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Jao, jao kakšne buče prodajaš
bonk.gif

Sem do sedaj 2,5 let uporabljal Android, dobro poznam sistem in se proti Windows Phone lahko samo skrije, brez vprašanj.
Si že uporabljal WP8?? Predvidevam da ne, zato ne piši na pamet!
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
TI nabijaš, windows za mobitele bo šel oz. se ne bo razvil do mere IOS-a ali androida, predvsem na račun aplikacij; pa zarad mene se na glavo postaviš, boš videl kaj bo za leto in pol.
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Jordan, jaz se upam jit stavit, da maš narobe.
Tako pa ljudje na pamet nabijajo, kako je WP slab. Potrebno je zadevo sprobat.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Jaz sem vsaj oba sistema uporabljal oz. uporabljam, tako da vem o čem govorim!
Ne bom rekel, da je Android slab sistem, vendar ko ga primerjaš z Windows phone 8, se že po prvih nekaj minut uporabe opazi, da je WP8 veliko bolj dodelan, tekoč in user friendly kot Android. Vem, da nekateri tega ne boste priznal, samo tako je
grin1.gif


Večina aplikacij je bolj dodelanih kot na Androidih in so hitrejše!
Vse glavne aplikacije se že dobi na WP8, ostale so v razvoju in prepričan sem, da se bo število aplikacij močno dvignilo, sej so potrebni glede na PC Windows 8 le minimalni popravki. Sicer pa, kdo sploh uporablja 100+ aplikacij na telefonu. Za take je v tem trenutku Android ali iOS.

Še primer navigacije: Na Androidu je potrebnih cca 2 minute, da začne navigirati, na Nokii je potrebnih pičlih 15 sekund od zagona aplikacije do navigiranja. Testirano.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik kegelj pravi:
Jordan, jaz se upam jit stavit, da maš narobe.
Tako pa ljudje na pamet nabijajo, kako je WP slab. Potrebno je zadevo sprobat.

Kdo pravi, da nisem sprobal ? Sam sem že 4-5 na iOS, ter pred tem imel vse možne Nokia; Kot 2. telefon imam že 4 leta različne Android telefone (predvsem HTC, Samsung). Imel sem pa en teden na probavo Windows. In lahko rečem, da je nekaj novega, svežina, elegantno; ampak ne verjamem da bo na dolgi rok to potegnilo tako kot Android ali iOS; sicer pa upam, da bo kdo citiral moj post čez leto in pol, pa bomo videli kdo bo imel PRAV
grin1.gif
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Katere androide poleg galaxy s (predvidevam da s1?) si pa še uporabljal? Sej se v nekaj točkah strinjam s tabo, v nekaterih pa si ga mimo udaru...no razen, če primerjaš s sgs1, pol ne
smile-1.gif

Pa še nekaj me zanima... se lahko v predvajalniku glasbe po komadu premikaš kot pri konkurenci ali je še vedno potrebno držat fast fwd?
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Glej ne bom na dolgo in široko, imam tudi kolega ki dela teste na androidih tako da jih sigurno poznam; vendar mi še vedno najbolj sede iOS+JB;
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
To je tema o Nokiji Lumia 920 in ne o androidu. Za svoje jokanje o androidu maš vsako drugo temo in tam napiši, da je oh in sploh in da windows nima šans...

@sijan : vsaj nekdo, ki tako lepo predstavi novi telefon, da ni treba po youtubu iskat indijcej kako delajo reviewe
wink-1.gif
Samo tako naprej, lahko še kakšno sliko prilepiš...

Lp
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
To je tema o Nokiji Lumia 920 in ne o androidu. Za svoje jokanje o androidu maš vsako drugo temo in tam napiši, da je oh in sploh in da windows nima šans...

@sijan : vsaj nekdo, ki tako lepo predstavi novi telefon, da ni treba po youtubu iskat indijcej kako delajo reviewe
wink-1.gif
Samo tako naprej, lahko še kakšno sliko prilepiš...

Lp

Forum je odprtega tipa tako da ima vsak pravico izraziti svoje mnenje ! Sicer pa je zame top šit iOS in ne Android, čeprav uporabljam oboje
cheer.gif
 

Nejco

Pripravnik
15. feb 2012
125
0
16
lahko vprasam za ketero bravo si se odlocil?
hvala za informacije, vrjetno bom vzel rumeno
 

Nejco

Pripravnik
15. feb 2012
125
0
16
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Eh Nokia je pogorela, pa če še dodelajo obliko, pa če še dodajo nwm kakšno kamero.... windows se ne bo obnesel; če bi prišli iz symbiana na android bi bilo predvidevam boljše; tako bo pa kmalu v pozabi!
ce so stevilke o st prodanih lumiajah prave to sigurno ne bo drzalo
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Si čisto potrdilo tega, da bi za oddajo posta tudi na "odprtem" forumu morala bit ena dvojna Captcha, da bi take trolle kot si ti s popolnoma preveč časa vsaj delno odbilo od pisanja gluposti.

Daj se odstrani iz te teme pa pusti nas uboge duše, ki še nismo podlegli razsvetljenju epla ali pa volumnu Androida.
roza.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
No bomo videli kdo bo imel na dolgi rok prav; zaradi sorazmerno nizke cene je trenutno top; če primerjamo z S3,iPhone5....itd...
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Prej sem uporabljal Galaxy S in po malem S2 in S3. Šele pri S3 je dokaj dobra odzivnost, vendar, ko primerjaš z novim WP8 še vedno Androidi niso na istem nivoju.
Glede navigacije je res, da se pri novejših Androidih prej kot v 2 minutah začne navigirati, samo na Nokiah je tu samo 15 sekund od zagona aplikacije, izbire naslova-zgodovine in do trenutka ko začne glasovno voditi, kar je tudi mene presenetilo.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Jaz sem vzel črno, mislim, da je zaenkrat opcija samo še bela, preveri, ker baje Nokia komaj (ne)dohaja števila naročil.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
Jaz sem vzel črno, mislim, da je zaenkrat opcija samo še bela, preveri, ker baje Nokia komaj (ne)dohaja števila naročil.

Baje so baje šotorili pred trgovinami po 2-3 dni prej da so jo lahko kupili....