Nekaj mrtvih in ranjenih med spustom z raftom

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Žalostno, da se kaj takšnega zgodi popolnoma po nepotrebnem. Nekaj nepremišljenosti in umre 13 ljudi
frown-1.gif
Dogodek me spominja, ko sta nekaj let nazaj umrla dva gasilca (mislim da celo oče in sin), ko sta se skupaj z delujočo motorno črpalko spustila v štirno in se zadušila.

Iskreno sožalje vsem, ki ste pokojne poznali in z njimi živeli tako ali drugače.

@ vsem, ki komentriate Hrvate: Pustite jih, ker za tiste bedake z neumnimi posti itak nima smisla zgubljat časa, vsi ostali pa zadevo komentirajo na nivoju in večinoma izražajo sožalje in se sprašujejo podobne stvari kakor mi.

@coolpower: Se v velikem delu strinjam s tabo, da je to tragedija samo zaradi števila mrtvih. Pa saj to je povsod isto. Tudi holokavst je tragedija zaradi števila mrtvih, če bi Hitler ubil samo enega žida, se nihče niti obrnil nebi. Kar se pa tiče medijskega pompa in pretiravanja me pa spominja na raznorazna PR obvestila, recimo Mobitela, kjer so vedno prvi, najboljši, revolucionarni itd. In mislim da je tu pomp oz. "vzbujanje pozornosti" veliko bolj na mestu kakor pri drugih stvareh, kjer je velikorat tega še več.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
nekako se mi zdi da je njihvo podvig enak kot ce bi sel na down hill s ponijem in brez zaščitne opreme... ko kar kličeš po nesreči.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
Zato, ker so to odrasle osebe, katere bi lahko vedele v kaj se spuščajo.

Odrasti pobec, če bi vedeli se sigurno ne bi podali čez. Me pa zanima če bi ti šel ako bi bil tam.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Sožalje vsem sorodnikom!

In moje laično mnenje - za nekoga (mene), ki se na raftanje in podobne aktivnosti ne spozna (družinski spust po Kolpi s kanujem verjetno ne šteje), se zdi tisti preliv hudo nedolžna zadevica. 1 meter višinske razlike, voda teče čez, malo brzic pa je... Verjetno so podobno razmišljali tudi prisotni v kanujih, čeprav bi vsaj predstavniki podjetja, ki je sodelovalo pri gradnji verjetno morali vedeti več.
 

kelih

Fizikalc
17. jan 2008
378
36
28
zdej smo pa pr nas v sevnci brez župana in predsednika krajevne skupnosti oba sem osebno poznal kristjan janc pa je bil oče mojega sošolca tako da R.I.P.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
jaz se javim..nimam kaj za delat.
 
Nazadnje uredil moderator:

Isaac

Pripravnik
24. jul 2007
118
0
16
42
ksz....
R.I.P.
roza.gif

Na Soči na eni skali kjer se jih je že velko ubilo je lepo napisano: "MRTVIM V SPOMIN, ŽIVIM V OPOMIN!!"
To pa že tudi nekaj časa velja za reko Savo.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Ne zdaj zganjati patetike na USA način. "Reka smrti". Takšen bolan naslov lahko v SLO predvsem pričakujemo v medijih, kot so Svet na Kanalu A, Indirekt, Slo novice, Slovenski tednik in Ognjišče.
Dogodek je žalosten, umrli so, večidel po lastni neumnosti. Dogodek opazimo le zato, ker je seštevek smrti večji od povprečnih ene ali dveh. Če bi na Savi umrl le en domačin bi to mediji objavili v Črni kroniki v majhnem okvirčku, morda še to ne.
Skratka, šteje koliko jih je naenkrat umrlo. Več kot je mrtvih, več pišejo mediji, večja patetika je v javnosti. Čisto po ameriško.
Po drugi strani pa na Onkološkem vsak mesec umre krepko več kot 10 ljudi. Da o tistih, ki se jim to zgodi doma ne pišem. Jih kdo opazi? Mastni naslovi? Nope.
Življenje gre naprej. Mrknili bomo pa vsi, prej ali slej. Take it easy.

Novico se napihuje tudi zato, ker je en od žrtev tudi župan in poslanec.

