Neurja 2008

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja na tej zadnji sliki ob 18:40 je bilo nekje na pol poti med LJ in Lisco, torej je lahko prišlo do tja ravno pred naslednjo osvežitvijo.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
v Mariboru prijetno svinsko grmi
grin1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ja na tej zadnji sliki ob 18:40 je bilo nekje na pol poti med LJ in Lisco, torej je lahko prišlo do tja ravno pred naslednjo osvežitvijo.
Do tja je prišlo malo preden sam jaz napisal sporočilo. Namreč hrvaški radar je deloval brezhibno
grims-1.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Sej sem napisal, da sem parkiral v tunelu (torej ne v galeriji). BERI! V tunelu ni nobene nevarnosti, nevarnost obstaja kvečjemu v galeriji.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Sej sem napisal, da sem parkiral v tunelu (torej ne v galeriji). BERI! V tunelu ni nobene nevarnosti, nevarnost obstaja kvečjemu v galeriji.

Hja, glede na to, kaj je bilo, ne bi bil tako zelo prepričan. :D
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
V Zasavju je bilo kar pestro, ja. Okrog devetih je začelo treskati, grmeti, veter je majal drevesa kot travnate bilke, dež je lil. Takšnega neurja še ne pomnimo. Vetru se je zmešalo. Pri zaprtih oknih je premikalo zavese, kot da bi bila okna odprta, skozi stene je ob vseh oknih v hiši tekla voda noter. Odkrilo nam je streho, podiralo drevesa in odnašalo makadamske ceste. Groza.
crazy1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:Sam tele neurja so pa vsako leto hujša...
crazy1.gif
ne-ne-1.gif
Samo govori se več. Danes je v glavnem dnevniku omenjena vsaka večja nevihta, 20 let nazaj so omenili samo katastrofalna neurja, po možnosti samo tista blizu večjih mest.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
12. julij 2008
Popoldne in zvečer močne nevihte
Lokalna neurja

Danes popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte s točo, močnimi nalivi in močnim vetrom.

------
Spet bo napeto...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Spet bo veselo.

Stopnja 3 je redka stvar.
Napoved za od nedelje zjutraj, do ponedeljka zjutraj.
showforecastcgi.png


Citat:
The cells that form should immediately become supercellular, main threat being large hail and damaging winds. It seems that the hail threat will be maximized where low-level moisture will be deepest, and very large hail, well in excess of 5 cm in diameter, may occur. As coverage increases, storms may merge into linear segments/bow echoes.
In the evening hours, it seems that rich low-level moisture/strong CAPE and quite favorable shear profiles will coincide, which suggestss that an additional threat for tornadoes will exist. Anticipated storm coverage and degree of severity necessitate a level-three threat.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
res kar veliko grdih napovedi letos. upamo, da gre spet mimo brez vecjih posledic