Neurja 2008

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
saj nisem "hud"
wink-1.gif
Vse je razumljivo. Normalno je da jo bo nek "tank" manj fasal kot pa neka pločevinka.
Prav zanima me kako se obnaša v toči ALU A8 in A2?
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Prav zanima me kako se obnaša v toči ALU A8 in A2?

Alu se v hudi toči preverjeno na lastne oči izkaže za zelo dobro investicijo...
tongue-1.gif


Zadnjič ob hudi nevihti in toči soseda ni bilo doma...

Kajpak se je na dvorišču pred hišo bleščal njegov hišni ljubljenček, ko ga je dobila toča v velikosti oreha...
crazy1.gif

Pobliže sem si šel ogledati pločevino in ostal brez besed!
shocked-1.gif

Niti pikice na aluminiju, vsaj veš, zakaj si dal 120 000 €.
uf-1.gif

2007_jaguar_xk_01_m.jpg
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Najbolš da majo cestraji kar celo leto pluge gor. Hvala bogu da se poletje počasi končuje in upam, da tudi tole sranje od vremena.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.685
510
113
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
A se je na letalih tudi kaj poznalo od toče na Brniku?
Mala malca za letalo, bi mogla padati kar v velikosti kakšne tenis žogce, da bi kaj poznalo ker ni tako redko, da letalo prileti v nevihtni oblak s +700 km/h ki je točo nosen in jo odnese brez večjih poškodb na plehu.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.350
962
113
Titograd
Okoli 8 sem prišel v Postojno iz smeri Pivke, naliv taki na avtocesti da sem se peljal 60 pa videl samo 2 brlivki od avta pred mano, če nebi bilo nikoga bi se pa na pamet vozil,nekje 4 km smo se tak vozili kot po jajcah. Je potem res tam nekje pihal ful močn veter?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Sicer pa smo v tej ali kaki sorodni temi v bližnji preteklosti razpravljali o strehah.
A ni zanimivo.
Spet je odkrita šola? in spet je v igri pločevinasta streha? Je te strehe v SV koncu lj delal isti projektant oziroma izvajalec. Me prav zanima kdo je pripavljen prevzeti odgovornost za odkritje toliko šol na tako majhnem področju (projektant, izvjalec, država, proizvajalec kritine???)

Še vseeno je bolje imeti običajen strešnik. Če že je tako hudo, ti ga nekaj komadov zmeče dol in če ga imaš kaj na zalogi (rezervnega) imaš čez eno uro streho pokrito (pa tudi tisti ki bodo prileteli na tla ne bodo vsi razbiti).
Če pa ti odnese kritino skupaj z gruštom pa moraš biti papež da imaš v enem tednu pokrito.
Zato maverick, upam da bereš te vrstice
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Zanimive so tele pločevinaste strehe. Ker se nahaja tudi nad mojo glavo, sem vsakič pozoren, ko kaže odkrite strehe. Lahko rečem, da jih je kar precej s prav tako kritino. V bližini Novega mesta je pred kakim mesecem nekomu dvignilo štiri takšne plošče. Zamenjava traja kar nekaj časa, saj proizvajalec naredi kritino po meri, za vsako strejo posebej. Sosed, ki ma isto kritino, ki pa mu jo ni odkrilo, je izbrskal račun, ko so njemu prekrivali streho. Šel je preverjat količino vgrajenega materiala in zgrožen ugotovil, da so ga krovci fino nate*nili. Zaračunali so mu še enkrat več vijačnega materiala, kot so ga dejansko vgradili. Zaračunali so mu kar za 100.00 SIT vijakov. Tako, da se ni za čuditi, če takšno streho odpihne. Prebral je tudi drobni tisk, kjer piše, da bi moral pooblaščeni krovec vsaki dve leti streho pregledati, saj samo v tem primeru velja desetletna garancija.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Sosedu je pločevinasto streho s štale odpihnilo s špirami vred. Enmu drugemu pa je isto naredilo na bajti kriti s tegolo.

Sam sem premišljeval da bi dal na bajto kaj podobnega ampak sem se ob nedavnih dogodkih premislil.

Zaenkrat se betonski strešniki obnesejo čist O.K..
cheer.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Da bi ga odpihnilo še nisem slišal, je pa toča na Ptuju pred 10 dnevi enim polomila 250 ciglov pol leta starega bramaca.
tongue-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.433
-8.402
113
Danes zvečer in ponoči je verjetno zadnja letošnja možnost za močnejše neurje. Nato bodo temperature že prenizke
showforecastcgi.png