Cel državni vrh gre sredi noči na Savo zaradi nesreče, do katere je prišlo po čisti neumnosti enega tipa, ki je organiziral diletantski spust v bližini hidroeletrarne.In zdaj bodo zganjali histerijo, ker je ta tip bil pač poslane cin župan občine.

Da s erazumemo: meni je žal vsakega človeškega življenja.Vendar ne morem mimo tega,da s emi zdi, da s ezganja preveč patetike zaradi dogodka, do katerega je prišlo po čisti človeški neumnosti.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.569
691
113
MnozicnoManipuliranje.press
Kakor se predstavi v medijih, tako se raja obrne.


Kdor rabi dokaz naj pregleda komentarje ob 1. aprilski neumnosti Belgijcev.
Večina jih je bila na temo "kdo bo plačal?"
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Večina ljudi, ki se ubije, se ubije zarad neumnosti.
Po tvoji logiki pol tragedij sploh ni.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Novico se napihuje tudi zato, ker je en od žrtev tudi župan in poslanec.

Cel državni vrh gre sredi noči na Savo zaradi nesreče, do katere je prišlo po čisti neumnosti enega tipa, ki je organiziral diletantski spust v bližini hidroeletrarne.In zdaj bodo zganjali histerijo, ker je ta tip bil pač poslane cin župan občine.

Da s erazumemo: meni je žal vsakega človeškega življenja.Vendar ne morem mimo tega,da s emi zdi, da s ezganja preveč patetike zaradi dogodka, do katerega je prišlo po čisti človeški neumnosti.

Se popolnoma strinjam s tabo. Zdaj pa delajo politiki že res čisto prevelik cirkus zaradi tega, odpovedujejo neke državne prireditve, pa Slovenska in Evropska zastava pred parlamentom na pol droga, itd... Na kozlanje mi gre ob tem predvolinem nabiranju političnih točk.

A je npr. kdo od politikov kaj muksnil, ko je pred leti v grozljivi prometni nesreči na dolenjki zgorelo 8 povsem nedožnih ljudi? So oni imeli tudi sorodnike in majhne otroke, pa ni bilo nobebega glasu od državnih organov.

P.S. Glede ne način/namen druženja, uro dogodka in regijo bi kar verjel, da je včerajšnjim nesrečnikom sigurno tudi kakšen glaž cvička dal kaj dodatnega "poguma", a tega (iz pietete) nihče ne omenja. Žal se tokrat ni izšlo in posledice so bile pač tragične. Nekega smisla v iskanju krivcet tukaj ravno ni kajti, če je že kdo, je med umrlimi. Tako, da predlagam vsem politikom, da nehajo nabirati točke na umrlih.

Sožalje sorodnikom
roza.gif
.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Grube, nekaj je marketing, kjer je rahlo pretiravanje praksa vseh tržno usmerjenih ponudnikov. Žal, ampak če tega en počneš si neopazen. Dlje se v tej temi v to zgodbo ne mislim spuščati.
Človeška tragedija pa ni marketing, kljub temu pa se s to zgodbo dela enako, kot bi za njo stala multinacionalka z novim produktom. Pomp in patetika brez potrebe.

Skratka, malce loči življenjske zgodbe in gospodarstvo ker stvari niso iste.

Želiš najbolj evidenten primer marketinga? To da sredi noči pricapljata oba predsednika (Turk in Janša) ter kopica ministrov. Kaj so tam počeli? Se potapljali? Ne. Politični marketing ker so se poimensko znašli v vseh medijih kako izrekajo sožalje. Tiste svojce par ur po smrti bližnjega res briga, če jim nekdo, ki ga ne poznajo, niti on njih, izreče sožalje pred kamerami. Hvala lepa za tako gesto.

Turk je pri meni izgubil kar nekaj točk. Lahko bi prišel danes. To kar je bilo pa je čisto pretiravanje. Se vidi, da so volitve pred vrati.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Zdaj pa delajo politiki že res čisto prevelik cirkus zaradi tega, odpovedujejo neke državne prireditve, pa Slovenska in Evropska zastava pred parlamentom na pol droga, itd...

To je stalna praksa v vsaki normalni državi, ne vem zakaj bi bili mi izjema. Ker to je tragedija državnih razsežnosti.