Nekaj mrtvih in ranjenih med spustom z raftom

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Ma boso je vse kar je v pvezavi s tem spustom! Če bi se potopil kdo drug kok bi zdaj vsi lajali kaj so počeli in da je to prepovedano in da bodo sorodniki dobili račun ..bla bla bla ... tu pa smo včeraj žalovali zdaj pa lahko še kaj denarja primaknemo vodilnim delavcem občine ! jajo jao to je lahko samo v tej banana republiki!
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
se popolnoma strinjam. vse skupaj je že preko meje bizarnosti
crazy1.gif
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik noker pravi:


@Kara Demz: kaj si mi hotel povedat? Ne razumem
sprasujem se.gif

Citat iz tvojega prejšnjega posta :

"Ampak, dan žalovanja za nekom, ki se skorajda zavestno odloči, da gre v smrt ???"


Ta tvoja misel ni na mestu. Si jo že popravil.

Pobiranje denarja je pa tudi po moje res nepotrebno. Imamo resnično uboge ljudi v državi, za katere je treba prispevati. Tu v tem primeru je pa za moj način razmišljanja skoraj žaljivka. Mislim, da tudi za svojce.
Ta poteza je očitno nabiranje političnih točk, na račun tragedije.

Prizadetim boste pa najbolje pomagali s pozitivno mislijo. Ker vsi smo ljudje in vsakdo od nas se bo slej ko prej znašel v škripcu. Takrat se pa vidijo prijatelji.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
sem malo prej videl napovednik za tednik zbirajo denar za otroke žrtev spusta po savi!
bonk.gif
edino kar je da doma ne bo več toliko prihodkov kot jih je bilo saj so bili sami funcionarji navajeni na velik denar!
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Ponavadi zbirajo denar tam, kjer je bil preminuli zaposlen. Torej, naj v parlamentu in v občinskih svetih dajo daenarnico na mizo in se skeširajo. Se imajo fine plače....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.419
9.165
113
upam da bo kaksna krepka padla na ta računin odogvorone javno osramotilo in deskriditiralo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Vsakdo ki bo za sorodnike ponesrečenih zbiral finančno pomoč bo pri meni izgubil še tistih enkaj + točk.
A zdaj naj pa jaz $ podpiram nekoga ki ima 20kratnik moje plače, povrh vsega pa še vse "uradne" in neuradne bonitete.
In večinoma so vsi imeli10x + moje plače (poslanci, direktorji, predsedniki KS?) da o raznih "dogovorih" (ti meni to, jaz tebi to) ne govorimo.

ne-ne-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
hočeš reči da je življenje politika vredno več kot državljana?
bonk.gif
Si navadni državljan ki fizično dela v rudniku in umre v njegovih ruševinah (pred leti v velenju), ki dela in se njegovo delo pozna v BDP - ju države vredno manj? Si ne zaluži časti države?
Pa še nekaj RK je odprl račun za zbiranje pomoči svojcem umrlim v nesreči na savi
bonk.gif
V slo je ogromno ljudi ki dela za 400 ojrov ti rabijo pomoč ne pa lokalni veljaki!
Nekje je bilo omenjeno da so umrli veljaki in intelektualci, ni čudno da nam gre tako slabo če intelektualci tako razmišljajo in ne poslušajo opozoril!

Ne gre za vrednost življenja.
Vsaka smrt je izguba za bližnje. Ampak, izguba za družbo pa ni pri vsaki smrti enaka. Poglej onkološke bolnike, vsak dan kdo umre za rakom, pa je za družbo samo statistika, ko je umrl dr. Marušič je bilo vse polno novic in izjav, ko je umrl dr. Drnovšek, je bil dan žalovanja.

Z vsem dolžnim spoštovanjem do umrlih, ampak vpliv tragedije na Dolenjki na družbo je precej manjši kot vpliv nesreče na Savi.

Strinjava se, da se s patetiko v tem primeru tudi pretirava. Kljub temu je bil poslanec z relativno visoko plačo samo eden, kaj pa ostali, ki so po KS-jih delali bolj ali manj za sendvič in sok?
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:

Z vsem dolžnim spoštovanjem do umrlih, ampak vpliv tragedije na Dolenjki na družbo je precej manjši kot vpliv nesreče na Savi.
To bi se morali prekleto dobro zavedati preminuli, ko so v čolnu sedeli.

Tako vplivni ljudje s tako nizko stopnjo zavedanja oz. odgovornosti, ti marski kaj pove o stanju v državi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Največkrat so funkcionarji po KS tako ali drugače ugledni in dobro situirani ljudje. Ker če nekdo ni sposoben "poskrbet" zase tudi za KS ne bo znal....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Včeraj gledal tednik ko so fehtali za 10 mladoletnih otrok ki so izgubili enega izmed staršev.
Pokazali so samo punčko staro leto in pol ki je izgubila mamico, ostalih devet otrok pa...niti omenil njihovega finančnega stanja.(itak bodo vsi vlekli penzijo po umrlem staršu, vdova -vec pa če je le kaj pri pameti si bo našla -l novega partnerja...
Pokazal so še neko starejšo gospo ki je izgubila še edinega sina (dva je že prej, sožalje) in ki prosi za $ za otroke. Sama pravi da glede na to da je pokopala tri sine (to je kriza, priznam), ne bo nikdar imela vnukov. Naj se izkaže in naj svoje premoženje po smrti zapusti sedanjim sirotam....(za šolanje kot je sama rekla).
Saj vem da se grozno bere kar sem pisal zgoraj, samo tudi njihovo "hlastanje" za $ se meni zdi malo grozno..... sem sirotam do sedaj ni manjkalo denarja, pa sem prepričan da se bodo tudi sedaj nekako znašli. Če so bili le kaj pametni se bili ob svojih dohodkih življenjsko zavarovani...
sprasujem se.gif


Še slika "bobna" kjer so pustili svoja življenja (dobil po mejlu, fotograf nekdo od projektantov)
388309-IMG_0234(Medium).JPG
 

Priponke

  • 388309-IMG_0234(Medium).JPG
    388309-IMG_0234(Medium).JPG
    73,1 KB · Ogledi: 162
Nazadnje urejeno: