NLb in bozicnica

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Nikjer nisem zasledil kako je bilo z 13. v tej propadli banki NLB ki Slovenijo vlece vedno globlje v prepad, kaksne so tam place ,ki jim jih davkoplacevalci izplacujemo posredo in neposredno..... ?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.358
298
83
Ni ne trinajste ne božičnice, tud regres je bil minimalc in so s tem kršili KP. Zaduvoln? Slovenijo vleče al slovenija banko vleče v propad? Kdo je že lastnik, kdo upravlja in diktira kam grejo krediti? Žal se vse v parlamentu kuha oz un k je na oblasti je kuhar in se z novim mandatom tud novega šefa-lutko nastavi.
 
Nazadnje urejeno:

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Nisem zadovoljen ker tam zaposleni prejemajo vec kot minimalno zajamceno placo,kar je veeeeliko prevec glede na uspesnost in poslovanje .
Ko preberem take citate kot spodaj dozivljam aritmije...
"Kljub temu da v NLB izvajajo programe za doseganje maksimalne možne kapitalske ustreznosti in so v procesu odprodaje nestrateških naložb, bo dokapitalizacija banke, tako meni Medja, prihodnje leto vseeno potrebna."
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.358
298
83
Zakaj bi pa samo minimalca prejemal, se ti zdi, da zaposleni zaslužijo samo minimalca? Banka je uslužnence nategnila že pri regresu, po KP je zajamčeno dosti več, kot pa je banka izplačala in je tako kršila pogodbo. Uspešnost banke je pa čist cool, če nebi gospodje od zgoraj dikritali in odobravali velike kredite, banka vsako leto posluje z dobičkom (če ne upoštevamo tajkunskih kreditov), ampak ker se daje take kredite brez kritja smo tam kjer smo, ampak za to ni kriva banka, ampak država kot lastnica oz gospodje v parlamentu, ki so takrat na oblasti.
 
Nazadnje urejeno:

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
minimalca, brez regresa in nič pokojninskih prispevkov plačat, kot v Rogaški steklarni, kdo jim pa kej more, zakaj bi si država delala stroške, če lahko privarčuje.
Komur ne paše, si naj drugo službo najde .
tongue-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Če je firma v tešavah pač ni luksuza in NLB je firma v težavah, kaj ti pomaga tekoče pozitivno poslovanje ko imaš pa kup slabih investicij.
Zato mislim da je minimalc res nujen , da se nam ne bo spet zgodilo kot se je že mi dokapitalizacijo oni pa sebi maksimalni regres
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.924
284
83
tam ko se terc po tori rola
Ne vem, zakaj bi pa v banki moralo biti drugače, kot v gospodarstvu... Če ti firma posluje nekje na pozitivni nuli, ali je v rdečih številkah... ni nekih bajnih regresov, božičnic... NLB je v slabih številkah. Žal, ampak tako je. Ne vem, zakaj bi pa morali dobiti visoke božičnice.. Koliko podjetij jo je pa že dobilo letos? Pa s tem ne mislim zaostalega nadomestila za malico. Dejan
ske božičnice je bilo deležno zelooo malo podjetij. Samo po JU si jih talajo. In to je hudo narobe. Med drugim.
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Manjse podjetje v katerem delam je imelo v 2009-2010 hude tezave po izgubi posla z Italianom ki je propadel...,v letu 2010 smo prejeli 7 plac ce jih lahko tako imenujem,. par delavcev je odslo,videl sem gospodarja da je hudo trpel,prodal je lepo stanovansko hiso da nam je lahko placal vsaj kar je upal, hvala bogu clovek je zvozil in uspel ,letos je dal vse place tudi regres in nekaj malega bozicnice.
Delali smo manj kot za minimalca, kdor je zelel je odsel,kdor je verjel je ostal....
Teh dejstev bi se morali zavedati vse podlozniske ovce ki jih po sloveniji pase Strukelj, da ce ni ni in da ce hocejo imet morajo nekomu drugemu uzet.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.108
3.588
113
Marlbor
Ravno te dni sem se potikal po bankah, z namenom odpreti račun. Bil sem na bankah na Ptuju:
- NKBM (ta je včasih imela primat in je bila gužva do vrat, sedaj so poslovalnice prazne, uslužbenke lene, nesramne in nezainteresirane, informacij ne dobiš praktično nič, jaz jim ne bi dal niti minimalke. Boljše bi bilo kakšne študentke za 3,5EUR na uro zaposliti).
- NLB (zelo podobno sranje kot NKBM, s tem da so vsaj na kulturi in obnašanju malo višje, so pa precej dragi in zasoljeni pri
storitvah, pa sem kar hitro odšel, minimalko bi jim dal, kaj več pa ne).
- SKB (prijazno osebje, zelo korektne informacije dobil, tak da sem se skoraj odločil za njih, moram rečt res tipitopi banka)
- DELAVSKA hranilnica (delavci neverjetno marljivi, delajo kot živina, direkt švicali so, imajo ugodno provizijo za položnice in so bili 3 šalterji polni, plačo ki jo dobijo, si jo definitivno zaslužijo, je pa bojda kar nekaj nižja kot pri zgornjih treh kao "premium" bankah).

