Ni slike na tv

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Imama panasonic plazmo, onkyo receiver in htpc win7, zvok in slika gresta po istem hdmi kablu...

če je vse skupaj povezano, dela ok.
nikakor pa nisem mogel spravit slike na tv, če sem odstranil receiver. Torej hdmi kabel direkt htpc->tv
Probal dva različna kabla.
Tv zazna signal, vendar je črna slika in v vogalu gori simbol kateri vhod je aktiven.
Šel čez vse nastavitve na tv, googlal...
Ko sem povezal preko receiverja pa iz prve vse ok!

Torej zakaj pride do tega pojava
sprasujem se.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem pustil enako, ker "If it ain't broke, don't fix it"
smile-1.gif

ker sem imel že na začetku nekaj težav, da sem preko receiverja spravil vse kot treba, sedaj nisem upal več prčkat, ker sem vedel, da bom spet dal nazaj preko receiverja.

Pač zanimivo mi je, da nekaj tako "standardnega" pa ne dela.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Imaš na PC izhod-u slike (resolucija, osveževanje) nastavljene kake nestandardne nastavitve, ki jih reciver spozna TV pa ne?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Ko PC "butaš" piše sporočila BIOS-a, ki so v nižji ločljivosti?

Pri meni WIN "vejo" da pošiljajo na "Panasonic TV". Torej je bil enkrat naložen voznik/driver (podatki) za ta ekran. Če si sedaj prvič priklopil tega verjetno ni.
Probaj priklopiti na HDMI-1 kjer imajo pane smodejno detekcijo vhodnega signala in zbutaj PC.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
probal sme na tri vhode (če sem na prvem ne vem;) )
bios boot zaslon sem pa videl
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Nastavi resolucijo na neko nižjo. Kak 720p ali manj. Priklopi nazaj na plazmo in nato postopoma povečuj...
Kot veš imajo WIN varovalko, da če ne potrdiš vržejo v prejšnjo nastavitev. Bi moralo iti po tej poti...

Pri nas sta pani serije 30 in 50. Na obeh furamo 1920/1080:60. VT30 na 50Hz malo utripa zato sem na 60 Hz kar pa se negativno pozna pri IPTV prek PC.