DTS problem

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
ok takole- problem sem delno resil.

vse sem priklopil preko HDMI:

PC do AV receiverja kot HDMI in. in nato iz AV receiverja skozi HDMI out na TV.

in dela, vse, prav tako zvok. Na nekem forumu sem prebral, da je potrebno PCju AV receiver predstaviti kot doodatni display, se pravi kot video napravo.

Zdaj, enkrat se mi je, ob predvajanju MKV filma, vklopil Dolby D rdec znakec na receiverju, ampak samo enkrat. zdaj vedno gori PCM, ko stisnem tipko na receiverju, mi pove, da je to 5.1 multichannel PCM.

HDMI out sem dal na racunalniku pod privzete naprave in to stima.

Hvala vsem za komentarje in pomoc!

zdaj pa se samo tole: jaz zelim DTS in Dolby izpis na receiverju! Kako naj to naredim? verjetno je treba PCju se nekje povedati, naj da ven ustrezen signal, ne pa da receiver bere PCM.

se enkrat hvala vsem.
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
joj, se tole:

tv, ki je zvezan na HDMI out iz receiverja, mi sedaj noce dati zvoka preko tega receiverja. Je to zato, ker je TV na hdmi out? in ne gre povratno? kaj mi je storiti?
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
JA, ti rabis bitstream avdio signala. Ker PCM ti pove, da je racunalnik odkodiral DTS in ti ga digitalno poslal v vseh 6 zvocnikov. Ti pa bi rad, da receiver to naredi. Pa tisti Realtekovi driverji so obupno stari in to je bila 2 leti nazaj resitev teh problemov. Danes lahko komot zadnjega Catalista instaliras. Si probal se z PowerDVDjem ?

Tin
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kaj pa si točno naredil, da ti je sedaj začelo delat? Si kaj brisal/inštaliral, ali samo povezal kable??

hmm na hitro nisem našel direkt odogovra.
v vlc-ju imaš nekaj audio natavitev...
poglej še to, če ti bo kaj pomagalo Tools>preferences>all>stream output>sout stream>transcode>audio>

si kaj spreminjal nastavitve na onkyo-ju in si izklopil ARC, da ti sedaj ne zna tv nazaj zvoka poslat?
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
@Fusion: samo vse sem izklopil in kot opisano povezal s hdmi. Hkrati pa nastavil HDMI HD audio pod playback naprave pod default.

e vidis, tale ARC (audio return channel) bi verjetno moral aktivirat na TV softveru.
trenutno sem moral za zvok od TVja do receiverja imet opticni kabel, bolj elegantno pa je kar z obstojecim hdmijem, se strinjam!
Ko sem imel samo hdmi ni bilo zvoka, ko sem dal pa se opticni kabel, je pa bil zvok. Probam danes in javim.

@tin: bom probal danes s temi driverji ki si mi jih svetoval in javim. V bistvu precej logicna izjava- racunalni odkodira, jaz pa hocem da receiver to naredi. SUPER.

Hvala vama in seveda vsem ki ste mi pomagali.... sem mislil, da bo "piece of cake", pa vidim, da sem s svojim znanjem ostal bolj pri Sound blaster 16 nivoju
smile-1.gif


velik pozdrav!!
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
ok! situacija je sledeca!
zadaj na TVju je DEJANSKO en hdmi, ki ima v oklepaju zraven napisan ARC. in sem priklopil.... in..... SEVEDA DELA:) BRAVO!! kako na izi zdaj to zgleda:)

potem sem pa na enem linku nasel stos, kako preprecis da PC kodira signal, in da ga poslje naprej samo kot bitstream, in ga nato receiver kodira.
In je ratalo:) jesssss

edino eno vprasanje se imam zdaj.
Zadnje.

ko vklopim receiver, in hocem poslusat samo radio, mi receiver (z delayem 20 sek.) vklopi TV.
Na TVju se ne vidi nic, samo blank modra barva.
Kako bi to izklopil? Nocem da se mi TV prizge, ko hocem poslusat radio...

Hvala!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik kenhom pravi:
potem sem pa na enem linku nasel stos, kako preprecis da PC kodira signal, in da ga poslje naprej samo kot bitstream, in ga nato receiver kodira.
In je ratalo:) jesssss
Lahko še nam poveš?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da se ti ne bi TV vklapljal, pojdi v nastavitvah receiverja na HDMI setup in daj HDMI Ctrl na off. Jaz ga imam na on samo, če želim, da se mi muzika iz Youtuba, ki je na TV, predvaja na receiverju.
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
ja, sem to probal, ampak zdaj pa ne morem poslusati zvoka filmov, oddaj , dnevnika s TVja!
Kaj naj pa zdaj? Kako bi vseeno ohranil ta zvok, brez da se mi vklopi TV ko poslusam npr. samo radio?!
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz imam T-2 VDSL in imam speljan signal iz Set-top boxa na receiver. Tako imam ves TV zvok preko receiverja in moram vklopiti HDMI-Ctrl samo, ko dobim zvok preko TV interneta. Če imam to vključeno, se mi tudi vedno vklopi TV, ko želim poslušati samo radio.
frown-1.gif
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
super fantje, hvala. Zdaj mi spila vse kot mora, oz vsaj glede DTSa. Ravno sem dal noter film Avatar, mkv fajl je velik 22Gb! in je slika kot da sem tam, zvok tudi... no razen tega, da zvoka vsake 4 sek. zmanjka, oz. preskakuje.
TO bo pa verjetno RAM, a? Kaj naj ob obstoječi konfiguraciji(1.post) dokupim, da mi bo delalo? Trenutno imam 2 Gb rama. Sam ne mi reci, da moram menjat grafo oz. maticno, tega udarca ne bi prenesel
smile-1.gif
 

kenhom

Pripravnik
14. sep 2010
36
0
6
@fusion: heheh, jaaaa? in to je se najhitrejsa pot
smile-1.gif


@stein: bom pogledal v task managerju koliko mi kuri rama ko video lavfa.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Zal se ne poznam. Sam zdi se mi mal mim tolk nesnage za neki, kar bi moglo bit ze po defaultu. Bo treba se googlat
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Konkretno za XBMC vem, da samo v nastavitvah obkljukaš Passthrough za te formate in je to to. Včasih sem za druge predvajalnike uporabljal AC3 filter, glede na to, da se da v 7ici že med nastavitvami za zvok izbrati, kaj vse podpira tvoj DAC, pa gre morda tudi na kak enostavnejši način. Glede tega nisem na tekočem, ker filme sedaj vrtim iz Popcorna.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
popravljen post!!

evo moje nastavitve in dela dts

Na zvočni


xbmc


za vlc pa glejte spodnji post s sliko
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nabavil sem ATI 5450, ki ima tudi HDMI izhod. Comp sem povezal na Onkyo TX-NR509 receiver preko HDMI kabla. Seveda me je zanimal, če gre na receiver DTS zvok. V VLC sem pri zvoku nastavil, kar se vidi na sliki in voila, DTS zvok je na receiverju.
1425037-DTS.PNG
 

Priponke

  • 1425037-DTS.PNG
    1425037-DTS.PNG
    135,2 KB · Ogledi: 184