Moje izkušnje so sicer lokalne, ampak je vseeno treba vedet da gre za vzorec poslovalnic, ki obvladujejo več deset tisoč populacije.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
207
63
Kranj
plexwritter: ne zagovarjaj jih prosim. Narod je lastnik NLB, saj jih filamo z miliardami davkoplačevalskega denarja!!!!
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Kaj zaposleni zaslužijo je tukaj povsem irelevantno. Saj si praktično sam napisal ampak očitno ne dojameš, da je stvar enostavna - banko bremenijo slabe odločitve lastnika zato bi se moralo poslovanje prilagoditi nastalim razmeram. To pa je očitno povsem iluzorno, dokler je na voljo nikoli res prazna malha davkoplačevalskega denarja.

Sidenote - v normalnih letih je banka tekoče delala nekje 50mio € dobička letno. Do zdaj smo v raznih dokapitalizacijah (za pokrivanje odpisov in rezervacij) notri zmetali že skoraj 2mlrd € (glej priloženo slikco iz roza časopisa). Dobro tekoče poslovanje je pri takem obnašanju lastnika bolj obliž na rano in ne prepreči poti vsakega normalnega gospodarskega subjekta down under.
1664109-NLB.gif
 

Priponke

  • 1664109-NLB.gif
    1664109-NLB.gif
    39,4 KB · Ogledi: 221

erikson

Guru
25. avg 2007
21.633
5.583
113
Vprašaj se: če bi NLB prišla po kredit na NLB, ali bi ga dobila?

Kreditni odbor bi zagotovo našel množico razlogov za zavrnitev.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Zetor pravi:
Manjse podjetje v katerem delam je imelo v 2009-2010 hude tezave po izgubi posla z Italianom ki je propadel...,v letu 2010 smo prejeli 7 plac ce jih lahko tako imenujem,. par delavcev je odslo,videl sem gospodarja da je hudo trpel,prodal je lepo stanovansko hiso da nam je lahko placal vsaj kar je upal, hvala bogu clovek je zvozil in uspel ,letos je dal vse place tudi regres in nekaj malega bozicnice.
Delali smo manj kot za minimalca, kdor je zelel je odsel,kdor je verjel je ostal....
Teh dejstev bi se morali zavedati vse podlozniske ovce ki jih po sloveniji pase Strukelj, da ce ni ni in da ce hocejo imet morajo nekomu drugemu uzet.
Saj človek marsikaj potrpi če vidi da je kriza za vse. Če bi pa lastnik v tem času kupil nov avto in se preseraval vam pa ne dal plače... Potem bi rekel k..c vas gleda.

@ butec
Ko sem pred leti (2009) začenjal na svoje mi nobena "resna" banka ni bila pripravljena dat kredita kljub temu da sem ponujal zastavo nepremičnine v tujini. Edino Banka Koper se je bila pripravljena pogovarjati, pa tudi odobrili so mi kredit, ker pa se mi je zdela obrestna mera previsoka sem podpis zavrnil.
Na koncu sem dobil puf na DBS, reprogrami niso bili problem, tako da sem odplačevanje malenkost raztegnil .
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ravno te dni sem se potikal po bankah, z namenom odpreti račun. Bil sem na bankah na Ptuju:
...
- DELAVSKA hranilnica (delavci neverjetno marljivi, delajo kot živina, direkt švicali so, imajo ugodno provizijo za položnice in so bili 3 šalterji polni, plačo ki jo dobijo, si jo definitivno zaslužijo, je pa bojda kar nekaj nižja kot pri zgornjih treh kao "premium" bankah).

Moje izkušnje so sicer lokalne, ampak je vseeno treba vedet da gre za vzorec poslovalnic, ki obvladujejo več deset tisoč populacije.

Pa kako ravno Delavska hranilnica?

A niso sindikati za to, da delavci ne garajo in pridigajo, da dobiček ne sme biti vodilo (razen pri njihovi bakni, kjer si dobiček veselo delijo
wink-1.gif
)
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Zavarovanje v tujini za marsikatero banko predstavlja problem, ker je potrebno pri morebitni izvršbi upoštevati zakon države kjer je nepremičnina, kar verjetno marsikateri banki ni povšeč, sploh če se ne gre za države EU. So izjeme pri kakšnih večjih podjetjih. Tako da lahko je bil že tukaj razlog.
Sem pa zadnjič bral članek direktorja Delavske hranilnice kjer je pisalo da je pri njih najnižja plača 1200 eur neto...kar je že zelo luštn denar.